Камянець-Подільський » Історія » Події минулого » Штандарти, прапори, корогви Кам'янця

Штандарти, прапори, корогви Кам'янця

  • 3 355
  • (Оцінок: 0)
без картинки
Штандарти, прапори, корогви Кам'янця

У середньовіччі і аж до 19 ст. у Кам`янці під час різноманітних святкувань широко використовувались штандарти ( від німецького слова Standarte), прапори, корогви. Свій прапор - золоте сонце на червоному полі - мала Подільська земля у литовські часи.

Корогвою (прапором) Подільського воєводства було сонце, оточене дванадцятьма зірками, на білому полі. Великі, яскраві, пишно оздоблені прапори надавали урочистості святковим маршам і парадам, які проводились у місті.

Різноманітні прапори мали ремісничі цехи, які відігравали велику роль у житті міста, адже це були потужні промислові, національні, військові та релігійні організації.
Оскільки цехи складали основу міського ополчення, вони брали участь у святкових військових парадах, які організовував магістрат з нагоди великих релігійних свят або визначних подій у житті міста.

Святково одягнені, при шаблях і рушницях цехи проходили церемоніальним маршем по головній площі і вулицям міста. На чолі кожного цеху несли великий пишно оздоблений цеховий прапор (корогву), на якій було зображено Богоматір, Ісуса Христа, святих. Під час маршу грала музика., трубили труби, били в литаври, стріляли з гармат і рушниць.
Під час загальноміських свят ( на Великдень, Хрещення) організовувались процесі ї цеховиків, які крім прапора (корогви) цеху несли попереду хрест, цехові емблеми. Цехові значки виготовлялися з металу (міді, срібла). З одного боку значок мав зображення святого, з другого - інструментів цеху.

 

На основі об`єднань ремісників у 19 ст. були широко розповсюджені церковні братства. Вони мали свою корогву з зображенням храмового святого.

Деякі сучасні організації, корпоративні об`єднання мають свої прапори (штандарти). НІАЗ «Кам`янець» має прямокутну корогву або штандарт з двома рогами у нижній частині. По центру

на блакитному тлі розміщений гербовий щит брунатного кольору з зображенням

св. Юрій вбиває списом драконасв. Юрій вбиває списом дракона

 

(змія). Корогва має золотисту облямівку, в нижній частині - торочки з китицями на рогах. Відомо, що св.Юрій був гербом Кам`янця з давньоруських часів. Коли ж Поділля увійшло до складу Росії, він був скасований, ймовірно, тому що св. Юрій ( Георгій) був гербом Москви. У наш час зображення св.Юрія використано при створенні гербу Кам`янець-Подільського району.

 

 Рекомендуємо почитати про геральдику Кам`янця-Подільського

 


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини