Камянець-Подільський » Історія » Легенди Кам`янця » Невеликі легенди про чудотворні ікони

Невеликі легенди про чудотворні ікони

  • 6 170
  • (Оцінок: 0)
без картинки
Невеликі легенди про чудотворні ікони

450 років тому в Кам`янці-Подільському нараховувалося 24 культові споруди.

Найбільшого розповсюдження отримали храми в ім`я св. Миколая - покровителя знедолених, моряків і торгівців.

1370 року в центрі міста був зведений Домініканський монастир з дерев`яним костелом св. Миколая.

Одного разу костел згорів, уціліла лише ікона Діви Марії. Історики храму вважали подію «першим чудом» Миколаївського костелу.

Сучасний вигляд комплексу Домініканського монастиря склався внаслідок його реконструкцій, які провадилися на кошти польських магнатів Домецьких, Гумецьких, Потоцьких. Зусиллями останніх споруда була відновлена після Великої пожежі 1616 р. В родині Потоцьких навіть існувало повір`я: «Доки домінікани - доти  Потоцькі».

Ікона св. МиколаяНа вулиці Довгій стояла колись церква св. Миколая, яка уславилась чудотворною іконою в ім`я цього святого.

Церква занепала, і чудотворна ікона була перенесена до Іоанно-Предтеченської церкви, на той час кафедральної.

Протягом віків до ікони на Іванця - свято Різдва св. Іоанно-Предтечі - з`їжджалися прочани не тільки з Поділля, України, а навіть з Молдови. Причому молдовський елемент переважав: чоловіки з довгими смоляними вусами, жінки в білих головних уборах.

В 30-х pp. XX ст. Іоанно-Предтеченську церкву спіткала доля більшості кам`янецьких храмів: її висадили в повітря «войовничі атеїсти». Врятовану ікону перемістили в Миколаївську церкву, копію заввишки 2 м вмонтували в церковну стіну з південного боку. У 1961 р. в храмі був улаштований склад, а чудотворна ікона св. Миколая опинилася в Покровській церкві на Руських фільварках.

1990 р. храм св. Миколая передали Українській православній церкві. Через рік відбувся хресний хід: ікона Миколая Чудотворця повернулась до Миколаївської церкви.

Вірменський храм св. Миколая (св. Нігола) був розташований в південній частині Старого міста. Ця величезна споруда з трьох сторін оточена критою галерею, на фасаді якої стояла позолочена скульптура Діви Марії. Вона була окрасою Вірменських кварталів.

У храмі знаходилася чудотворна ікона Вірменської Божої Матері, привезена близько 1380 р.

Легенда свідчить, що під час одного з ворожих нападів ікона була викрадена з храму і опинилась в Македонії, де в турецькій родині слугувала дошкою для тіста. Кам`янецькі вірмени, які знаходились в торгових справах в Македонії, викупили ікону і повернули до храму.

В 20-30-х pp. 20 ст. Миколаївський храм був зруйнований, а ікона вивезена в невідомому напрямку. Однак в народі стверджують, що чудотворна ікона збереглася у відомого київського мистецтвознавця. І коли відбудують храм св. Миколая, і засяє на його фронтоні скульптура Діви Марії, ікона Вірменської Божої Матері повернеться в Кам`янець.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини