Камянець-Подільський » Свобода в Кам`янці » 105 років з Дня народження Романа Шухевича

105 років з Дня народження Романа Шухевича

  • 1 750
  • (Оцінок: 0)

30 червня 2012 року Хмельницька обласна організація ВО "Свобода" в Гукові Чемеровецького району відзначила 105-річницю з Дня народження Генерал-хорунжого УПА, Героя України Романа Шухевича та 71-річницю проголошення Акту відновлення Української Державності.


Хмельницькі свободівці вже традиційно у цей день відвідали місце на узбережжі Збруча, де за однією з версій у 1950 році було спалено тіло Героя. Зараз тут, на перетині Тернопільської і Хмельницької областей, на могилі Романа Шухевича встановлено пам`ятний хрест і це місце є особливим, воно збирає націоналістів з обох берегів Збруча і надихає їх на подальшу боротьбу за Українську Державу.


Поблизу пам`ятного Хреста свободівці провели мітинг. Окрім хмельничан на заходи вшанування прибули також тернопільські побратими. Перед початком було проведено панахиду.
В ході мітингу виступили голова Хмельницької обласної "Свободи", депутат обласної ради Ігор Сабій, голова обласного братства ОУН-УПА ім.Шухевича Зіновій Комарницький, а також тернопільські свободівці.


Виступаючі відзначили, що 30 червня для українців -- надважливий і по-справжньому святий день, адже в цей день народився Герой, який усе своє життя поклав на вівтар служінню Українській Національній Ідеї. Окрім того, у цей день в 1941 році у Львові було проголошено Акт відновлення Української Держави.


І сьогодні, коли Україну знову руйнують зайди, нищать та грабують Українську Націю, справа Генерала Шухевича, його боротьба повинні надихати молоде покоління на відстоювання Української Самостійної Соборної Держави, її розбудову.


"Твоя справа, друже Командир, не вмре, не загине!" - ці слова викарбуванні на базальтовому хресті є дороговказом для українців. Завершили мітинг виконанням національного славня.


Після урочистостей свободівці приготували та скуштували смачний козацький куліш.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини