Камянець-Подільський » Новини Кам'янця-Подільського » Буденне життя » Оксана Долінська приїхала з бронзою із Парижу

Оксана Долінська приїхала з бронзою із Парижу

  • 2 909
  • (Оцінок: 1)

Кам’янчанка Оксана Долінська, 11-12 вересня на чемпіонаті Європи з перукарського мистецтва, війшла до п’ятірки найкращих стилістів.

В одному з найпрестижніших конкурсів світу їй вдалося завоювати бронзову медаль і звання майстра-перукаря міжнародного класу.

 

- У цьому грандіозному заході взяли участь команди з багатьох країн, - каже Оксана Долінська, директор і провідний стиліст салону краси «Dolinska style» («Sindy»). - Україну представляли лише двоє перукарів - я та майстриня з Києва, а також четверо візажистів. Таку команду підбирали з чемпіонів України останніх років, враховували кількість нагород і участь у різних конкурсах.

Оксана Долінська

Оксана Долінська


- Оксано, наскільки результат чемпіонату перевершив Ваші очікування?
- Я мріяла потрапити хоча б до топ-100 найкращих у Європі, адже серед учасників були досвідчені майстри, котрі вже неодноразово приїжджають на такий масштабний конкурс. А ми вперше потрапили на змагання такого рівня в Європі. Чесно кажучи, було страшно, руки тремтіли. Проте з п’яти призових місць нам вдалося зайняти третє, і це - величезне досягнення, бо з 2010 року Україна не мала таких високих результатів. Серед інших переможців - Ірландія, Італія, Казахстан і абсолютним чемпіоном стала Франція.


- Як проводився чемпіонат, і за якими критеріями судді оцінювали роботи майстрів?
- Цей захід у Парижі вважається дуже престижним. Він зібрав величезну кількість людей, його транслювали в прямому ефірі французькі телеканали, було дуже багато міжнародних суддів із різних країн світу. Якщо в кількох словах про критерії оцінювання учасників, то це пропорція, динаміка, силует, колір. Були й різні номінації - техніка на довгому волоссі, вечірня зачіска, весільна тощо. Майстри працювали командами, їм давали по декілька хвилин на роботу. Скажімо, весільну зачіску треба було зробити за 18 хвилин. Кожен майстер віз із собою модель, зі мною на конкурс їздила кам’янчанка Анастасія Зданевич.

Модель Долінської
- Мабуть, участь у заходах такого рівня потребує не лише неабияких зусиль, але й матеріальних затрат.
- Звичайно. До конкурсу інтенсивно готувалася з тренером Валентиною Міхєєвою із Дніпропетровська. Щодо витрат, то він обійшовся мені в близько 9 тисяч євро. Це сукні для моделі, фарби для волосся, переліт, проживання, харчування тощо. Але я не могла зупинитися, бо поставила перед собою мету. Перше місце у чемпіонаті України, а також п’яте в Кубку світу «Intercontinental» стали поштовхом до цього.


- Наскільки Париж попереду з огляду новинок і тенденцій моди?
- Париж диктує ці тенденції. Вони в усьому світі одні. Тому, щоб бути в курсі, треба їздити і вчитися. Коли ми тренуємося, наші викладачі постійно їдуть у Європу. Крім того, є загальні збори, на яких визначаються новинки на наступний рік. Тренери доводять це до відома майстрів, які братимуть участь у змаганнях. І тільки ця маленька групка людей знає, що треба робити наступного року, аби гідно представити країну у чемпіонаті. Якщо ж говорити не в межах конкурсу, то загалом усі тенденції справді йдуть звідти, але до нас доходять через декілька років.


- Які перспективи у Вас з’явилися після участі та призового місця у чемпіонаті?
- Насамперед - звання майстра-міжнародника. Крім того, у Франції запропонували роботу. Але я хочу працювати в Україні й тренуватися до чемпіонату світу. А ще планую провести конкурси перукарського мистецтва в місті, організувавши чемпіонат Хмельниччини, про що вже спілкувалася з міською владою. Це покращило б якість надання послуг, підвищило рівень роботи місцевих майстрів.

 

Інтерв`ю для Подолянина брала: Тетяна ДИКА


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини