Камянець-Подільський » Люди » Митці » Петро Ігнатьєв

Петро Ігнатьєв

  • 3 647
  • (Оцінок: 2)
Петро Ігнатьєв
Петро Ігнатьєв

2006 року діти подарували Петру ІГНАТЬЄВУ на 50-рІччя цифровий фотоапарат, І його життя заграло барвами творчості. З того часу Петро Дмитрович не розлучається Із фотоапаратом, а мистецтво "полювання за красою миті" стало палким захопленням, якому присвячує весь вільний час.

- Дивитись блог автора на сайті

Зроблені знімки Ігнатьев не збирав у альбоми, а активно почав надсилати на виставки, серед яких багато і закордонних. Перші фото "Повернення" та "Чемпіонат України з повітроплавання. Кулі над фортецею" послав до міста Каліш (Польща).

На цій виставці "W obiektywie 2006" Петро Дмитрович посів почесне трете місце. Визнання фоторобіт надихнуло на нові творчі плани, тож наступного року Петро Дмитрович бере участь уже в трьох закордонних виставках - "11 Concorso Internazionale di fotografнa" (Італія), "Salуn International de otoсo en Zaragosa" (Іспанія), "Some Salуn Internazional d`Art photografique de Ll-MOURS" (Франція), "The Al Than award for photography" (Австрія). Учасником австрійської виставки вже є два роки поспіль.

Цього року Петро Ігнатьєв із своїми знімками вийшов за межі Європи і виставляв роботи аж у Гонконзі на виставці "12 UАРА INTERNATIONAL SALON" Петро Дмитрович - активний учасник майже всіх місцевих фотовиставок. Було, зокрема, три виставки у художньому ліцеї. З 2007 року в кафе "Ніка" демонструються його фото, які кожних два місяці оновлюються (таких змін відбулося вже 181). Минулого року у Хмельницькому місяць виставлялись фотороботи кам`янчанина у салоні картинної галереї.

До персональних виставок Петро Ігнатьєв відноситься дуже відповідально і прискіпливо. Три виставки відбулися у картинній галереї Кам`янця-Подільського. Незабаром, з 30 липня до 20 серпня, там же (вул. П`ятницька) відкриється і четверта під назвою "Місто фестивалів". Глядачі побачать 150 нових робіт І зможуть оцінити нове бачення Кам`янця-Подільського.

 

Найбільше фотограф любить працювати із пейзажами. Аби щось "вихопити" цікаве, не обов`язково далеко їздити. Ігнатьєв - патріот свого міста, і в кожному його кутику знаходить щось неповторне та оригінальне. Але доводиться мандрувати Кам`янцем у різну погоду, допомагає у таких походах улюблений собака. У колекції фотомитця є серн київських, луцьких, бакотських пейзажів.

Наше місто, окрім пейзажів, постійно підживлює фотохудожників таки ми цікавими подіями, як День міста, фестивалями "Аквадром", "Терра героїка", "Технопарк кам`яного періоду" тощо. Не залишається осторонь цих подій і Петро Ігнатьєв. Неодноразово наша газета використовувала його динамічні знімки для ілюстрації` матеріалів, продовжуємо із задоволенням співпрацювати з митцем і зараз.

 

- Чи не шкода власного часу на відвідини різноманітних подій, адже матеріально це ніяк не скуповується? - запитуємо у фотографа,

- Мені це дуже цікаво, - переконує співрозмовник. - А ще приємно, коли бачиш у газеті гарні фото, і вони радують людське око - значить не дарма працюю. Робота із фотоапаратом дуже захоплює. Треба постійно знаходити новий матеріал для міських та міжнародних фотовиставок.

 

- Чи плануєте реєструватись у спілці фотохудожників?

- Поки що у мене немає такої мети. Адже це накладає певні зобов`язання перед спілкою і тоді важче самостійно виставлятись. Я сам шукаю через Інтернет міжнародні виставки і надсилаю їм власні роботи. Цікаво брати участь у роботі міського фотоклубу "Погляд", їжджу з колегами на виставки, пленери.

 

- А колись займалися іншою ТВОРЧІСТЮ?

- 1973 року закінчив Кам`янець-Подільську художню школу. То був перший випуск. Це мені дало художнє бачення світу на все життя. Малював маслом, олівцем, вугіллям. Вчителями були відомі художники Збігнев ГАЙ, Дмитро БРИК, Сергій КУКУРУДЗА.

 

- Чи маєте улюблені фото?

- Мабуть, найдорожча робота - "Повернення". Ідею цієї роботи виношував два місяці.

 

- Хто першими оцінює фотороботи?

- Оскільки я працюю підприємцем на місцевому ринку, то першими глядачами є продавці. Дуже люблять фото наші кам`янецькі жінки, які повсякчас цікавляться: "Коли організуєте наступну виставку?". Також мої сини хочуть бачити батьківську творчість, тому створили

сайт в інтернеті (станом на 2017 рік сайт припинив існування), на якому можна подивитись нові роботи.

Бажаємо Вам, шоб чергова виставка у картинній галереї також пройшла успішно і чекаємо на нові вдалі ТВОРЧІ знахідки у мистецтві

 

Вікторія ГАЙДАМАШКО. Кам`янець-Подільський вісник, № 30, 24 липня 2009 року


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини