Ірина Пустиннікова
Ірина Пустиннікова:
Фотограф, Краєзнавець, МандрівницяІ я все так само подорожую краєм. Знаєте, що таке свобода? Це коли теплий ранок перетворюється на ще більш теплий день, за плечима рюкзак, кілька гривень в кишені — і вся Україна перед тобою.

Дві уродженки Кам’янця-Подільського Анна Пашинська та Дарина Луканюк увійшли до переліку найвпливовіших жінок за версією проєкту «УП 100. Сила жінок», який проводить видання «Українська правда». Ця ініціатива створена, щоб відзначити українок, котрі своєю невтомною працею, натхненням і прикладом об’єднують суспільство, відкривають нові горизонти та сприяють розвитку країни.

Японія - це країна, де цінується лаконічність та гармонійність у всьому. Не дивлячись на те, що країна є доволі високотехнологічною, архаїчні звичаї тут зберігаються. Японці привчаються змалку шанувати традиції. Навіть приймання їжі для японців це ритуал, який необхідно виконувати у певній чіткій послідовності.

Пропозиція руки і серця для жінки є однією з подій, що найбільш запам'ятовуються. Момент має певну магію, відповідно чоловік намагатиметься зробити все, щоб залишилися незабутні враження. Головне завдання в цьому випадку – купівля правильної каблучки для заручин. Варіантів сьогодні достатньо і складності вибору можуть виникнути у кожного.

Кожен елемент образу відіграє у його створенні єдину картинку. Тому жінкам важливо правильно підібрати туфлі, які будуть не просто гармонійним доповненням, а й забезпечать належний комфорт, затишок та безпеку під час ходьби. Багато елементів у гардеробі не зможуть настільки поєднувати всі компоненти та зовнішні властивості, як туфлі.

Я не хочу писати цей пост. От взагалі. Мене плющить ця ситуація, в мене скакнув тиск, мені від цього погано. Але якось треба.
В Кам'янці зносять рештки "тюремного замку" середини 19 ст. Цю пам'ятку з вас, туристів, ніхто в очі не бачив, вона вам і не болітиме, та й більшості кам'янчан не болітиме теж. Було і нема, все одно там останні роки жителі прилеглих двохповерхових бараків облаштували собі погріби. Як хто з вас був у Новій Ушиці/Брацлаві/Літині, то там такі самі "тюремні замки" все ще стоять. Десь вони музей, десь магазин, десь частина лікарні. Таке.


Черговий приклад вандалізму та культурної сліпоти у нашому місті: на приміщенні пожежної частини на проспекті Грушевського під час ремонту була знищена мозаїка авторства знаного подільського художника-монументаліста Івана Васильовича Кляпетури. Коли саме це сталося, сказати важко - я нечасто буваю у тому районі, побачила з вікна автобусу щойно. В серпні ще була точно.


От це про що я завжди думаю: Бакотське море комусь дуже гарне, але ж це неймовірно трагічна історія втрати малої батьківщини для тисяч людей. Уявіть собі: вас власноруч змушують вирубати ваш сад, зносити хату, у котрій ви народились і зросли. А потім декада за декадою родючі подільські ґрунти перетворюються на нікому не потрібний намул на дні Дністра, Студениці, Ушиці чи Смотрича. Я неймовірно прив'язана все життя до рідної хати, мені навіть читати про смерть Бакоти боляче.

Сьогодні, 8 липня 2023 року, у Старій фортеці проходить всеукраїнський фестиваль повітряної гімнастики "Свобода в повітрі" - і це фантастично красиве видовище. І подумати не могла, що це так казково і так поза гравітацією. Нижче - фотозвалище на тему фестивалю.



Сьогодні 3-А мого Гриця закріплював на практиці вивчене на уроках ЯПС ("Я пізнаю світ"), а я здійснювала давню мрію - ми побували на палеонтологічній екскурсії. Ihor Kasiianyk в цій царині - науковець і екскурсовод рівня бог (з просто неймовірним почуттям гумору).

Сьогодні, 19 травня 2023року, у Кам'янці-Подільському на вул. Князів Коріатовичів біля стели міст-героїв відкрили скульптуру Джури від благодійного фонду "Міст" ім. М. Савенка.

Терпіти не можу скандали, але і мовчати теж не годиться. А тема - просто бутон срачу. Напишеш - і він яаааак розквітне. Або я так собі думаю..
Ми всі в курсі, що війна і не до святкувань. Їх ніхто і не чекає - ні ілюмінації, ні нічних гоцок у клубах, ні фестивалів різного штибу, ні тим більш феєрверків.

Стара фортеця Кам'янця-Подільського очима штучного інтелекту. Здалеку всі впізнали, правда? А придивишся - і щось вже не те.
Ще один пост про AI-art - бо нарешті вийшло те, що не виходило раніше. Штучний інтелект, коли малює, живиться зображеннями з мережі.


