Реактори з металобрухту!

  • 2 692
  • 2
  • (Оцінок: 0)

О 17:00 в конференц залі готелю «7днів» відбулись громадські слухання, ініційовані ВО «Свобода»,  щодо будівництва 3-4 реактора на Хмельницькій АЕС.  І хоча на зустріч прийшло мало людей, і я був не задоволений організацією цих слухань, результат виявився дуже хорошим.

 

То ж, що нам хочуть впаяти московські підлизи під солодкими гаслами дешевої енергії для народу.

 

Слухання розпочала кандидат біологічних наук, доцент К-П Національного університету Любінська Л.Г., яка зазначила, що про вплив радіації на організм людини буде лише відомо через 40-60 років, коли народиться  3-5 покоління тих, хто постраждав від ЧАЕС.

А також наголосила на тому, що в світі ще не має технології для утилізування ядерного палива.

 

Конференц зал готелю 7днів

Конференц зал готелю 7днів

 

 в чому полягає проблема будівництва цих двох реакторів:

Фундаменти-основи 3 та 4 реактора побудовані під  ядерні реактори 1-го покоління ВВЕР-1000, а будуть ставити реактор 2-го покоління. Плюс площадки під ці ректори побудовані ще в 1987 році.

 

На Хмельницьку АЕС планують ставити російський металобрухт реактор 2-го покоління, хоча можна поставити реактор 3-го покоління європейського виробництва.

 

Вартість реакторів, що планують ставити, складе 6 млрд. доларів, не грошима а матеріалами,  в Китаї ж Росія побудувала 2 реактори 3-го покоління за 3 млрд. Китайці відмовились ставити реактори 2-го покоління!

 

Монтувати реактори будуть російські спеціалісти, з російських матеріалів та комплектуючих.

 

Паливо для реакторів можна використовувати лише те, що вироблене в Росії, що і так поглибить енергетичну залежність України від Росії.

 

В Нетішині є проблема з водою, яка поступово зникає, а навколо АЕС утворюються торф’яні болота, що можуть легко зайнятись від спеки. Сьогодні воду планують трубами доставляти з Дністра, що приведе до пониження рівня води і в так замуленій річці!

  НАЙГОЛОВНІШЕ!  Для енергетичних потреб України повністю вистачає тих реакторів, що є! Але влада окупантів постійно продає електрику за кордон – причому ДЕШЕВШЕ! ніж для власних громадян.

 

За будівництво:

До 2030 року закінчиться термін експлуатації майже всіх атомних реакторів в Україні.

Вивід реактора з експлуатації дуже коштовний процес, але ці кошти закладаються у вартість електроенергії, питання де ці кошти?

 

Позиція:

ВО «Свобода» виступає проти будівництва 3 та 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС з російського металобрухту, якщо будувати то реактор 3-го або 4-го покоління європейського чи канадського виробництва. Хмельничанам гарантувати низькі ціни на електроенергію, нетішинцям безкоштовну теплу воду. А також затвердити програму про поступовий перехід до альтернативних видів енергії.

 

Що робити ?

Виходити на акції протесту, пікетування, що будуть організовуватись. Роз’яснювати своїм знайомим родичам та знайомим про небезпеку будівництва з російського металолому!

В літку коли буде ініційовано слухання в парламенті про будівництво 3 та 4 реакторів їхати в Київ на акції протесту. Іншого шляху для попередження атомної катастрофи в Нетішині не має!

 

Якщо ти патріот і хочеш жити!,  завантаж та розклей листівку в себе на будинку:

Клацни на листівці для збільшення  

 

Повертаємось до слухань:

  

Крилов Е.К.  – відомий в місті педагог, зазначив що Україна і так сидить на атомній бомбі «Чорнобиль», адже під АЕС знаходяться тони атомного палива, критична маса яких складає кілька десятків кілограм!

С.Полятинчук відомий кам’янецький поет та художник  зачитав лист-звернення Володимира Шовкошитного, який зазначив на тому, що Україна має зменшувати свою енергоємність виробництва та розвивати альтернативні джерела енергії.

Слово взяв і Павло Білоус, натхненник пластунського руху в Кам’янці-Подільському, який зауважив, що майже всі державні та громадські організації затихли і не хочуть йти на конфронтацією з владою, яка хоче побудувати цих два реактори.

В кінці слухань радіодиктор Тихонов зачитав вірш про трагедію «мирного атому».

 

Дуже прикро але на слухання не з’явився запрошений Гусєв В.М., який очолює міську  організацію ВО «Союз Чорнобиль Україна»…


------

Останні коментарі:

Гаврилюк Олександр
Гаврилюк Олександр
Замість російського метало брухту давайте поставимо європейський металобрухт!!! Яка різниця? Німці вже давно почали збуватись цих атомних станцій, а ВИ ще збираетесь будувати, такі самі підлизи тільки європейські.
Цитувати Скарга
admin
admin
Denys - Якби того не хотілось але поки альтернативи атомної енергії, по потужності, не має, через 5 років закінчиться термін експлуатації 50% всіх блоків в Україні! Якщо вже ставити, то надійні та сучасні реактори 3-го або 4-го покоління... Але не 2-го ж....
Цитувати Скарга

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини