Літера Ш

Шадбея будинок - розміщувався в південній частині Польського ринку, назву отримав від власника Флоріана Шадбея - міського діяча другої половини XVIII століття, члена магістрату (з 1754 року), президента міста. Нині не існує

Шарлотка - в другій половині ХІХ - на початку ХХ століття умовна назва західної сторони Польського ринку. Використовувалися також назви Шарлоттенбург, Шарлотибрук. Назва походить від популярної серед кам’янецьких модниць крамниці жіночих капелюхів, що в 1858-1864 рр. належав власниці на ім’я Шарлотта.

Шевченка вулиця - первісна назва Бульварна (Новобульварна) (фото 14). Певний час використовувалася назва Семінарська, адже вулиця розпочиналася біля Подільської духовної семінарії. 1913 року, під час святкування 300-річчя дому Романових, перейменована на Романівський проспект. 26 лютого 1918 року на пропозицію Рафаеля Саркісова вулиці присвоєно ім’я Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861) - українського поета, художника, який восени 1846 року за завданням Київської археографічної комісії, близько тижня перебував у Кам’янці-Подільському. У подільській духовній семінарії, розташованій на цій вулиці, навчалися та працювали Микола Леонтович, Віктор Приходько, Володимир Свідзінський, Василь Храневич, Григорій Степура, Павло Богацький, Олекса Приходько, Митрофан Сімашкевич, Микола Яворовський, Опанас Неселовський, Михайло Багинський, Володимир Чехівський. У будинку за адресою Шевченка, 18 жив видатний український письменник Микита Годованець, у будинку №65 - вчений Петро Бучинський.

Шевченка провулок - розташований на Руських фільварках. Відходить від вулиці Франка та пролягає між вулицями Шевченка та Каманіна. Тут 1919-1920 рр. у будинку №4 жив відомий педагог і бібліотекознавець, керівник фундаментальної бібліотеки Кам’я-нець-Подільського державного українського університету Степан Онисимович Сірополко.

Шкільна вулиця - 23 січня 1990 року міський виконавчий комітет одній з нових вулиць на міських землях у с. Довжок надав назву Шкільна.

Шмідта вулиця - розташована на Польських фільварках, первісна назва Садова. 9 квітня 1936 року вулиці надали ім’я Отто Юлійо-вича Шмідта (1891-1956) - математика, астронома, геофізика, дослідника Арктики, Героя Радянського Союзу (1937). З’єднує вулиці Північну та Пушкінську.

Шолохова провулок - розташований на Підзамчі. Названий іменем Михайла Олександровича Шолохова (1905-1984) - російського письменника, лауреата Нобелівської премії (1965), двічі Героя Соціалістичної Праці, автора романів “Тихий Дон”, “Піднята цілина”.

Шпитальна вулиця - з’єднує Вірменський ринок з вулицею Руською. Назва походить від того, що в будинку №3 у XVII столітті діяв вірменський шпиталь. Також у фортечних казармах (Шпитальна, 14) у XVIII столітті діяв військовий шпиталь (лазарет). Використовувалася також назва - Лазаретна. Певний час південна частина вулиці називалася Лазаретним узвозом, а північна -Пожежним провулком. 1972 року, під час святкування 50-річчя утворення СРСР, було запропоновано перейменувати вулицю на Вірменську, проте пропозиція не була реалізована. У радянський час використовувалася назва Госпітальна, що є калькою з російської мови.

Шульмінського будинок - розташований за адресою вулиця За-рванська, 10. Назву отримав від власника Олександра Шульмін-ського, який до 1917 року був міським головою.