Камянець-Подільський » Туризм » Пам`ятки історії

Пам`ятки історії

Найбільші відомі пам'ятки історії в місті Кам'янець-Подільський, що має відвідати кожен турист який хоче дізнатись справжню історію квітки на камені.
Сенсація Кам'янця часів Хмельницького
20-01-2019 2 929
Сенсація Кам'янця часів Хмельницького

Під час зйомок фільму «Скарби нації» було розгадано таємницю листа турецького султана.  У новому історичному розслідуванні команда проекту шукає гетьманські клейноди, які і привели їх до Кам’янця-Подільського!

без картинки
8-08-2016 1 638
Ливарня трипільської доби

При виконанні археологічних досліджень на площі Польський ринок Кам’янець-Подільською  ДП НДЦ ОАСУ Інституту археології НАН України виявлено глинобитну споруду трипільської культури енеолітичного часу IV тис. років до н.е.

 

без картинки
11-11-2013 2 525
Екскурсія по Кам'янцю на автомобілі

Віртуальна відеоподорож автомобілем по Кам`янцю-Подільському.

без картинки
11-02-2013 3 199
Відео про Кам'янець-Подільський

Відео про Кам`янець-Подільський.

Квітка на камені.

без картинки
16-09-2010 8 584
Хрест біля Фортеці

15-16 вересня 2010 року туристи та мешканці Кам`янця-Подільського мали змогу спостерігати, як біля фортеці величезний кран встановлював чотирнядцятиметрового хреста. Перша спроба виявилась невдалою і кран, похилившись, не зміг підняти 8 тонн металу, з якого зроблений хрест.

Наступного дня вже більший кран все ж таки встановив та зафіксував цього велетня. Але цей величезний хрест здається дуже малесеньким з протилежної сторони каньйону - і тим паче не видно його оздоблення.

Пам'ятки турецької історії в м. Кам'янець-Подільський
26-05-2010 8 064
Пам'ятки турецької історії в м.

Захоплення Кам`янця і Поділля було грандіозною перемогою Османської імперії, яка вразила Європу. Туреччина отримала ще одну — чотирнадцяту — європейську провінцію. Із здобуттям Кам`янця, цієї потужної фортеці, форпосту християнства. Туреччина пов`язувала далекосяжні плани перетворення її на плацдарм для подальшого завоювання українських земель, на оплот мусульманства і турецької культури. Однак цим планам не судилось здійснитися.

Турецький період в історії Кам`янця і Поділля був короткочасним (27 років). Зрозуміло, що він залишив у культурі завойованого краю незначні наслідки. Але вони, тим не менше, збереглись, викликають великий інтерес і часом становлять неабияку цінність.

без картинки
8-04-2010 4 846
Найстаріша Подільська друкарня

Площа Польський ринок, будинок № 18.

Багатьом кам`янчанам знайома ця старовинна споруда, в якій розташована друкарня - найстаріше поліграфічне підприємство Поділля. Перехожі, туристи затримують крок, помітивши на фасаді меморіальну плиту з написом: «У лютому 1924 року друкарні присвоєно ім`я засновника Комуністичної партії і Радянської держави Володимира Ілліча Леніна. На початку XVIII століття цього будинку ще не було. За описом міста 1700 року тут були розташовані три невеликі будинки, які належали капітулу Кафедрального костьолу. В середині 18 століття на цьому місці було розпочато будівництво католицької семінарії, яке було закінчено в 1782 році.

40 найвизначніших пам'яток архітектури Кам'янця
7-04-2010 31 774
40 найвизначніших пам'яток архітектури

40 пам`яток архітектури, які варто побачити туристу в Кам`янці-Подільському.

Сама природа потурбувалася про захист Кам`янця-Подільського - створивши неповторний ландшафт, а вмінням умілих людей - фортифікаторів створено могутню твердиню — фортифікаційну систему, аналогів якої немає у Європі.

Тому доречно місто називають «Перлиною Поділля», «Квіткою на камені», «Вежею зведеною рукою Божою», а останнім часом його ще називають «Місто в якому мріють Янголи». Місто займає 3 місце за архітектурними пам`ятками, після Львова та Києва.

без картинки
17-03-2010 24 952
7 чудес Кам'янця-Подільського

У серпні 2007 року, коли визначилися сім чудес України, редакція приватної газети «Подолянин» запропонувала провести акцію «Сім чудес Кам`янця-Подільського».