Пам`ятки історії
Найбільші відомі пам'ятки історії в місті Кам'янець-Подільський, що має відвідати кожен турист який хоче дізнатись справжню історію квітки на камені.15-16 вересня 2010 року туристи та мешканці Кам`янця-Подільського мали змогу спостерігати, як біля фортеці величезний кран встановлював чотирнядцятиметрового хреста. Перша спроба виявилась невдалою і кран, похилившись, не зміг підняти 8 тонн металу, з якого зроблений хрест.
Наступного дня вже більший кран все ж таки встановив та зафіксував цього велетня. Але цей величезний хрест здається дуже малесеньким з протилежної сторони каньйону - і тим паче не видно його оздоблення.
Захоплення Кам`янця і Поділля було грандіозною перемогою Османської імперії, яка вразила Європу. Туреччина отримала ще одну — чотирнадцяту — європейську провінцію. Із здобуттям Кам`янця, цієї потужної фортеці, форпосту християнства. Туреччина пов`язувала далекосяжні плани перетворення її на плацдарм для подальшого завоювання українських земель, на оплот мусульманства і турецької культури. Однак цим планам не судилось здійснитися.
Турецький період в історії Кам`янця і Поділля був короткочасним (27 років). Зрозуміло, що він залишив у культурі завойованого краю незначні наслідки. Але вони, тим не менше, збереглись, викликають великий інтерес і часом становлять неабияку цінність.
Площа Польський ринок, будинок № 18.
Багатьом кам`янчанам знайома ця старовинна споруда, в якій розташована друкарня - найстаріше поліграфічне підприємство Поділля. Перехожі, туристи затримують крок, помітивши на фасаді меморіальну плиту з написом: «У лютому 1924 року друкарні присвоєно ім`я засновника Комуністичної партії і Радянської держави Володимира Ілліча Леніна. На початку XVIII століття цього будинку ще не було. За описом міста 1700 року тут були розташовані три невеликі будинки, які належали капітулу Кафедрального костьолу. В середині 18 століття на цьому місці було розпочато будівництво католицької семінарії, яке було закінчено в 1782 році.
40 пам`яток архітектури, які варто побачити туристу в Кам`янці-Подільському.
Сама природа потурбувалася про захист Кам`янця-Подільського - створивши неповторний ландшафт, а вмінням умілих людей - фортифікаторів створено могутню твердиню — фортифікаційну систему, аналогів якої немає у Європі.
Тому доречно місто називають «Перлиною Поділля», «Квіткою на камені», «Вежею зведеною рукою Божою», а останнім часом його ще називають «Місто в якому мріють Янголи». Місто займає 3 місце за архітектурними пам`ятками, після Львова та Києва.