7 чудес
7 найвизначніших пам'яток архітектури Кам'янця-Подільського, які повинен побачити кожен українець. Кам'янець займає третє місце в Україні за кількістю пам'яток.В 2012 році в Кам`янці-Подільському, на території Старої фортеці, відкрили сором і приниження українського народу - стакан і ручку бувшого зека!
Офіційна назва - Ботанічний сад Подільського державного аграрно-технічного університету.
1 жовтня 1930 р. Народний комісаріат освіти Української Соціалістичної Радянської Республіки виділив Кам`янець-Подільський ботанічний сад в окрему науково-дослідну установу. А перед тим у місті за п`ять попередніх років було підготовлено добре підґрунтя для майбутньої плідної роботи. Так, 1925 р. було закладено перші ботанічні ділянки при Інституті народної освіти, 1927 р. складено перший список насіння для обміну з іншими ботанічними садами, 1928 р. створено ботанічний кабінет при сільськогосподарському інституті.
Бажаєш відчути адреналін у своїй крові - спробуй екстремальну поїздку без обмежень на БТР.
------- Контакти БРДМ в Кам'янці:
-------
Ще хвилину тому Ви їхали по суші - бризки розлітаються в різні боки і автомобіль стає катером.
Поїздка по пересіченій місцевості з подоланням водних перешкод, підйомів і спусків надасть Вам можливість зрозуміти особливість і унікальність Кам’янецької пінінсули, а також виникнення назви міста - Квітка на камені. Ваш візит до Кам`янець-Подільського не може бути повним і завершеним без відвідин каньйону річки Смотрич.
Кам`янець-Подільський замковий міст з часом втратив свою середньовічну красу завдяки значним реконструкціям, що проводились в різні століття. Турки з обох сторін добудували кам`яні парапети з бійницями. Росіяни знищили захисні мури мосту, добудувавши парапети для пішоходів. Німецькі вояки переправляючи танки - встелили міст залізобетоном, а радянські совки допаклюжили моста піднявши його на 3 метри.
Але навіть за таких перебудов міст є чудовою пам`яткою культової і цивільної архітектури, шедевром будівельного мистецтва.
Загадкове поєднання пам`ятки східної архітектури — мінарету і католицького Кафедрального костьолу в Старому місті завжди викликає подив та зацікавлення у численних гостей міста на Смотричі. Струнка вертикаль мінарету, що прилягає до пишного барокового фасаду костьолу, пробуджує уяву і викликає в пам`яті один з драматичних періодів в історії міста і краю.
Сумну сторінку вписав в історію Поділля період турецького панування. На протязі 27 років (з 1672 р. по 1699 р.) турки грабували і руйнували Кам`янець. Занепали ремесла і торгівля, багато жителів міста покинули його. Оволодівши Кам`янцем, турки чимало уваги приділяли укріпленню міста. За порівняно короткий строк були відновлені фортифікаційні споруди.
Протягом багатьох століть дивовижна пам`ятка природи - кам`янецький каньйон - викликає захоплення людей. Річка Смотрич, прокладаючи собі шлях повз високі береги, утворила скелястий півострів, кам`яне плато якого стало основою для заснування міста. Врешті-решт саме природа була чи не найголовнішим чинником при заснуванні міста і його відродженні після монголо-татарської навали.