Митці
Він прожив 75 років. Народився 12 квітня 1928 року в Кам`янці-Подільському, а помер 23 липня 2003 року в Києві. Мова йде про українського архітектора, художника, графіка й педагога Юрія Химича, який змалював архітектурні пам`ятки всієї України, не забуваючи і про рідне місто.
Будзей Олег Васильович (народився 14 січня 1953, селище Підзамче, м. Кам`янця-Подільського) — український журналіст і краєзнавець. Від 22 квітня 2009 року член Національної спілки краєзнавців України.
1970 року закінчив Кам`янець-Подільську середню школу № 1. Після закінчення школи він навчався у Кам’янець-Подільському педагогічному інституті на фізико-математичному факультеті.
Народилася 12 березня 1972р. в місті Стрию, Львівської області у творчій родині Боднарів, де всі малювали,вишивали, створювали цікаві речі,що не могло не вплинути на мою подальшу долю.
У 1987 р. вступила на навчання до Ужгородського училища прикладного мистецтва ім. А.Ерделі на відділення художнього металу.
Після закінчення училища працювала в меморіальному музеї художника А. Манайла в м. Ужгороді.
2006 року діти подарували Петру ІГНАТЬЄВУ на 50-рІччя цифровий фотоапарат, І його життя заграло барвами творчості. З того часу Петро Дмитрович не розлучається Із фотоапаратом, а мистецтво "полювання за красою миті" стало палким захопленням, якому присвячує весь вільний час.
- Дивитись блог автора на сайті
Зроблені знімки Ігнатьев не збирав у альбоми, а активно почав надсилати на виставки, серед яких багато і закордонних. Перші фото "Повернення" та "Чемпіонат України з повітроплавання. Кулі над фортецею" послав до міста Каліш (Польща).
Край Кам`янецький багатий своїми талантами, яскравими та цікавими особистостями, та особливо поталанило йому на гумористів. Свою долю з ним пов`язали Степан Руданський та Федір Маківчук, Володимир Самійленко та Еміль Кроткий, завдяки Микиті Годованцю місто здобуло визнання столиці байки. І сьогодні на безкрайній ниві гумору та сатири невтомно трудиться когорта визнаних майстрів гострого пера, серед яких і наш сьогоднішній співрозмовник Славко Полятинчук.
Довідка: Народилася і живе у Кам’янці-Подільському. Філолог за освітою. З дитинства обожнювала подорожі і мистецтво, пізніше захоплення рідним краєм з хоббі переросло в професію. Автор найстарішого краєзнавчого сайту ua-нету «Замки і храми України» (https://castles.com.ua/). Статті для журналів «Мир туризма», «Карпати», «Фокус», «Панорама», «Світ Карпат», «Большая прогулка», місцевої та всеукраїнської преси. Учасник кількох фотовиставок в Україні та однієї в Бразилії :).
4 липня мало би виповнитися 80 років відомому археологу та історику Іону ВИНОКУРУ. Але, на жаль, чотири роки тому його не стало
Коли помер відомий науковець, ця сумна подія не пройшла непоміченою.
Винокура всі любили. Він був не лише провідним спеціалістом в археології, але й дуже доброю людиною. У 60-х роках врятував від заслання українського історика Михайла Брайчевського вісім місяців його переховував у Бакоті на Хмельниччині, згадує історик із Кам`янця-Подільського Хмельницької області Лев Баженов.
Досить відома приказка про те, що на дітях природа зазвичай відпочиває, до кам`янецької родини КЛЯПЕТУР, з Кам`янця-Подільського, не має жодного відношення. Дітей у цій сім`ї природа так же щедро обдарувала мистецьким талантом, як і батька Івана Михайловича, відомого у місті художника-монументаліста. Донька Олена нині є викладачем міської художньої школи, у вільний час створює картини на склі, син Сергій викладає образотворче мистецтво у КПНУ ім.Огієнка та висікає скульптури з каменю.
Про нього немає жодного рядка, навіть відсутні фото, ні в «Українській Радянській Енциклопедії», ні в «Енциклопедії Українознавства». І все ж, український зоолог Петро БУЧИНСЬКИЙ (1852-1927) залишив помітний слід і як дослідник природи, і як організатор природодослідників і природолюбів, і як педагог. Цього року 12лютого виповнилося ISO років з дня народження вченого, а 18 вересня мине 75 років з дня його смерті. Тож, е нагода поговорити про життєвий і творчий шлях Петра Миколайовича. Тим паче, що впродовж останнього десятиріччя подоляки активно згадали про свого славного земляка.
Архітектурне обличчя Кам`янця-Подільського складалося протягом багатьох століть. Будівництво в місті здійснювалось під керівництвом місцевих та іноземних фахівців. Якщо будівельна спадщина іноземців в деякій і мірі вивчена і висвітлена в - дореволюційній літературі про Кам`янець, ю цього, на жаль, не можна сказати про місцевих будівничих, творчість яких потребує особливо докладного вивчення.
1970 року в Кам`янці-Подільському було створено Міжобласну науково-реставраційну виробничу майстерню. Передбачалося значно збільшити обсяги реставраційних робіт і їх належало забезпечувати проектною документацією.
Є.Пламеницькій запропонували очолити науково-дослідний реставраційний відділ, який мав працювати над об`єктами Кам`янця-Подільського. Недовго вагаючись, у червні 1970 року вона перейшла працювати до Українського спеціального науково-реставраційного виробничого управління (1980 року його проектно-реставраційні відділи реорганізовано в інститут "Укрпроектреставрація").