Камянець-Подільський » Довідка » Про місто » Танцювальні колективи Кам'янця Подільського

Танцювальні колективи Кам'янця Подільського

  • 27 786
  • 6
  • (Оцінок: 2)

Кам`янець-Подільський надзвичайно багатий на мистецькі таланти. Це й не дивно для міста, що має музичну та художню школи, училище культури і музичний факультет університету. Лише танцювальних колективів у нас понад два десятки. І більшість з них очолюють випускники училища культури та вихованці танцювальних ансамблів-патріархів: «Горлиці», «Подільського колосу» та «Кам`янчанки». Ці колективи дали життя дитячим танцювальним ансамблям -«Горличці», «Колоску», «Кам`янчаночці».

Кам`янецькі прихильники Терпсихори працюють у різних хореографічних напрямах: тут і народний, і спортивно-бальний, і сучасний танці. Їхній професійний рівень підтверджений численними перемогами у найрізноманітніших всеукраїнських та міжнародних танцювальних конкурсах.

З творчістю кам`янецьких танцюристів знайомі в багатьох країнах світу. І нехай деякі колективи, завдяки вдалому промоутеру, більш відомі у нашому місті, інші дещо менше, та це жодною мірою не применшує їхньої фахової майстерності. Кожен з танцювальних колективів нашого міста гідний окремої статті, та, на жаль, газетні шпальти не дозволяють розповісти про всіх в одному номері. Проте попереду ще багато часу, а в ансамблів, впевнені, безліч перемог.

 

«АБРА»

Театр-студія сучасного танцю «Абра» (на фото вгорі) вже 11 років зачаровує своїми танцями кам`янчан. Вихованців цього колективу прекрасно знають у різних містах України та за її межами. Художній керівник «Абри» Лілія ПАШИНСЬКА недарма нагороджена відзнакою Кам`янець-Подільської міськради «Честь і шана», адже вона примножує славу нашого прекрасного міста, здобуваючи зі своїм колективом одну за одною пере­моги у найрізноманітніших танцювальних конкурсах.

«Абра» - семиразовий чемпіон України з танцювального шоу. Восени 2006 року на чемпіонаті Європи в Угорщині середня та молодша групи стали фіналістами. У грудні 2007 року на відкритому чемпіонаті світу в Польщі середня група «Абри» в категорії «Малі форми» стала чемпіоном світу. Це лише мала частинка всіх перемог колективу.

«КАМ`ЯНЧАНКА»

Цього року народному аматорському ансамблю танцю «Кам`янчанка» міського Будинку культури виповню­ється 46 років. А 40 років тому колектив удостоївся почесного звання «народний». Заснував ансамбль визначний хореограф Василь ПАЛІЙ. У різні часи свій вне­сок у розвиток «Кам`янчанки» зробили чимало талановитих хореографів.

«Кам`янчанка» - лауреат і дипломант районних, обласних, республіканських і всесоюзних фестивалів і конкурсів.

Нині «Кам`янчанкою» опікується випускник Кам`янець-Подільського училища культури та Державної ака­демії керівних кадрів культури і мистецтв Петро ГАВРИЛЮК. Його заслугою є те, що недавно ансамбль став лауреатом Міжнародного фестивалю дитячих та юнацьких колективів «Містерія бапсе».

«Кам`янчанка» є справжньою кузнею керівників танцю­вальних колективів міста. З неї у самостійне творче життя вилетіли вже відомі в нашому місті хореографи: Олександра КУЧЕРЯВА, Олександр РОСТЕЦЬКИИ, Ілона ЛАЧУГІНА, Ганна ГАДЖУЛА. Випускниця ансамблю Ла­риса ПІДДУБНЯК сьогодні є одним з його керівників.

«КАМ`ЯНЧАНОЧКА»

Дитячий ансамбль танцю «Кам`янчаночка» створено 1996 року за ініціативою його керівника Олександра РОСТЕЦЬКОГО. Вже через 2 роки наполегливої творчої праці ансамблю було присвоєно високе звання «зразковий». 1999 року колектив брав участь у Міжна­родному фестивалі-конкурсі «Перлини Криму» і став його лауреатом.

«ПОДІЛЬСЬКИЙ КОЛОС»

Самодіяльний ансамбль танцю «Подільський колос» був заснований 1956 року. 1987 року йому присвоєно високе звання «народний самодіяльний колектив». У репертуарі ансамблю - народні танці та танці народів світу.

Сьогодні «Подільський колос» має високий міжна­родний рейтинг, демонструє мистецтво України на Між­народних фольклорних фестивалях у Франції, Італії, Туреччині, Греції, Німеччині, Португалії.

«КОЛОСОК»

1991 року при народному ансамблі танцю «Подільський колос» створено дитячий танцювальний колектив «Коло­сок», в арсеналі якого - дитячі танці, польки, танці регіонів України. 2001 року «Колоску» присвоєно звання «зразковий самодіяльний колектив профспілок України».

«АПЕЛЬСИН»

Колектив сучасного танцю «Апельсин» під орудою художнього керівника Алли ПАЩЕНКО вже 18 років вишукує юні таланти в нашому місті. І досяг чималих успіхів у цій справі. Апельсинівці постійно є призерами найрізноманітніших міських, обласних та всеукраїнських конкурсів. 2005 року вони стали золотими призерами і володарями гран-прі у Всесвітньому конкурсі сценічного і виконавського мистецтва, який проходив у Голлівуді, обійшовши колективи з 32 країн світу.

 Колектив сучасного танцю «Апельсин» був створений на базі Кам’янці-Подільського центру дитячої творчості у 1990 році. З часу створення керує творчим колективом педагог з 27-річним стажем роботи, Алла Миколаївна Пащенко. У підготовчій, молодшій, середній та старшій групах ансамблю займаються 250 учасників віком 4-х до 23-х років. В репертуарі творчого колективу налічується понад 50 танців народів світу та сучасних танцювальних композицій, для кожного з яких створюються комплекси костюмів, аксесуарів, відповідного реквізиту.

  

 З колективом ансамблю працюють хореографи з професійною освітою та стажем, Ірина Латинська та Катерина Мельник. Ансамбль сучасного танцю «Апельсин» постійно приймає участь у Міжнародних фестивалях світових культур, що проводяться в місті; посідає 1-ші місця у міських та обласних конкурсах танцювальних колективів навчальних закладів. Ансамбль «Апельсин» незмінний учасник усіх святкових концертів та урочистостей, що проводяться в місті, регіоні, країні та за її кордонами.

Вихованці «Апельсина» є учасниками телепроекту «Україна-Японія», в рамках якого вже 3 роки співпрацюють із продюсерами з Японії, вивчають японську мову і сучасну японську хореографію та вокал. Останнім часом колектив активно вивчає танці народів світу, в його арсеналі вже є японські, мексиканські, індійські, грецькі та грузинські танці.

Сайт колективу "Апельсин"

 

«ГОРЛИЧКА»

Дитячий ансамбль народного танцю «Горличка» функціонує при Центрі дитячої творчості вже понад ЗО років. Вийшов з-під крила «Горлиці». В репертуарі ко­лективу - танці регіонів України, країн світу, сучасні обробки обрядових танців. «Горличка» багато виступає, дає концерти. Ансамбль відомий як в Україні, так і за кордоном. У червні 2005 року вихованці «Горлички» брали участь у святкуванні днів України в Польщі у складі офіційної делегації нашого міста. У серпні 2006 року - в Міжнародному фестивалі фольклору в Іспанії, 2007 року гастролювали у Франції. Це заслуга художнього керівника ансамблю Дмитра НАЗАРЕНКА.

Інтерв`ю з Дмитром Назаренком

До речі, сьогодні «Горличка» - це ще й громадська організація, яка створена на початку цього року.

«ДИВО КАЛИНОВЕ»

Ансамбль народного танцю «Диво калинове» вже 15 років діє у ЗОШ №15. Юрій ГРАБЧУК, талановитий вихо­ванець Наталії СЬЄДІНОЇ, навчає класичному танцю майже 60 школярів.

Колектив добре відомий у нашому місті та далеко за його межами. Два роки поспіль (2005 р., 2006 р.) вихованці ансамблю ставали володарями гран-прі на фестивалі-конкурсі дитячого танцю «Кримська феєрія», 2007 року вибороли гран-прі на Міжнародному фольк­лорному фестивалі «Fastival of Nations». А нещодавно ансамбль повернувся з Міжнародного фестивалю дитячих та юнацьких колективів «Містерія Dance», де став лауреатом II премії.

«ГРАЦІЯ»

Клуб спортивно-бального танцю «Грація» ще досить юний, йому лише 5 років. Але тренер Олександр КАСПРУК, який є ще й суддею II категорії, впевнено веде своїх вихованців до перемог. 6-14-річні діти під його керівництвом вивчають європейські (повільний та віденський вальси, танго, фокстрот, квікстеп), латино­американські (самба, ча-ча-ча, румба, пасодобль, джайв) та спортивно-бальні танці.

У результаті вихованці «Грації» - неодноразові призери та переможці всеукраїнських класифікаційних змагань. Вони фіналісти Міжнародних змагань зі спортивно-бальних танців «Перша столиця» (м.Харків).

«ПОДІЛЬСЬКІ ВІЗЕРУНКИ»

Народний ансамбль танцю «Подільські візерунки» училища культури минулого року відзначив своє 40-річчя. А впродовж ЗО років його незмінним керівником є Володимир ЧОРНОБИЛЬ. Серед танцювальних колек­тивів Хмельниччини ансамбль «Подільські візерунки» перший став володарем першої премії на Всеукраїнсь­кому фестивалі-конкурсі ім.Вірського.

У репертуарі ансамблю - танці народів світу, але передусім - танцювальне мистецтво Поділля. З творчими поїздками колектив побував на міжнародних фестивалях у Грузії, Польщі, Білорусії. В різні роки у «Подільських візерунках» танцювали Лариса ПІДДУБНЯК та Петро ГАВРИЛЮК, Олександр РОСТЕЦЬКИИ, Інна ГІЛЕВСЬКА, Ірина ЛІТИНСЬКА, Світлана МУШКО, Микола ТОМАЙЧУК, Ганна ГАДЖУЛА, Ілона ЛАЧУГІНА, Катерина МЕЛЬНИК.

«ФЕЙГАЛАХ»

1995 року при Кам`янець-Подільській недільній школі було засновано єврейський танцювальний ансамбль «Фейгалах». До 2006 року колективом керував хореог­раф Юрій ГРАБЧУК, а два останні роки - Світлана МУШКО. Репертуар ансамблю складається не лише з традиційних ізраїльських ідишистських танців, але й з танців народів світу.

«Фейгалах» - переможець X Національного фестивалю єврейського мистецтва «Шалом, Україно!» (2006 р.), лауреат VIII Міжнародного молодіжного фестивалю єврейського мистецтва «Гран-прі Надія-Атіква» (2007 р.).

«СЯЙВО»

1992 року в школі мистецтв при НВК №9 створено зразковий дитячий хореографічний ансамбль «Сяйво». Його незмінним керівником є викладач вищої категорії Олександра КУЧЕРЯВА. Колектив є володарем І премії на Всеукраїнському дитячому фестивалі мистецтв «Стара фортеця» (2001 р., 2006 р.), здобув І місце в першому етапі на Всеукраїнському конкурсі хореографічних мистецтв ім.Вірського (2006 р.), два перші місця (мо­лодша та старша групи) на VI Міжнародному фестивалі-конкурсі «Посмішки моря» (Болгарія, 2007 р.).

«СВІТОЧ»

Зразковий дитячий хореографічний ансамбль «Сві­точ» створено 1997 року в школі мистецтв при НВК №9. Керівник - викладач вищої категорії Таїсія МАНЬКЕВИЧ. Колектив здобуває призові місця на обласних та всеукраїнських конкурсах хореографічного мистецтва, є постійним учасником усіх міських свят.

«МАКСІ»

Все розпочалося із шоу-балету «Максі» в складі А чоловік 2004 року. Нині «Максі» - і шоу-балет, і студія сучасного та спор­тивно-бального танцю, е якій займаються 70 вихо­ванців віком від 9 до 25 років, навчаючись європей­ським та латиноамериканським спортивно-бальним танцям. Старша група вчить також народні та сучасні танці. «Максі» активно гастролює. 2008 року колектив брав участь у VIII Міжнародному фольклорному фестивалі в Румунії. А декілька місяців тому повернувся з гастролей у Туреччині.

На думку Миколи ТОМАЙЧУКА, проблема сучасної хореографії полягає у відсутності досконалих навчаль­них програм. Тому він особисто розробив 3-рівневу на­вчальну програму, яка пройшла ліцензування і нещодавно в конкурсі методичних розробок та навчальних про­грам отримала І місце. Нині танцювальна студія «Максі» працює за авторською програмою свого тренера.

«МРІЯ»

Навчаються танцям і вихованці ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Хореограф Ганна ГАДЖУЛА, крім того, що викладає ліцеїстам основи хоре­ографії, ще й тренує танцювальний колектив «Мрія». На заняттях її учні навчаються народним і сучасним танцям на військову тематику, але в першу чергу вчаться вальсувати. Адже що то за офіцер, який не вміє танцювати вальс? Жодне свято військово-патріотичного спрямування в нашому місті та й в області не обхо­диться без «Мрії».


------

Останні коментарі:

Яна
Яна
Та цей Апельсин вопше не танцює!!!!!!! :b_plakat1:
Цитувати Скарга
Настя
Настя
Сама ти не танцюєш!!! :a_smex:
Цитувати Скарга
Ольга Рааб
Ольга Рааб
Шукаю дитячий танцювальний колектив на 21-22 квітня, на "Інтернаціональне дитяче свято" в Берліні, проходитиме в центрі міста , біля Бранденбурзьких воріт.Свято великого масштабу.Проводиться в Берліні вдруге.Приїзд та проживання за власні кошти, 23 євро за добу, включно сніданок та вечерю.Запрошення для колективу можу зробити також.
Німецько-українське культурне об"єднання "Український світ", м.Берлін.
Пишіть на ukrainischewelt@aol.de
Цитувати Скарга
Віталіна
Віталіна
Можете підсказати де є школа хіп хоп танців в Кам`янці-Подільському?
Цитувати Скарга
Саша
Саша

Аде Хореграічна студія Пірует


 

Цитувати Скарга
галинка
галинка
Цитата: Саша


Аде Хореграічна студія Пірует


 в войкова


 

Цитувати Скарга

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини