Камянець-Подільський » Довідка » Дозвілля » Кіберспорт як ліки

Кіберспорт як ліки

  • 3 355
  • (Оцінок: 0)

Я розповім як він може допомогти вибратися з ігрової залежності.

Відразу наголошу, що кіберспорт може бути як і ліками, так і навпаки.

До речі, поясню що таке кіберспорт, кіберспорт - це змагання між людьми за допомогою комп`ютерних ігор, найбільш схоже на цей спорт це шахи, цього відомої всім аналогією я і буду пояснювати.

Над кіберспортом як і шахами, багато хто посміхається, що  це  за такий спорт, що ніякої фізичного навантаження, відповідь як не дивно той самий, спорт поняття двох сторін, це і змагання і спортивне навантаження, хоча насправді під професійним спорту мають увазі професійні змагання, а не фізичні вправи, вони не є обов`язковими.

І так кіберспорт це інструмент змагання між гравцями, як і шахова дошка.

Є кілька базових правил цього спорту, за якими застосовуються всі дисципліни в цьому спорті.

 

Їх можна виразити в двох базових правилах: Чесні змагання та рівні умови на старті, тобто так саме як в шахах.

Цей спорт не тренує ваше тіло, він більш підходить на інтелектуальні змагання.

Але мало хто знає що насправді змагання йде більше психологічно ніж інтелектуально, особливо в партіях з рівними гравцями.

Зупинимося на кількох психологічно феноменах:

- Дуже часто гравці дуже рано здаються, не чекаючи повного програшу, навіть не намагаючись, все ж таки перемогти.

- Є навіть гравці, які кидають партії коли у них не виходить ідеально розігратися в яких моментах, втративши щось незначне, приводом для них служить неідеальність їхньої гри.

- Часто явище коли гравець відчувє близьку перемогу, він розслаблюється і веде бій не так добре як до цього.

- Коли людина сильно хоче виграти і боїться програти саме цю партію, вона починає сильно нервувати і допускає багато не властивих собі помилок.

- Людина відмовлятися грати з сильними гравцями, якщо  відчуває, що від програшу можете постраждати її репутація або статус у співтоваристві.

 

Фішка в тому що якщо навчитися керувати цими емоціями, в комп`ютерних іграх проти людей, ви зможете їх використовувати в іншій ситуації в житті.

Основна відмінность локальної ігроманії від професійної мережевий ігроманії, в тому що в першому випадку ви граєте проти комп`ютера, а це значить ви не відчуваєте багатьох соціальних страхів і тому з ними намагаєтесь не стикатись, граючи ж проти людей ви відчуваєте повну гаму почутів.

Основний плюс кіберспорта як ліків від ігроманії, в тому що перехід з простих іграшок на професійні, буде дуже плавним, для ігромана, там і там цікаві ігри, тимбільше з людьми ігри завжди більш азартні, а значить і цікаві.

Але відмінності у тому що граючи з людиною ви відчуваєте психологічні хвилі і намагайтеся ними управляти, тобто тренуєтесь управляти своїми емоціями.

А коли ви звикаєте до такого управління і це стає більш менш звичним, ви починаєте помічати що схожі почуття виникають у багатьох ситуаціях в житті, де є які змагання.

І в цей момент можливо переключення особистості на нову змагальну діяльність уже не пов`язану з іграми, для нього зв`язок буде тільки в тих же самих емоціях!

Змагайтеся! і головне багато комп`ютерних поєдинків займають не багато часу від 20-40 хвилин за цей час можна цілком  відчути багато своїх емоцій, це буде і страх і злість і азарт і радість і розчарування, ну прямо як у житті.

Якщо комусь цікаво, назву на мій погляд найкращі дисципліни кіберспорту, це Quake3, StarCraft, WarCraft3.

Так що якщо ви ігроман і хочете вилікуватися спробуйте і можливо вам сподобаються ці психологічні ігри.

Більше про кібкрспорт можна подивитись у фільмі - "ФРАГ"

Назва: Фраг

Оригінальна назва: FRAG

Рік виходу: 2008

Жанр: Документальний (кіберспорт)

Режисер: Mike Pasley

У ролях: Johnathan "Fatal1ty" Wendel, Michal "Carmac" Blicharz, Jarod "Streetrunner" Reisin, та багато ін

Фільм про кіберспорту під назвою "FRAG".

Про фільм:

У фільмі розглядається феномен кіберспорту, з чого все почалося, звідки з`явилися всілякі ліги і звідки беруться всі ці гроші на призові. Також фільм розповідає про деяких дуже відомих гравців, таких як Fatal1ty, що став найуспішнішим про-геймером у світі, а також історії Lost-Cauze, який зміг пробратися з "грязі в князі". У фільмі також з`являються такі культові в кіберспорту особистості як Slasher і Carmac.

IMDB 6.4/10 (92 votes)

Випущено: США, Cohesion Productions

Тривалість: 1:27:56

Переказ: Субтитри

  Силка  [fileshare.in.ua]------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини