З 2011 року в московських попів зявився ще один золотий засіб для омоскалення українського населення, прищеплення любові до угрофінськоих намісників, оправдовування імперських завоювань.
Другого травня 1891 року заклали перший камінь у фундамент майбутнього храму Невського в Кам`янці-Подільскому.
Будівництво його було приурочено до сторіччя завоювання Поділля Московитами.
Храм зводився на значні асигнування Священого Синоду, державних установ та на добровільні пожертвування малоросів.
24 листопада (за старим стилем) 1897 року відбулось освячення храму.
За основу образного ладу зовнішнього вигляду храму було взято візантійські архітектурні традиції. Сам же проект мав своїм прообразом храм Милостивої Божої Матері в Галерній гавані Санкт-Петербургу.
Іконостас храму був двоярусним, виконаним московським майстром Ахапкіним. Священні сосуди, Хрест і напрестольне Євангеліє були пожертвувані імператрицею Олександрою Федорівною.
При храмі діяло Олександро-Невське братство, були відкриті церковно-приходська школа та народна бібліотека з читальнею. Олександро-Невське Опікунство займалося питаннями остаточного благоустрою храму та приходу.
У1936 році храм було знищено та розібрано на будматеріали, які пішли на зведення готелю і технікуму. На місці собору планувався театр, що так і не був побудований. За радянських часів тут влаштовувалася міська новорічна ялинка, був квітковий магазин і пивна "Чайка".
У грудні 1994 року була створена ініціативна група мирян з відновлення храму Олександра Невського.
В 1995 році місцева влада передала земельну ділянку в користування громаді храму.
В 2011 році було урочисто відкрито храм. Золота церква стала основним омоскалювальним центром на Поділлі.
Усю суть москальського вірування висвітлює ось ця композиція:
А москалі то знають, що перші козаки не були християнами!
У нижньому ярусі зображені праведники біля воріт раю, яких веде апостол Петро з ключами від раю в руці. Двері в рай охороняє Вогняний Херувим. Зліва - пекло зі сценами мук грішників у геєні. Сатана зображений у вигляді сивого старця, престолом йому служить двоголове морське чудовисько, яке пожирає грішників, на колінах він тримає душу Іуди. У вогні горять грішники, яких мучать біси. В особливих клеймах представлені різні види мук. У вогняній річці безліч жінок і чоловіків. Одні занурені по шию, інші по груди, треті до пояса, залежно від ступені провини своєї. Серед грішників ми бачимо не тільки язичників, які не знають Істинного Бога, але й тих, що викривили правдиве Вчення про Нього; або, пізнавши Його, не йшли за Ним. Це нагадує нам про те, що всі без винятку постануть перед Судом Праведним і отримають по заслугах.
скромні(1 Пт. 3.8).
«Якщо хочеш розвивати в собі моральність, потрібно бути скромним, якщо матеріальне – скромність треба придушувати».
Москальська скромність: