Камянець-Подільський » Туризм » 7 чудес » 7 чудес Кам'янця-Подільського

7 чудес Кам'янця-Подільського

  • 24 953
  • 2
  • (Оцінок: 1)

У серпні 2007 року, коли визначилися сім чудес України, редакція приватної газети «Подолянин» запропонувала провести акцію «Сім чудес Кам`янця-Подільського».

 Міська влада підтримала ініціативу газети. 13 листопада 2007 року відбулося перше засідання робочої групи (від «Подолянина» до її складу увійшов Олег Будзей). Попередньо відібрано 21 претендент із 42 запропонованих. Було створено конкурсну комісію з 21 чоловіка, яку очолив міський голова Олександр Мазурчак. До її складу увійшли чиновники, працівники туристичної галузі, історики, краєзнавці, журналісти. Вони разом і з читачами газети "Подолянин" у 2008 році визначили 7 чудес Кам`янця-Подільського:


7 чудес Кам`янця-Подільського. Стара фортеця  

Старий замок

- головний форпост древнього міста. Приваблює відвідувачів своїм розташуванням, так як досить гарно виглядає на стародавніх скелях. Має унікальну історію та безліч таємниць, які є до сьогодні є нерозкритими. Замковий музей - місце, яке кожен має відвідати. Входить в список 7 чудес України.

 
7 чудес Кам`янця-Подільського. Кафедральний костел  

Кафедральний костел
(архітектурний ансамбль) - єдина в світі культова споруда, яка поєднує культуру двох релігій: християнської і мусульманської

 

Костел ще називають «Малим вавелем Поділля» називають кам`янецький костьол святих Петра і Павла не лише за досконалу архітектуру, в якій знайшли втілення майже всі архітектурні стилі (від романського до неоготики), а і завдяки значенню Кафедрального собору в духовному житті краю. З західного боку до костьолу було прибудовано мінарет. Золота Мадонна на його вершині - символ вічної краси та релігійності народу. 

 
7 чудес Кам`янця-Подільського. Каньйон річки Смотрич  

 Каньйон річки Смотрич

- унікальний витвір природи, кандидат до списку світової культурної спадщини. Був створений природою багато тисячоліть тому. В скелях каньйону закарбовано в камінь вимерлі рослини і тварини. Також вважається одним з наймальовничіших куточків Хмельниччини, так як в теплу пору тут цвіте та росте надзви­чайно велика кількість квітів та дерев.

 
7 чудес Кам`янця-Подільського. Замковий міст  

 Замковий міст

- найдавніша інженерна споруда в Україні.
Для початку варто зазирнути під мостові обмурування й познайомитися з його історією. Ця монолитна споруда, яка з`єднує острів Старого міста з фортецею, насправді являє собою таку собі кам`яну скриню (або, як кажуть науковці, саркофаг), який приховує всередині середньовічний арковий міст. При вечірньому освітленні виглядає досить гарно, вважається одним з найромантичніших місць.  

 
7 чудес Кам`янця-Подільського. Ратуша  

Ратуша

 - найдревшіша  в Україні. Була центром торгівельного і громадського життя в місті Кам`янці здавна була Центральна площа, за якою збереглась історична назва і по сьогодні, хоч зараз центр нашого міста за межами Старого, на Новому плані. Кожен, хто буває в Старому місті-заповіднику, звертає увагу на високу вежу з годинником, що примикає до двоповерхо­вого будинку з кам`яними східцями. Це пам`ятка архітекту­ри XVI -XVIII століть, будинок колишнього польського магістрату.

 
7 чудес Кам`янця-Подільського. Міст Стрімка лань  

Міст «Стрімка Лань»

- найвищий міст в Україні. Найбільш відомим цей міст є польотами під ним на повітря­ній кулі. 29 червня 1999 р. кулі вперше здійснили політ під мостом. 6 липня 2004 р. З тих пір це стало традицією. Краса та мальовничість схилів, над якими міст розташова­ний, не залишать Вас байдужими.

 
7 чудес Кам`янця-Подільського. Лаура Пшездицька  

Надмогильний пам`ятник Лаурі Пшездецькій
 
- унікальний шедевр відомого скульптора, професора Петербурзької академій мистецтв Віктора Бродського. Біля однієї із стін древнього храму в Кам`янці-Подільському, на біло-мармуровому античному ложі, як жива, - прекрасна дівчина під тонким, прозорим покривалом. Це Лаура - дочка відомих магнатів, що трагічно загинула молодому віці. Поряд із згаслим факелом, як символом короткого, наче спалах, життя, - чи то ангел, чи то купідон.

   

 

Опитування тривало від 7 грудня 2007 року до 14 січня 2008 року. Способів голосування було декілька:

  •  поштовий (газети друкували купони, які читачі заповнювали та без конверта вкидали в поштові скриньки);
  • вуличне опитування (волонтери пропонували перехожим заповнити купон);
  • через інтернет на одному з місцевих сайтів.

Право голосувати мали не тільки кам’янчани, але й мешканці інших регіонів України та зарубіжжя.  

Сторінки: 1 2 3 4

------

Останні коментарі:

Zbynek
Zbynek
Nad tumaczeniem na j. polski mona by jeszcze troch popracowa. mieszno mi czytajc te tumaczenia.
Цитувати Скарга
admin
admin
Przepraszamy, ale nie bardzo polski przyjaciel!
Цитувати Скарга

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини