Камянець-Подільський » Свобода в Кам`янці » Жителі Дунаєвець виламали ворота Сільгосптехніки

Жителі Дунаєвець виламали ворота Сільгосптехніки

  • 2 283
  • 0 0
    (Оцінок: 0)
без картинки
Жителі Дунаєвець виламали ворота Сільгосптехніки

Жителі Дунаєвець виламали ворота Сільгосптехніки - яка вже понад 7 років труїть їх фреоном та екструдованим пінополістиролом.

Фреон при нагрівані утворює Фосген - це яд яким німці травили під час 2-ої світової війни.

Підприємство дунаєвецька "Сільгосптехніка" в 2009 році було опечатане і на ньому було заборонена будь яка діяльність.

Вся проблема в тому, що в Україні нема лабораторії, котра встановила б шкідливість викидів.У 2009 році головний лікар Дунаєвецького району встановив зв’язок між захворюваністю мешканців із діяльністю київського товариства "Центр інноваційно-будівельних технологій", що орендує приміщення на території "Сільгосптехніки". З-поміж загального числа обстежених було виявлено захворювання у 421 особи, причому вперше – у 215-ти. Уперше зі скаргами на захворювання органів дихання звернулося 320 мешканців.

У 2013 році, 11 липня, з робочою поїздкою Дунаївці відвідли представники Екологічного комітету Верховної Ради України на чолі з головою комітету Іриною Сех. Головною метою поїздки є вивчення на місці питання роботи шкідливого виробництва на території Сільгосптехніки.

 

   Проте РИГИ разом з комуняками, що входять до складу цього комітету відмовились їхати!

Місцевий прислужник паханату - Гураль Леонід Андрійович - сказав, те саме що і в 2009 році, коли мешканці перекрили дорогу.

Вибачте але ми не можемо нічого зробити!

 Це було в 2009 році:

<!--kamenec_media_begin:https://www.youtube.com/watch?v=9nh2ykL5QJo--><!--kamenec_media_end-->

 

Коли жителі Дунаєвець разом із свободівцями пішли до підприємства і там проводили мітинг, якась бабуся зайшла на тереторію сільгосптехніки і з середини відкрила ворота, всі люди ринули на подвір`я і почали скандувати гасла:

Ядуха травить наших дітей!

Дунаївці не Чорнобиль!

Якимось чином ця бабся каменюкою знесла замок на складі, бо перед цим з двацяток робітників, забороненої сільгосптехніки, вичистили всі цехи і перенесли матеріали в склад.

Що було на складі уже 11 липня 2013 року дивіться самі:

<!--kamenec_media_begin:https://www.youtube.com/watch?v=iZJxGvgOl0o&feature=youtu.be--><!--kamenec_media_end-->

 

За усіма документами - тут виробництво не ведеться.

 

Леонід Кузмінський - голова правління "Сільгосптехніки", Гураль Леонід Андрійович - заступник голови Хмельницької обласної державної адміністрації тримають людей за скотину! Адже кожної ночі цех починає викидати на Дунаївці хмари Фосгену. А вони стверджуть, що підприємсто то не працює, то не шкідливе....

 Номер телефону матері Людмили Зінзюк: 097 942 86 64.

 

 

<!--kamenec_spoiler Показати ухвалу суду -->

<!--spoiler_text-->
Судами було встановлено, що технологічний процес виробництва теплоізоляційних плит з екструдованого пінополістиролу складається з ряду послідовних операцій, серед яких: змішування основної сировини (полістирол загального призначення) з формуючими добавками (тальк, кольорові добавки та ін.). подача спінюючою агента (фреон), екструзія, розрізка плит з подальшою упаковкою, переробка відходів після розрізки.


   Протягом 2009 - 2010 років позивачем здійснено позапланові перевірки щодо виконання рішення та цілісності печаток. Під час проведення перевірок виявлено факти умисного пошкодження печаток, у багатьох випадках представники позивача не були допущені на територію підприємства, про що складено акти недопуску до перевірки, посадові особи притягувалися до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.
   Матеріали проведених перевірок щодо невиконання суб`єктом господарювання Рішення позивачем від 06.05.2009 №2297/09. від 15.06.2010 № 3443 від 02.12.2010 року № 7172/09, від 04.01.2011 № 6/09 та від 14.07.2010 № 4145/09 направлено до прокуратури Хмельницької області та прокуратури Дунаєвецького району Хмельницької області для прокурорського реагування.
   За результатами спільної перевірки, проведеної 25.08.2010 року встановлено, що акт Державної технічної комісії про прийняття в експлуатацію завершеного будівництвом об`єкта та дозвіл на початок роботи відсутні.
Однак, відповідачем лише частково виконано вимоги, викладені у констатуючій частині рішення, а саме: отримано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від 08.02.2010 року № 05.03.02-07/6532, з терміном дії до 22.02.2015 року, та позитивні висновки державної екологічної експертизи від 25.12.2009 року № 22/22.12.09-055 і державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 08.02.2010 року № 05.03.02-07/6532 щодо робочого проекту реконструкції.
   Задовольняючи позовні вимоги, суди попередніх інстанцій встановили, що Державною екологічною інспекцією в Хмельницькій області правомірно прийнято рішення №71/08 від 11.12.2008 року «Про тимчасову заборону (зупинення) господарської діяльності ТОВ «Центр Інноваційно-Будівельних технологій»по виробництву теплоізоляційних плит з екструдованого пінопласту в орендному приміщені, розташованому на території ВАТ «Дунаєвецьке підприємство «Сільгосптехніка», за адресою м.Дунаївці, вул. Шевченка, 115».
Колегія суддів погоджує такі висновки судів першої та апеляційної інстанцій з огляду на їх правомірність та обґрунтованість та вважає за доцільне зазначити про таке.
   Відповідно до ч.5 ст.11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, який видається територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням із територіальним органом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань охорони здоров`я.
<!--spoiler_text_end-->
<!--/kamenec_spoiler-->

Програма телеканалу ТВІ "Знак оклику" від 28 січня 2012 року.

Про проблему незаконного виробництва теплоізоляційних плит на Сільгосптехніці в Дунаївцях.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини