«Поле чудес» на вулиці Соборна.

  • 2 890
  • (Оцінок: 1)
«Поле чудес» на вулиці Соборна.
«Поле чудес» на вулиці Соборна.

Приблизно десять років тому вулиця Соборна стала частково пішохідною. Центральна вулиця – обличчя міста: так у Чернівцях (вул. Кобилянська), так у Івано-Франківську (вул. Незалежності), Тернополі (вул. Гетьмана Сагайдачного).

Саме вулиця Соборна може (могла б) стати справжньою принадою міста з якісними функціями: торгівлі, відпочинку, соціального та культурного призначення.

Невдала історія з проєктом побудови підземного торгового центру і зняттям бруківки восени 2019 року відома усім кам’янчанам - читати. Скликання громади до обговорення цього проекту в вересні 2019 року показали, що перед тим, як планувати такі великі значущі проекти, необхідно дотримуватись процедур, передбачених містобудівним законодавством, обов’язково проводити конкурс проєктів (проєктних пропозицій) та громадські слухання.
Жодне рішення щодо «перетворення» таких об’єктів, як пішохідна центральна вулиця, парк, лікарня, стадіон не можуть бути ухвалені владою без громадських слухань. Намагання обійти, обманути громаду, рано чи пізно викликають раціональний спротив. Так було з проєктом влади, коли вона вирішила на безкоштовній основі на 35 років віддати територію каньйону підприємцю, не маючи при тому належних землевпорядних документів. Так було і з забудовою стадіону житловим будівництвом і пустими, не підкріпленими документально, обіцянками побудувати дитячу спортивну школу. У першому випадку – явні порушення зупинила прокуратура, в другому – спортсмени міста, батьки, актив вимушені були впродовж року приходити на засідання сесій міської ради, виходити на акції протестів.

Після того, як забудовник, який тривалий час сплачував орендну плату за землю, вносив інші матеріальні вливання, відмовився від будівництва підземного торгового центру, на засіданні депутатського клубу С.Бабій представив депутатам проект «на 8 мільйонів гривень» мощення фем-плиткою частини вул. Соборної від Огієнка до Гагаріна з висадкою платанів. Тоді ж владою було обіцяно, що частину від вул. Гагаріна до проспекту Грушевського забудовник облаштує за власні кошти.
Нещодавно директор департаменту ЖКГ Олександр Бабчинський оприлюднив новий проект пішохідної частини благоустрою вул. Соборної. Але на сьогодні мова про фінансування проєкту кардинально змінена (що й не дивно для цієї команди, адже маніпулювати громадою вони звикли). Пропонується благоустрій частини Соборної за бюджетні кошти від вул. Гагаріна до проспекту Грушевського.

Виходить, з фінансуванням за кошти забудовника обманули і вкотре позбавили громаду можливості висловити свої пропозиції щодо того, як люди бачать головну пішохідну вулицю міста: не оголосили конкурс архітектурних проектів рішень благоустрою, не призначили громадські слухання, на яких би кам'янчани могли обрати найкращий варіант благоустрою.

Ми не критикуємо проєкт, представлений владою, але маємо своє бачення, як мала б виглядати Соборна. Якби був оголошений конкурс, на якому архітектори представили б різні проекти, то вибір був би значно ширший.

На світлині - один з можливих варіантів благоустрою пішохідної частини вулиці Соборної в межах вулиць Гагаріна та проспекту Грушевського. Цією передпроектною пропозицією пропонується влаштувати два пішохідні безперешкодні прямі проходи, які транзитно проходять через весь квартал і відокремлюють бульварну частину, розташовану в центрі. Бульварна частина теж є прохідною зоною, з встановленими місцями для відпочинку (лавки, квітники, зелені газони, смітники). При цьому збережені всі існуючі дерева. За рахунок комбінування покриття вся оригінальна бруківка, якою була замощена ця частина вулиці раніше, використовується повторно в оригінальному орнаменті та повному обсязі, з включенням сучасних якісних дорожних матеріалів. Це, в цілому, на наш погляд, є оригінальним цікавим рішенням комфортної громадської зони з багатьма завданнями.

Ми зовсім не стверджуємо, що наш проект найкращий. Але він є. Як і мають бути інші. Тому, шановний міський голово та директоре департементу ЖКГ, поверніться в правове поле: оголосіть конкурс проєктів, проведіть громадські слухання і зробіть це якомога швидше, адже громада вже дуже довгий час з вашої вини споглядає в центрі міста катакомби.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини