Порохові склади

  • 5 390
  • (Оцінок: 0)
Порохові склади
Порохові склади

Порохові склади розташовані в заплаві річки Смотрич, саме  на повороті. В історичній літературі існує думка, що склади були побудовані в 1730 р., чи то на місці більш ранніх чи неподалік від них.
В 1778-1779 р.р. склади були суттєво перебудовані, ймовірно...

ПОРОХОВІ СКЛАДИ (Порохівня),1730 р.( уточнене датування 1778 – 1779 р.р.),охоронний № 735,адреса: вул. Руська,15, м. Кам’янець-Подільський,Хмельницька обл.


Розташовані в заплаві річки Смотрич, на повороті. В історичній літературі існує думка, що склади були побудовані в 1730 р. чи то на місці більш ранніх, чи неподалік від них.

За проектом військового інженера  і архітектора Яна де Вітте. В 1779 р. була проведена реконструкція даху.

Опис: Кам`яна, одноповерхова будівля, прямокутна в плані, витягнута по осі схід – захід, із зрізаними двома наріжними кутами та двома ризалітами на північному фасаді.     (Довжина складів 44 м, ширина – 21,5 м.)
 
В  1834 р. за проектом архітектора Симона Учти  проведені  значні ремонтні роботи з частковою реконструкцією, ділянка розширена в південному напрямі і  отoчена муром, з північного  та східного боку влаштовані ворота. Для огорожі було використано каміння з розібраної Прибережної башти Польської брами. В першій половині 19 ст. використовувались як господарські будівлі для військових потреб, склади.
 
В 1862 р. будівля постраждала від пожежі, яка виникла через спалах нафти. Після ремонту використовувалася під конюшні, пізніше знову під склади. До кінця 1970 –х рр.. використовувались під продовольчі склади підприємством Міськхарчоторгу.

Зараз передані в оренду під соціальний проект «Січ-ленд»

 

 

 

------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини