Готель "Клеопатра" на поч. 1990-х. рр. Вул. Татарська, 19
Єгипетська теорія заснування Кам`янця-Подільського.
В той час коли сивочолі професори та бабловиті доценти і кандидати ведуть спір за дату заснування м.Кам’янець-Подільський звичайний робітник під час риття котловану під готель «Клеопатра» віднайшов в землі кам’яне ядро та прогнивші носилки – які виявились незаперечними доказами заснування міста ще в середні першого століття до нашої ери.
Як пізніше показав вуглецевий аналіз стійки носилок – цю деревину можна датувати саме 1 ст. д.н. ери, а ще через кілька днів сама доля піднесла сюрприз дослідникам, в щілині залишеною термітом віднайшли волосинку, яка належала жінці. Більш детальний огляд та аналіз кутикули дав змогу ідентифікувати ДНК Клеопатри! Так як же волосся Клеопатри змогло попасти на Поділля? На це запитання вдалося відповісти знову завдяки термітам, що пошкодили ніжку носилок. В отвори залишені термітами забився пісок який існує тільки в Єгипті, в Україні такого не буває.
А ось так готель єгипетської красуні Клеопатри дореставрували станом на 2002 рік.
Аналізуючи історичні матеріали ми можемо прослідкувати шлях Клеопатри до Кам’янця:
- В 41 році д.н.ери познайомилась з Антонієм, саме в цей період, після розгрому республіканців, відбувається розділ римського світу і Антонію дістався Схід. Антоній вирішує реалізувати проект Цезаря - великий похід проти парфян. Як відомо Клеопатра приєдналась до Антонія і вони з 41 по 40 рік провели в Александрії віддаючись пиятиками і розвагам.
- Але насправді корабель Антонія під час шторму заблукав і його прибило до гирла Дністра. Полководці щоб не викликати паніку серед війська придумали легенду, нібито Антонія звабила Клеопатра і тепер він постійно з нею. А насправді Антоній із залишками команди, що залишалась після шторму зумів за 3 місяці налагодити дипломатичні контакти з місцевими слов’янськими племенами і вмовити їх побудувати резиденцію для себе та Клеопатри, щоб їм ніхто не зміг заважати.
Підвал під будинком, вул. Татарська, 19. В підвалі бачимо залишки носилок Клеопатри!
Таке неприступне місце було знайдене саме в Кам’янці-Подільському, що на той час в античних джерелах називалось «Ляпідава» — від латинського «lapis» — камінь, прикордонний камінь, межовий камінь. І тоді вона звучить як «прикордонне кам`яне місто». Саме на цій місцині оточеній природній каньйоном Антоній побудував резиденцію для розваг з Клеопатрою. Але їхнім радощам дуже швидко настав кінець – так як полковники Антонія, вже через рік змогли його віднайти, і полководець змушений був повернутись до походу проти парфян.
Так виглядав Замковий міст в середині, коли туди попали історики в 20ст.
Тепер кожний може себе запитати – а де ж ділась ця резиденція? Відповідь на це була знайдена випадково, під час дослідження замкового мосту, коли в 1981 році зробили перші шурфи і в кучі сміття, між опорами мосту, були знайдені кам’яні кулі різного діаметру, а поруч них валялись кам’яні фігури, що нагадували сучасні матрьошки. І лише в 1996 році колекціонер, в якого зберігаються ці знахідки, висунув гіпотезу, що ці кульки і матрьошки не що інше, як античний боулінг! Саме ця знахідка і її співставлення з І—II століттям, коли імператор Траян почав зводити вали, дає змогу стверджувати, що резиденція Антонія і Клеопатри була розібрана для будівництва кам’яного замкового моста.
А ось так в 1990-их роках подалі від очей залили бетоном докази Єгипетської теорії.
О ось і куля для боулінга 1-2 ст.н.е. Історики зберегли її, вмурувавши в стіну Руської брами.
:wassat: Отже будівництво готелю «Клеопатра» в Старому місті вже не є такою безпідставною маячнею, історичні факти – вперта річ!.
Доктор історичних наук - Кара Божа