Літера А
Аеродромна вулиця - хоча розміщена на землях села Кам’янки, та цю територію можна назвати міською. Назву свою отримала від того, що, відходячи від вулиці Леніна, вела до аеропорту, який нині не існує.
Алоїзія батарея - фортифікація XVIII - початку ХІХ ст., названа на честь Святого Алоїзія. На початку ХІХ ст., коли укріплення зняли з балансу військового відомства, на його місці збудували будинки (вулиця Вірменська, 5 та 7). Укріплення прослідковується і до нашого часу.
Амбулаторний провулок - знаходиться на Підзамчі, проходив повз амбулаторію, яка й дала йому назву.
Артистів будинок - таку назву будинок за адресою Польський ринок, 12 отримав у зв’язку з тим, що в середині 50-х рр. ХХ ст. у ньому мали квартири артисти місцевого театру.
Архієпископський ковчег башта - так трактує назву Ласької башти В. К. Гульдман у книзі “Памятники старины Подолии” посилаючись на опис замку 1544 року, опублікований О. Яблоновським (КогаЬ агсуЬізкирі). На цій башті до наших днів зберігається плита із зображенням герба Кораб - родового герба Яна Ласького, який наприкінці XV ст. дав кошти на реконструкцію башти.
Архієрейська вулиця - сучасні вулиці Францисканська та Кузнеч-на, як зазначає Олександр Прусевич, тягнулась вона від Баторіє-вої башти до костелу францисканців. Назва з’явилася, ймовірно, у кінці XVIII - на початку ХІХ ст., коли після приєднання Кам’янця до Російської імперії (1793 р.) костел францисканців був перетворений в архієрейську церкву, а 1796 року тут оселився архієрей Іоанникій.
Архієрейська церква - після переходу Кам’янця під владу Російської імперії так називався Францисканський костел, який був перетворений на Архієрейську церкву Успіння Пресвятої Богородиці.
Архієрейський будинок - був облаштований в Архієрейській церкві в Старому місті, у ньому мешкали православні єпископи. Нині - це церква по вулиці Францисканській.
Архієрейський хутір - 1808 року Йосип Ужевський подарував цей хутір, розташований поблизу сучасного спиртзаводу, православному єпископу Іоанникію. На початку 80-х років ХІХ ст. там був збудований кам’яний будинок, на другому поверсі якого була домова церква Іоанна Богослова. 1892 року церква була реставрована і переосвячена на честь 12 апостолів, облаштована дзвіниця.