Камянець-Подільський » Новини Кам'янця-Подільського » Буденне життя » Події 2009 року в Камянці-Подільському

Події 2009 року в Камянці-Подільському

  • 4 160
  • (Оцінок: 0)

Як і прогнозувалося, 2009 рік -рік Бика – змусив трудитися в поті чола та приніс багато несподіванок і сюрпризів. Окрім фінансової кризи та епідемії грипу, які були чи не першими скрипками минулорічного 365-денного оркестру, рік Бика запам`ятався нам ще й таким...

Вибачаюсь за чорнобілі фото - стаття взята з газети "Подолянин" - доречі це єдине газета в Кам`янці де подекуди друкуються справедливі та чесні статті. За це велике дяку та пошана редактору і працівникам газети. ВИ Найкращі !

 

Події року:

 

ДОРОГА ПАМ`ЯТЬ РОКУ

«Торох - горох, а змолотили - квасоля» Ще позаминулого року за підтримки посла Литви в Україні Альгірдаса КУМЖІ розпочався конкурс на кра­щий ескізний проект пам`ятника князям КОРІАТОВИЧАМ. Ідея, звичайно, хороша, але, як завжди, підвело вико­нання. Конкурс виграли Хмельницькі художники Микола і Богдан МАЗУРИ та архітектор Анатолій ТКАЧУК. Спо­чатку вартість пам`ятника становила 500 тис.грн., а коли дійшло до справи, цифра стрибнула до 6 млн.грн. Таку «інфляцію» списали на місцевий клімат і необхідність використання бронзи замість мармуру.

 

«ДАЙОШНИК» РОКУ

«Пішов по вовну, вернувся стриженим»

Це звання по праву виборов та ще й у День ангела (14 січня) інспектор районного ВДАІ Василь БУРИЙ. Співробітники СБУ спіймали його на гарячому біля входу в Центральний ринок. Йому інкримінували отримання хабара. Взагалі, відео із затриманням даішника побило всі рейтинги перегляду серед кам`янчан. Сьогоднішня доля воїна зі смугастою палицею залишається неві­домою. Колишні колеги на запитання «Де Василь БУРИЙ?» просто відмовчуються. Така ж гробова тиша і навколо порушеної проти інспектора ВДАІ кримінальної справи.

 

НОВОСІЛЛЯ РОКУ

«Вдома і стіни гріють» Якщо раніше квартирне питання сімей чи окремих громадян вирішувалося завдяки державі, то сьогодні такі факти - це, швидше, виняток з правила. На почат­ку року ордери та ключі від довгоочікуваних квартир отримали 4 кам`янчан. Кінець року став приємним сюр­призом ще для 46 сімей. Серед щасливчиків - ба­гатодітні сім`ї, вдови правоохоронців і військово­службовців, працівники силових структур.

 

МРІЯ РОКУ

Ця номінація, можна сказати, є мрією не одного року і всіх без винятку водіїв-транзитників. Якщо раніше ми сподівалися на «свого» міністра транспорту, то сьогодні з його відставкою та економічною кризою об`їзна до­рога ще довго триматиме цю номінацію. Загалом було розроблено три ймовірні варіанти проходження траси. Довжина майбутньої об`їзної становитиме 35 км. А от вартість її просто вражає. За цінами минулого року вона становила понад 500 млн.грн.

 

ЗАЧИСТКА РОКУ

«Розпливлось усе добро, як заяче сало» Минулого року як ЗМІ, так і водії стали ініціаторами наведення порядку в місті, принаймні того, що стосуєть­ся дорожніх знаків. І хоча до ідилії ще далеко, адже немає схеми організації дорожнього руху міста, але кількість скарг від водіїв на наявність суперечливих дорожніх знаків до кінця року суттєво зменшилася.

 

«ВІЧНИЙ СПОКІЙ» РОКУ

«Посієш вітер - пожнеш бурю» Минулого року внутрішній конфлікт між пановець-кою владою та частиною громади щодо облаштування місцевого кладовища виліз за межі села. Втихомирити мешканців Панівців намагалися в районі, темою навіть пробували спекулювати. Проте й досі питання «Де хо­ронити?» не зрушило з мертвої точки. Деякі активісти наполягають, аби подовжити територію вічного спокою на місці, де сьогодні знаходиться природний заповід­ник. Хоч проблему кладовища можна вирішити за ра­хунок земель запасу сільради.

 

БІЗНЕС БУНТ РОКУ

«Не рахуй каченят, поки вони не вилупилися»  Через імовірне підвищення ринкового збору в де­кілька разів близько 300 підприємців із Центрального ринку, яких не задовольняли зміни щодо оподаткуван­ня їхніх доходів, влаштували страйк біля ОДПІ. Як заявляли бізнесмени, податківці пропонували вписувати замість реального доходу значно більшу суму, яка подекуди сягала 48 тисяч гривень на рік. А це, від­повідно, додаткові відрахування до Пенсійного фонду. Після переговорів підприємців з начальником ОД ПІ бунт вдалося вгамувати. Схоже протистояння «влада - під­приємці» відбулося наприкінці року навколо сувенір­ного ряду в Старому місті.

 

ПОКРИТТЯ РОКУ

«Кінь на чотирьох ногах і то спотикається»

 «На городі бузина, а в Києві дядько»

Впродовж року окремі ділянки «тещиного язика» вкривалися то лаком, то фарфором і навіть учнівськими зошитами та яблуками. Причина такого явища досить проста –

неуважність водіїв, велика швидкість руху та неврахування дорожньої обстановки.

 

СЛИЗЬКА ЦЯЦЯНКА 2 РОКУ

«Верба хоч і товста, та зсередини пуста У цій номінації не змінилося нічого, окрім двійки. Замість обіцяного одного Льодового палацу сьогодні кам`янчани чекають на два. Зведення одного з них і досі планується між футбольним і мотобольним поля­ми, іншого - в зоні відпочинку мікрорайону Жовтнево­го. От і сьогодні доводиться нам з Вами гадати, який із цих довгобудів з`явиться першим. Тим часом кам`ян­чани катаються на замерзлих ставках або їдуть на ков­занку до найближчих обласних центрів.

 

С2Н5ОН РОКУ

«В рідному краї і дим солодкий» З кожним роком усе гостріше постає проблема ви­кидів з нашого спиртозаводу. Візитною карткою роботи підприємсва і, що найсумніше, нашого міста загалом став не надто приємний запах барди. Минулого року до цього «аромату» додався ще й чорний дим з труби підприємства, а численні скарги та протистояння між жи­телями Довжка та керівництвом ДП «Довжоцький спир­тозавод» набули особливої гостроти. На щастя, громад­ськості вдалося відвоювати чисте повітря, позбувшись від кіптяви та надокучливого смороду. От чи надовго!?

 

МУЗЕЙНІ ЕКСПОНАТИ РОКУ

«З однієї квітки змія бере яд, а бджола - мед» Ними стали ліки та медичні препарати нашого міста. З початку року Бика значні коливання курсу долара, принаймні так пояснюють фармацевти, спричинили не­абияке зростання цін в аптеках. Для багатьох людей вони стали космічними. Космос повторився і наприкінці ро­ку - в період ажіотажу через «свинячий» грип. Тоді ціни на медпрепарати антивірусної групи стрибнули мінімум утричі. А деякі з них взагалі зникли з аптечних полиць. Для більшості кам`янчан у ці періоди відвідування аптек нагадувало похід у музей - «Руками не чіпати!».

 

ЗАЗВИЧАЙ РОКУ

«По бороді текло, а в роті сухо було»

Сюди ми номінували майже всі фестивалі, які впро­довж минулого року відбулися в нашому місті: Травневі дні, «Технопарк кам`яного періоду» та «Аквадром», а також відкритий чемпіонат України з повітроплавання і «Terra Негоіса». Якщо відверто, всі ці свята сьогодні відбуваються в Кам`янці за накатаним сценарієм. У жодному разі не можемо сказати, що це погано, але вже не свіжо і, так би мовити, приїлося. І якщо «Terra Негоіса» та повітроплавання за роки свого існування перетворилися у самодостатні з чітко визначеною ідеєю фестивалі, які знають далеко за межами країни, то зникнення решти майже ніхто і не помітить.

 

 «МОКРУХА» РОКУ

«З Богом, Парасю, поки добрі люди трапляються» її вчинила 35-річна пані, яку звабив 75-річний дон­жуан. Він запросив пані в гості. Гарно розважившись і добряче прийнявши «на груди», парочка заснула. Вранці господар квартири прокинувся і помітив, що його дама під час сну обмочилася. Чоловік обурився, бо жінка обмочила 8 тис.грн. та 100 доларів, які були заховані під матрацом. Господар вигнав даму, але, як справжній джентльмен, викликав та оплатив таксі. Повернувшись, поліз у схованку, щоб дістати та висушити гроші та ... отетерів. Викликав наряд міліції. Під час огляду місця події правоохоронці побачили випуклість на паласі. Піднявши його, знайшли гроші. Як виявилося, старень­кий сам їх переховав і через склероз забув про це.

 

ДОНКІХОТСТВО РОКУ

«Не кажи «гоп», доки не перескочиш» Після того, як внаслідок пожежі 2003 року наше місто втратило архів, міський голова Анатолій НЕСТЕРУК уперше заговорив про бажання повернути його з обласного центру. Що ця ідея за своєю сутністю близька до аморфності, годі й говорити, адже правду кажуть, що репутацію дуже важко заробити та легко втратити. Для повернення архіву в нас немає ні приміщення, ні умов для зберігання архівних документів, ні, чого гріха таїти, бажання обласних архівістів віддавати свій шмат хліба.

 

ТРАНСПОРТ РОКУ

«Молоде - золоте»

У цій номінації перемогу здобули нові автобуси ПАЗ придбані в рамках програми «Шкільний автобус». Ми­нулого року було придбано 5 транспортних засобів для перевезення учнів з віддалених сіл району. Всього в районі до шкіл довозиться понад 550 учнів.

 

«МММ» РОКУ

«Казала Настя: «Як удасться» На початку року країна мала всі шанси повернутися до початку 90-х років. Особливо гостро таке дежавю постало в банківській системі, насамперед у вкладників банків «Надра» та «Укрпромбанк». Ошукані люди шику­валися в довжелезні черги з надією отримати назад хоч якусь частину кровно зароблених. Упродовж року схожі ситуації пережили і вкладники деяких інших банків.

 

РУЙНАЦІЯ РОКУ

«Колись і в нашої кози хвіст відросте» Правду кажуть, що ми цінуємо тільки те, що втрачаємо. Так само сталося минулого року із Надбрамною баштою комплексу споруд нижньої Польської брами. Одна з її стін практично впала посеред білого дня. Цікаво, що представники влади про цю новину дізна­лися з Інтернету. Тут же зібрали прес-конференцію ті почали говорити, що башта вже декілька років знаходиться в аварійному стані. Наприкінці року, сподіваємося що не на честь виборів, на реставрацію Польської брами таки виділили кошти.

 

РИНОК РОКУ

«Не хвались, йдучи на торг, а хвались, йдучи з торгу»

Після 4-річної перерви відновив свою роботу ринок у смт Стара Ушиця. Відтепер ринкова торгівля в цьому регіоні стала більш організованою та цивілізованою. А це ще й поповнення місцевого бюджету. Першим по­купцем ново-старовідкритого ринку став голова РДА Ростислав ЯРЕМА, який «затарився» за оптовими цінами сиром, сметаною та яблуками.

 

ЗНІМОК РОКУ

«На язиці медок, а на думці льодок» Якщо у фотосалонах ми звикли до фрази «Усміхніться, знімаю!», то у багатьох водіїв фотокартки, зроблені «Ві­зиром», викликали абсолютно протилежні емоції. Численні скарги на «листи щастя», а головним чином на роботу «Візиру», принесли свій результат. Працівникам ДАІ було заборонено фіксувати порушення без участі водія. Це не лише повернуло усмішки на обличчя учасників дорожньо­го руху, а й можливість «домовитись»...

 

ВИДОВЖЕННЯ РОКУ

«Посієш вчинок - виросте звичка» Під час лютневої сесії депутати міської ради стали пластичними хірургами - провели операцію з видов­ження проспекту Грушевського. Врахувавши рекомен­дації топонімічної комісії, його було подовжено на 1,9 км (від шляхопроводу біля селища Першо-травне-вого до автозаправного комплексу «Бастіон»).

 

МІНУС РОКУ

«Захистив, як вовк овець» Мінусом він став лише для пенсіонерів`І пільговиків нашого міста. На засіданні координаційної ради з питань транспортних перевезень було вирішено замість чотирьох пільгових днів зробити три. Мотив рішення простий: перевізникам не заплатили за попередній період. Взагалі, наша пільгова система - це один великий мінус.

 

ЩЕДРІСТЬ РОКУ

«Рада б мати до дітей небо прихилити та зорями вкрити»

Можна по-різному оцінювати ініціативу Президента, голів обласної та районної адміністрацій щодо забез­печення житлом дітей-сиріт. За ініціативою голови РДА при сприянні підприємців і бюджету району минулого року для дітей-сиріт району було звито три гніздечка.

 

ЮВІЛЕЇ РОКУ

«Вік прожити - не поле перейти» Рік Бика відзначився кількома вагомими ювілеями в житті міста і району. Першими його відсвяткували в ПДАТУ. Цьому навчальному закладу виповнилося 90.

тож відзначив своє 40-річчя колись гігант промисло­вості завод «Електрон»: загалом за роки діяльності че­рез його прохідну пройшло 23 тисячі працівників. Найбільша чисельність робітників сягала 9 тисяч. Скромніший ювілей відзначив ВАТ «Подільський це­мент». Минуло 10 років, як цей гігант районної про­мисловості почав співпрацю з ірландською компанією «CRH». Та й «ПОДОЛЯНИН» не залишився осторонь ювілеїв. У рік Бика вийшов наш тисячний номер.

 

ФІЛЬМ РОКУ

«Терпи, козаче, отаманом будеш!»

Ще в травні 2007 р., коли в Кам`янці проходили зйом­ки фільму «Тарас Бульба», його режисер Володимир БОРТКО сказав, що кам`янчани побачать кінострічку одними з перших. Так і сталося. На презентацію «Та­раса Бульби» приїхав виконавець головної ролі - на­родний артист України Богдан СТУПКА. Щоправда, стрічка викликала різні коментарі та відгуки.

 

МІРАЖ РОКУ

«Без Гриця і вода не освятиться» Напевне, доки Кам`янець, доти й існуватиме непе­реборне бажання проїхати зі Старого в нове місто тро­лейбусом. От і з приходом нового мера деякі ініціатори поспішили заручитися його підтримкою в питанні будів­ництва цієї транспортної лінії. Створили навіть гро­мадську організацію. От тільки Анатолій НЕСТЕРУК на такі фантазії не повівся.

 

СПОРТШОУ РОКУ

«Ні в тин, ні в ворота»

Його влаштувала команда зірок українського шоу-бізнесу «Маестро» та збірна Кам`янець-Подільського міськвиконкому. «Маестро» з таким шоу об`їздила май­же всю країну, пропагуючи Євро-2012. Давно трибуни Центрального стадіону ім.Тонкочеєва не відчували та­кого запального вболівальницького шаленства. Навіть поразка нашої команди не була такою гіркою.

 

МАЙСТЕРНЯ РОКУ

«Не святі горшки ліплять»

До оригінальних свят, які пройшли минулого року, можна зарахувати виїзний фестиваль-пленер «Свято ковалів-2009», який пройшов у рамках VII Міжнародного фестивалю ковальського мистецтва. Стара фортеця на цей час перетворилася на справжню кузню. За гостинність ковалі подарували місту на згадку викувану троянду як символ нашого міста - Квітки на Камені та солярний знак «Колесо єднання», на який представник кожної держави приєднав свою композицію.

 

МАНІПУЛЯЦІЯ РОКУ

«На чужий коровай рота не роззявляй» Південно-Західна залізниця через ЗМІ повідомила, що змушена з 20 травня відмінити курсування приміського потяга сполученням Хмельницький - Кам`янець-Подільсь­кий. Причиною цього стала заборона керівництва ОДА на підвищення вартості проїзду. Деякий час приміський потяг справді не курсував. Та після низки висловлених незадоволень з боку пасажирів його рух було відновлено.

 

ПОЛУМ`Я РОКУ

«Диму без вогню не буває» Щось минулого року для історичної частини нашого міста гороскоп не склався. Чи то зорі були невблаган­ними, чи то Бик... Одне розвалилося, а інше підсмажи­лося. Травневі дні Кам`янця «відзначилися» пожежею -горіла пам`ятка архітектури XVIII ст. - костел жіночого Домініканського монастиря з келіями на вул.Францис­канська, 10, на тій самій вулиці, де згорів архів. «И они еще борятся за звание дома высокой культуры быта...»

 

МОЙДОДИРИ РОКУ

«Будуть з тебе всі гордитись, якщо будеш ти трудитись» Вперше районні чиновники вийшли на трасу. Якщо такий вчинок миттєво асоціюється з панянками легкої поведінки або ж працівниками ДАІ, то тут причина ховалася в іншому: до Великодніх свят працівники РДА вирішили прибрати та побілити дерева на трасі Хмельницький - Чернівці. Після такої праці дехто присягався, що ніколи в житті більше не викине сміття на узбіччя.

 

РЕТРО РОКУ

«Мало хотіти - треба уміти»

Після запальної фієсти місто відчуло на собі смак ретро. Автомобілі різних марок і різного віку заполонили май­дан Вірменський ринок, давши старт І Міжнародному фе­стивалю «Ретрофест». Усі бажаючі мали змогу подиви­тися на автівки, сфотографуватися поряд з ними, а та­кож поспілкуватися з їхніми власниками. Загалом участь у фестивалі взяли понад 40 ретроавтомобілів.

 

«ПОНТИ» МАНТІЇ РОКУ

«Дай свині роги - людей поколе» У лютому кафе «Білосніжка» перетворилося на зал засідання суду, дарма що чернівецького. Стрілянину влаштував чоловік, який приїхав до кам`янецьких друзів відзначити свій день народження. Добряче посидівши вдома, компанія вирішила «догнатися» у «Білосніжці». Там зіткнулася і щось не поділила ще з однією ком­панією. Після з`ясування «ху із ху» «понти» перемогли здоровий глузд. Гість із Чернівців почав стріляти гумо­вими кулями, пояснивши правоохоронцям наявність зброї тим, що він суддя. Насправді він лише помічник судді, а посвідчення підробив.

 

СОН РОКУ

«Добрі люди помирають, та справи їхні живуть» Пам`ятник Невідомому солдату, встановлений на польському кладовищі біля мікрорайону Жовтневого, потребував реставрації вже давно. І от якось вночі директору КП «Спецкомунтранс» Сергію ГЖЕБОВСЬКОМУ наснився сон, в якому кам`яний солдат благав його при­вести до ладу пам`ятник. За сприяння підприємців, які допомагали, чим могли, сон перетворився в дійсність.

 

ВИЗНАННЯ РОКУ

«Не місце людину красить, а людина місце» На Міжнародному фестивалі снігових скульптур, який проходив 2-9 лютого в рамках Зимового карнавалу в м.Квебек (Канада), перемогу здобули наші, а саме:

 

Орест ДЗИНДРА (Львів), Сергій КЛЯПЕТУРА (Кам`янець-Подільський) і Петро РОМАНЮК (Київ). За допомогою лопат і сокир вони збудували композицію «Вертеп», висота якої 4 м, довжина - 6,4, ширина - 3 м. Композиція складається з основних дійових осіб вертепу: Звіздаря, Царя, Воїна, Смерті та Кози. Витворена конструкція розміщена на кораблі, центром якого є символічна щогла у вигляді хреста та зірки.

 

ДРУЖБА РОКУ

«Кожний дубок хвалить свій чубок»

На початку квітня місто та район спільними зусилля­ми відкрили туристичний сезон-2009. Місцем для від­криття обрали готельний комплекс «Хмільна застава», що в с.Руда. Цим кроком як міська, так і районна влада хотіли довести, що ділити їм нічого. Навпаки, лише спільна пра­ця в галузі туризму може принести додаткові бали місту та району, що досі знаходився в туристичній тіні.

 

ЧОРНИЙ ПІАР РОКУ

«Правду баба казала, коли не брехала» Не оминула Анатолія НЕСТЕРУКА доля попереднього міського голови. Знайшлися умільці «з народу», котрі створили та розповсюдили першу листівку-карикатуру на Макаровича. Клаптиком паперу не обійшлося. Далі більше: з`явилася стаття «Кам`янець туристичний... Чи є майбутнє?» за підписом «простого» кам`янчанина Олега ОМЕЛЯНЮКА у газеті «Фортеця». Згодом люди­на з таким же ім`ям і прізвищем стане «простим» ди­ректором ЗАТ «Тепловоденергія».

 

ЖАХ РОКУ

«Ніхто не бачить, як сирота плаче» На Підпилип`янському кладовищі було знайдено не­мовля. Горе-мати покинула свою дитину. Працівники соціальних служб району знайшли немовля на одній з могил. Воно вже не плакало - не мало сил. Пелюшки висіли на хресті, дитинка була майже голою. Де-не-де по її тілі повзали мурахи... На щастя, стан здоров`я 4-місячної дівчинки виявився задовільним. її відпра­вили до Хмельницького, в будинок немовляти.

 

ЗВІРСТВО РОКУ

«Краще на гілочці, ніж у кліточці» Зазвичай це слово відноситься до дій людини над людиною. Минулого року місто опинилося в центрі скандалу довкола утримання звірів приватним цирком-шапіто «Екстримарена» з м.Харцизьк. Завітавши до Кам`янця, циркачі продемонстрували, як не можна доглялати за братами нашими меншими. Варто зауважи­ти, що подібні шлейфи скандалу цирк залишав чи не в кожному місті, де гастролював.

 

УРОЖАЙ РОКУ

«Пішла Настя в поле жати, та забула серпа взяти» Самі працівники управління агропромислового роз­витку РДА й досі не знають, куди зараховувати урожай, зібраний TOB «Стіомі-Холдинг» 2009 року. Річ у тім, що кукурудзу посіяли 2008 року, а от збирали її, коли змогли, - взимку. Схоже, цей досвід так припав до душі підприємству, що вони взяли і повторили його знову.

 

ПОЛІТ РОКУ

«Добрі вісті не лежать на місці»

Згідно з угодою, яку підписали міський голова Ана­толій НЕСТЕРУК і віце-президент Федерації повітро­плавання України В`ячеслав ГАРДАШНІК, наше місто стало епіцентром відзначення 225-і річниці повітропла­вання в Україні. На честь цього в небо на повітряній кулі піднявся цілий оркестр.

 

ВОЇН РОКУ

«Видно пана по халявах» А все починалося з мирного знесення незаконно вста­новленого шлагбаума. Віддано захищаючи власну територію та майно (шлагбаум), депутат райради Володимир ГОДОВАНИЙ узявся за зброю. Налякавши чиновників, які приїхали на демонтаж, Володимир Лукашович прихопив із собою трактор. На згадку, як бойовий трофей.

 

НЕВДАЛЕ БАНКРУТСТВО РОКУ

«В очі - лисицею, поза очі - вовчицею» Події навколо районної комунальної аптеки №140 за своєю сутністю є прямим віддзеркаленням деяких процесів змін власності загальнонаціональних під­приємств. «Потрібне» підприємство свідомо доводиться до банкрутства, показується його «неефективність», і згодом продається чи передається за борги. На щас­тя, в цей процес втрутилися депутати райради та ке­рівництво РДА. їм вдалося врятувати підприємство від чужих зазіхань і зберегти комунальне майно.

 

УЛОВ РОКУ

«Лови рибу не на сковороді, а у воді»

 

Одними з найбільш масштабних, хоч і вузькоспеціалізованих, стали змагання зі спортивного рибальства Дні­стровського регіону на Кубок голови РДА, які проходили у с.Велика Слобідка. 76 рибалок з 9 областей України здобували титул найкращого рибалки року. Всього було спіймано майже центнер риби. Переможцем у командному заліку стала команда «Кар Бон» з Вінниці. А в особистому заліку першість виборов вінничанин Юрій КАРПЕНКО.

 

ФЕМІДА РОКУ

«Правда суду не боїться» І на доморощену (українську) Феміду може бути упра­ва. Минулого року кам`янчанин Анатолій ПОБЕРЕЖНИЙ, інтереси якого представляв відомий у місті правозахисник Іван МЕЛЬНИК, відстояв свої права в Європейському суді з прав людини (м.Страсбург). Справа стосувалася заборго­ваності із заробітної плати. Пан Анатолій, відповідно до рішення суду, отримає від держави 2620 евро. Після цього факту ще один кам`янчанин виграв справу в Страсбурзі.

 

ВАРЕНИК РОКУ

«Плаває як вареник у маслі»

Найуспішнішим святкуванням у районі стало свято вареників на майдані Вірменський ринок. Адже тут, окрім гарної ідеї та не менш яскравого втілення, були задіяні сільська гостинність, невимушеність і багатство святкового столу. А ще можна було не лише подивити­ся, а й наїстися смачнючих вареників.

 

СПЕКА РОКУ

«В кого в голові розсада - не поможе і посада» Літо для районного політикуму стало доволі спекот ним: то голова райради Іван РОМАНЧУК виривав мік­рофон у голови РДА Ростислава ЯРЕМИ, то під стінами адміністрації з`являлися пікетувальники, то в деяких виданнях публікувалися пасквілі перших осіб Один про одного. Літо закінчилося, але спека не спала.

 

ЗАЛІЗНИЙ КІЛЕР РОКУ

«Чия шкода, того і провина» Трагедія, яка сталася в липні на залізничному пе­реїзді на Нігинському шосе, забрала життя водія таксі. Кілером став тепловоз ТГМ-4, в якого відмовили гальма, і він рушив без машиніста, історія обросла неймо­вірними чутками та «відмазками» з боку залізничників. Врешті, «стрілочника» було знайдено. Проти машиніста локомотива, котрий у день трагедії залишив без на­гляду тепловоз, порушено кримінальну справу.

 

СТАРІННЯ РОКУ

«Язиком вихати - не ціпом махати» Про те, що ресурси житлового фонду вичерпують­ся, говорять давно. Але якихось радикальних кроків, аби змінити цю ситуацію, не здійснюють. От і минуло­го року місто могло залишитися без 43-х ліфтів. Термін їх експлуатації закінчився. На сполох вдарили депута­ти міськради. їхній сполох зрозумілий - на носі вибо­ри, а електорат на дев`ятий поверх ходить пішки.

 

ЕПІДЕМІЯ РОКУ

«Язик без кісток, що хоче, лопоче»

У цій номінації навіть конкуренції немає, не те що чіткого пояснення: був це звичайний грип, «свинячий» чи політичний. Хто заробив на цій номінації, давно зро­зуміло. Прикро, що спекулювали на людських життях.

 

СВІТЛОФОРИЗАЦІЯ РОКУ

«Помалу їдь, то далі будеш» Ну, якщо у Дунаївцях більше ніж один світлофор, то що говорити нам, 100-тисячному місту? В рік Бика перехрес­тя Кам`янця поповнилися новими світлофорами на найбільш небезпечних перехрестях: пр.Грушевського -вул.Данила Галицького, пр.Грушевського - вул.Князів

Коріатовичів, вул.Шевченка - вул.Пушкінська та вул.Га-гаріна - вул.Пушкінська. Останній і досі не увімкнули.

 

ДЕМОГРАФІЯ РОКУ

«На нема і суду нема» Як не прикро, та чисельність населення району про­довжує скорочуватися. Цю тенденцію підтвердили дані, надані управлінням статистики. На середину минулого року чисельність населення в районі становила 69,4 тисячі осіб. Тобто вперше за багато років чисельність населення району стала меншою за 70 тисяч. На відміну від району, в місті демографічна ситуація стабільна.

 

ДИТИНСТВО РОКУ

«Діти як квіти, поливай - ростимуть» Якщо колись був період закриття дитячих садків, то сьогодні настав час їхнього відновлення. Саме за та­ким принципом діяли у районі. За минулий рік було відновлено роботу 4 дитячих садочків.

 

ІСТОРИЧНИЙ «БЄЗПРЄДЄЛ» РОКУ

«Мокрий дощу не боїться»

Будинки, які раптово зникли на вулиці Татарській, не викликали б такого скандалу, якби не мета знищення та особи, які до цього причетні. Власником напівзруйнованих історичних пам`яток виявився директор ВАТ «Подільський цемент» Семен ДАРЧУК. Як з`ясувалося, Семен Іванович навіть не здогадувався, що пам`ятки архітектури не можна зносити. Якби знав, не зносив би?! Сьогодні на місці зниклого будинку зводиться готельний комплекс.

 

ЗНО (ТЕСТУВАННЯ) РОКУ

«Гзздувала би і вош, коли мож» Основною інтригою серпневої сесії міськради стало 27-ме питання порядку денного «Про ротацію складу ви­конкому Кам`янець-Подільської міської ради». Багато хто внесення цього питання розцінив як спробу взяти під кон­троль роботу міського голови. Навіть говорили,-що при успішному вирішенні цього питання можливе оголошення недовіри діючому меру. Ходили чутки, що 27-ме питан­ня - це не стільки внутрішнє бажання депутатів міськради, скільки вказівка ззовні. Спроба провести зовнішнє неза­лежне оцінювання (тестування) виконкому провалилася.

 

ЦІННИК РОКУ

«Без розрахунку жить - себе губить» Підвищення цін та інфляція докотилися і до квитків для входу в історичні пам`ятки нашого міста. Із серпня минулого року вхід до фортеці для дорослого зріс на­половину - з 8 грн. до 12-ти, та й вхід до Вірменської криниці став платним.

 

ПОХІД У НАРОД РОКУ

«Коли густо, а коли і пусто» Знаменом початку передвиборчої президентської гонки став приїзд до міста майбутнього кандидата Інни БОГОСЛОВСЬКОЇ. На відміну від своїх наступників, які після неї завітали до Кам`янця, вона не збирала натовпів на площах, не платила артистам, аби ті співали, а виру­шила на завжди вічну сцену - Центральний ринок.

 

ЗЛИВА РОКУ

«Вода в решеті не встоїть»

У рік Бика ми вкотре наступили на ті ж граблі. Давно відома проблема неналежної роботи зливної системи міста показала себе під час літніх злив. Води було стільки, що не те що пройти через дорогу - проїхати було неможливо. Від водяних заторів постраждали як учасники дорожнього руху, так і підприємці на ринку.

 

НАРОДНИЙ БУНТ РОКУ

«Забули воли, як телятами були» Для правоохоронців рік Бика, в плані їхньої репутації виявився підмоченим. А двічі підмоченим він став для даішників. «Розборки» біля Центрального ринку між ними і народом ледь не закінчилися кровопролиттям і громадським повстанням. Причиною такого бунту став дядько, який неправильно припаркував свою машину.

 

РІДНЕСЕНЬКІ РОКУ

«Є рідня - є й возня» Щоб не загубитися у політичному вирі та незрозумілих партійних пертурбаціях, депутати міста і району пішли на створення груп, які б не асоціювалися з окремою політичною силою. Піонерами міста стала депутатська група «Рідне місто». Майже одночасно було створено депутатські групи «Мій край» у районній і міській радах. А от вищі ешелони - кам`янчани, які нині працюють у столиці, - на дрібниці не розмінювались і створили аж ціле земляцтво. Кам`янецьке.

 

РЕМОНТ РОКУ

«Робота сама за себе скаже» Зараз автомобілісти залюбки їздять на ділянці до­роги ВАТ «Модуль» - кафе «Бастіон» - вул.Північна. Вона не лише розширена, а й капітально відремонтована. Правда, не могли пройти повз ремонт і не підписатися під ним деякі політичні сили.

 

ЗДОБУТОК ПРОВАЛ РОКУ

"Така правда, як на вербі груші» Двояко виглядає ситуація навколо бажання керів­ництва ЗАТ «Тепловоденергія» підняти ціни на послуги, які воно надає. Громадськість, міський голова та біль­шість депутатів були категорично проти такого кроку. Поки що їм вдалося відстояти попередні тарифи. Тож для міста це здобуток, а для ЗАТ...

 

ПОВЕРНЕННЯ РОКУ

«І кози ситі, і сіно ціле» Анатолію НЕСТЕРУКУ через численні судові проце­си таки вдалося повернути майновий комплекс, який орендувало ЗАТ «Тепловоденергія», у комунальну власність міста. Сподіваємося, що це повернення при­несе громаді лише дивіденди.

 

ХАЛАТНІСТЬ РОКУ

«Шила в мішку не втаїш» І знову номінація - за медиками. Що у медицині міста не все гаразд, а особливо в пологовому відділенні, підтвердив факт документальної «підміни» дитини. По­милково медики видали довідку про смерть дівчинки, а не хлопчика. Без радикальних кроків, напевне, і на­ступного року добру частку аж ніяк не позитивних номінацій заберуть люди в білих халатах.

 

ЛЕБЕДИНА ПІСНЯ РОКУ

«Скільки злодій не краде, а тюрми не мине» У справжню детективну історію перетворилася звіст­ка про вбивство лебедів у с.Руда. їй було приділено максимум уваги та оповито таємничістю. Такий розстріл беззахисних птахів викликав неабиякий резонанс. Зда­валося, за цих умов можна було б швидко знайти вбив­цю, проте цього досі не зроблено.

 

СМІТТЄЗВАЛИЩЕ РОКУ

«На тобі, небоже, що мені не гоже»

Власнику магазину-бару в с.Довжок рік запам`ятається на все життя. Голова адміністрації висипав самоскид сміття прямо перед баром. Це була своєрідна помста за те, що господар цього закладу скидає сміття в неналежне місце.

 

«П`ЯНКА» РОКУ

«Не вчись пиво варити, а вчись солод ростити» Фестиваль «Пивоманія-2009», який має всі шанси при­житися в місті, відбувся у жовтні в «Гала-готелі». От тільки з порою року організатори трохи прорахувалися. Що не кажи, а пиво краще смакує, коли тепло. До речі, «Гала-готель» запам`ятався і проведенням чемпіонатів з боулінгу.

 

ПАМ`ЯТНИК РОКУ

«Добре роби скільки можеш, від того не знеможеш» 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, було відкрито перший пам`ятник Тарасові ШЕВЧЕНКУ в районі. Ця неординарна та за всіма параметрами похвальна подія відбулася в с.Кам`янка. Увіковічити Кобзаря допомогли підприємці району. `

 

ГОЛОДРАНЦІ РОКУ

«Голодній курці просо сниться» Лише публікація в нашій газеті примусила керівництво міської медицини звернути увагу на проблеми станції швидкої допомоги. Значне недофінансування та умови, в яких працюють медики невідкладної допо­моги, просто жахають. З таким діагнозом станції швид­кої допомоги потрібно терміново викликати «швидку».

 

ПРИЦІЛ РОКУ

«Без охоти нема роботи» Після історії з лебедями та трагічного випадку на полюванні керівництво району взялося за наведення порядку в мисливському господарстві. Правда, у від­повідь на такі дії отримали рішучий опір. Були тут і словесні баталії, й епістолярний жанр, але до зброї справа так і не дійшла. На щастя.

 

РЕЙДЕРСТВО РОКУ

«Якби свині крила, вона б і небо зрила»

Дві рейдерські атаки пережили окремі підприємства міста у рік Бика. Спочатку з бажанням змінити керівника заводу «наїхали» на ДП «Науково-технічний комплекс «Завод точної механіки», згодом така доля чекала і ВАТ «Мо­дуль». В останнього кредитори хотіли «вибити» борги.

 

ПРОВИДЕЦЬ РОКУ

«Людське око бачить глибоко» Минулого року наше видання започаткувало конкурс футбольних провидців, який одразу набрав популярності серед численних фанатів цього виду спорту. Якщо відверто, то навіть і не очікували, що цей конкурс викличе такий ажіотаж. Найкращим футбольним провидцем став Михайло МАНЬКОВСЬКИЙ, який за вміння передбачувати отримав від «ПОДОЛЯНИНА» холодильник.

 


 

Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ, Наталія ЯЦЕМІРСЬКА, «ПОДОЛЯНИН».


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини