Камянець-Подільський » Свобода в Кам`янці » Сесія виявила українофобів

Сесія виявила українофобів

  • 3 279
  • 17
  • 0 0
    (Оцінок: 0)

Виявляється і в Кам`янці-Подільському ще позалишались люди, що живуть в піонерсько-комсомольському минулому з химерними міфами в голові.

29 вересня 2011 року відбулась 14 сесія Кам’янець-Подільської міської ради, на якій розглядалось понад 26 питань переважно господарського характеру. Присутні на сесії депутати (а  таких було 41) швидко розв’язували порушені проблеми. Однак цього разу каменем спотикання стало, здавалось би, невинне гуманітарне питання, а саме: перейменування Кам’янець-Подільської міської центральної бібліотеки ім. В.П.Затонського.

усі українофоби Кам`янця-Подільського

Депутати різних фракцій легко проголосували за вилучення імені В.Затонського з назви бібліотеки. Та науковці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, громадсько-політична  організація “Гідність”, міська організація ВО “Свобода” та інші громадські організації наполягали, щоб депутатський корпус міськради присвоїв бібліотеці ім’я Костя Солухи, громадського і культурного діяча початку ХХ століття, очільника місцевої “Просвіти”, одного із засновників університету в Кам’янець-Подільському та першої публічної бібліотеки. Депутати обласної ради, голова “Гідності” Олег Демчук роз’яснив депутатам міськради доцільність присвоєння імені Костя Солухи цьому закладу.

Дмитро ВасільяновПротивником такого рішення виявився депутат Дмитро Васільянов (Литвинова Народна партія), який заявив, що ця бібліотека може обійтись без імені К.Солухи, хай залишається просто Кам’янець-Подільською центральною бібліотекою. І це говорить чоловік, що був заступником міського голови О.Мазурчака з гуманітарних питань і який був одним із співавторів потворного знака «Сім культур» над Карвсарами. Ця людина зо шкіри пнеться, щоб довести всьому світові, що українці не витворили своєї власної національної культури, а культуру їм принесли всякі зайди. І нині знову цей невиправний українофоб намагається довести українцям, що Кость Солуха ніхто, що він не вартий такої честі. Очевидно, що К.Солуха, для нього ні чого не значить, бо Д.Васільянов є яскраво вираженим носієм імперської свідомості а К.Солуха дбав, щоб українці відновили свою знищену московською ордою державність.

Інна СалійНе відстає від депутата Д. Васільянова й депутатка від партії районів Інна Салій. Вона звинуватила ВО «Батьківщину» та ВО «Свободу» в тому, що вони, начебто хочуть присвоїти бібліотеці ім’я свого близького їм за духом К.Солуху. Отакої. Не більше і не менше!

Ну чим тут допоможеш людині, яка назавжди залишилась у піонерсько-комсомольському минулому з химерними міфами в голові, а світ пішов уперед!

Доводимо до відома таких депутатів, що українці торують свій тернистий шлях до української України і жодним зайдам і перевертням не дадуть панувати над собою у своєму домі.  І дороговказами на цьому шляху до волі будуть не якісь там Петро! Катерина ІІ, Ленін, Сталін ті інші душогуби й залізяки, а наші брати і сестри – українці, що вивели наш народ з їхнього дикунства, мороку й неволі. І Кость Солуха далеко не останній в цьому ряду.

Слава Україні!


------

Останні коментарі:

Живу на заході міста
Живу на заході міста
Все таки Дмитро Васільянов має рацію.Бібліотека дійсно може обійтись без імені К.Солухи. Це було б історичною справедливістю,так як при її заснуванні ,ні в яку честь вона не була названа.Совєти діяли по свому принципу , тоді давали назви всьому що рухається і не рухається.Тепер при незалежності знову будем ставати на ті самі граблі? Знявши ім"я одне і давши титульне інше, буде безчесно по відношенні до інших діячів,які приймали участь у розвитку цієі самої бібліотеки, але залишились по за увагою.Отже компромісне рішення,що не ображає честь нікого ,це:КАМ"ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА
Цитувати Скарга
admin
admin
Як для малороса - відповідіть цілком адекватна, у Вас не має ні героїв, ні борців, патріотів і просто громадян.
Навіщо тоді давати вулицям імена, встановлювати пам`ятники та дошки? малоросам нафіг? Головне ковбаса 2.50 і 150 грам. + сильна пушка і підводний човен! щоб всі боялись :c_emot5:
Цитувати Скарга
Живу на заході міста
Живу на заході міста
Не переймайтесь так, що існує інша думка.
А висловлене Вами те, до якої категорії людей відношусь особисто Я, не відповідає дійсності.
Світ не такий однобокий ,як може здаватись на перший погляд.
Цитувати Скарга
admin
admin
:prapor: Згідний, тому у Англії - керують англійці, в Німеччині - німці, і так далі.... [b] Москалі мають керувати в себе в Московії, а не в Україні![/b]
Бо ми різні! і словяни з фіно-уграми нічого не мають спільного!
Цитувати Скарга
Вікторія
Вікторія
Я згідна з тим, що центральна бібліотека міста має такою і залишатися, без імен і приналежностей. Це - храм світового літературного надбання і суперечки про національності і історію тут не доречні. Вчора - Затонського, сьогодні - Солухи, а завтра? Не створюйте прецедента для нащадків. Ми ж мріємо бути цивілізованими, освідченими і інтелігентними! А такі люди завжди пам’ятають історію, цінують сьогодення і відкриті для прийдешнього. До речі, Дмитро Васильянов (а саме так правильно пишеться це прізвище, шановні "захистники українського"), заслуговує на повагу. І тому, що інтелігент, і тому, що має свою думку, і тому, що висловлює цю думку завжди, а не тільки тоді, коли дозволяє час і ситуація! Не зважайте, Дмитро Сергійович, "собаки гавкають, а караван іде!".
Цитувати Скарга
admin
admin
:b_plakat2: Шановна Вікторія ніхто не ставить під сумнів лікарський професіоналізм Васильянова!
Це - храм світового літературного надбання і суперечки про національності і історію тут не доречні

А ось тут Ви не праві - цей храм збудували і заснували українці і він має називатись на честь українців. [b]Чи може храм Олександра Невського потрібно було назвати - Центральний храм Кам`янця-Подільського[/b] :c_emot2:
Цитувати Скарга
Зах
Зах
/Чи може храм Олександра Невського потрібно було назвати - Центральний храм Кам`янця-Подільського/ -
Знайдете різницю ?
1) Збудоване в честь.
2) Присвоєння імені.
Цитувати Скарга
lars68
lars68
Панове "свободівці"! Ну Ваші аргументи геть за вуха притягнуті. От горе-піарщики !:a_smex: Той , хто не був присутнім на сесії, міг би подумати, що Дмитро Сергійович просив бібліотеку взагалі рознести по камінчику :). Краще розкажіть як Ваші депутати курям на сміх на тій же сесії говорили, що НТК "Завод точної механіки" зброю для наших ворогів виробляє. :a_smex: То де ж ті вороги - у Африці, на Близькому Сході ? :)). Одразу скажу, що завод не виробляє зброю для Росії, а чесно конкурує з російськими виробниками.:)
Цитувати Скарга
Вікторія
Вікторія
Ще Пушкін писав:"Что в имене тебе моем?..." А порівнювати храм божий з цивільними установами - це ви, шановний Гетьмане, перебираєте. І йдеться не про лікарські таланти Дмитра Васильянова (це взагалі - по за сумнівом), а йдеться про те, що в данній статті одним махом нівелюються всі його здобутки, як депутата, керівника і людини лише на тій підставі, що він висловив свою думку. Сперечайтеся, дебатуйте, доводьте свою правоту, вдаватися ж до публічних образ - недостойно чоловіка! Людина, яка дбає про добробут простих українців (поговоріть з жителями Старого міста і Підзамче) апріорі не може бути українофобом! А що зробили Ви, "укоаїнолюб"? "Коли не зможу нічим любій вітчизні прислужитись, в усякому разі з усієї сили намагатимуся ніколи ні в чому не шкодити". Перш ніж ставати на "захист" України і українського перечитайте (а може, ознайомтеся?) Григорія Сковороду. Здорового Вам глузду, мужчини!
Цитувати Скарга
admin
admin
Спробую пояснити значення іменні на прикладі:
1) Храм Олександра Невського - Щоб усі малороси знали про великого москаля полководця, щоб всі хохли боялись величі фіно-угрських карликів!
2) вул. Червоноармійська - щоб всі хохли знали, що червона армія - сама сильніша!
3) Майдан Незалежності - щоб наші діти памятали про утворення незалежої України.
4) Вірменська площа, вірменські бастіони - та навіть вірмени платили бабло щоб на їхню честь називали.

А ми на своїй землі цураємось - своїх великих предків. Та які діти у нас виростуть на кого рівнятись? На зека, на бджоляра прищавого, чи страждальницю з косою? Та напевне на тих кто своїми справами, а не словами робив Україну, та Кам`янець. [b]І діти мають рівнятись саме на Костя Солуху - бо це справжня людина і патріот.[/b]
А якщо не зрозуміли суть - то сходіть в кафедральний костел і поситайте напис на хвіртці св.Яцека!

[b](поговоріть з жителями Старого міста і Підзамче) апріорі не може бути українофобом[/b]

Сьогодні є поняття: малорос, хохол і українець. Ну не може українець цуратись своїх великих предків. Ну не може українець бути в партії рижого лиса (Литвина), який за спікерське крісло і бабло дідька лисого поцілує!
Цитувати Скарга
Вікторія
Вікторія
Якщо Ви уважно вивчали життя та діяльність Костя Солухи, то повинні були зауважити, що його принципами були людяність, шляхетність і віддіність справі. "Кость здобув надзвичайну популярність серед населення як людина і кваліфікований лікар... організував невеличку місцеву громаду..." Аде ніде Ви не зустрінете його закликів до розбрату та поділу кам’янчан на "наших і ваших". А дітей виховуйте гарним власним прикладом - це мудрість не тільки українська, а світова! Спробуйте, шановний, позбутися нетерпимості і гонору, і дати відповідь (собі) на такі запитання: Чому Вас так хвилює назва бібліотеки, а не її матеріально-технічна забезпеченність? Чому Вас не обурює те, що за абонемент у бібліотеці треба платити і за книжковий запит теж? Ви особисто допомогли бібліотеці поповники книжковий фонд? Вас хвилює дісно забуття громадою міста Костя Солухи, чи власне бажання висловитись і настояти на своєму? Думаю, що Кость Солуха, як "лікар «безсрібник", просвітянин, інтелігент, не зрадів би, що його ім’ям хотять прикрити свої особисті амбіції. Наше життя - у вчинках, шановний аноніме!
Цитувати Скарга
Живу на заході міста
Живу на заході міста
Мої вітання ,всім не байдужим до хранилища книжкового надбання.
Ото навіть гадки немав що ,виникне зправжнісінький спір навколо цієї теми.
Тому спитаю в першу чергу admin (щоб знати ,чи має сенс продовжувати взагалі баталії): ім"я К.Солухи для бібліотеки вже затверджене виконавчою радою чи ні?
По друге звернусь до Вікторії ,пилкій шанувальниці Васільянова(Васильянова) і розкажу маленьку історію.
Був у мене в юності друг , знали ми один одного давно,і завжди достатньо відверто спілкувались.Одного разу він гине в ДТП.На річницю трагедії біля його могили зібрались близькі ,в тому числі і я.Мати ,побиваючись від горя ,виливала всім присутнім душу про то яким був її син.Після промови, мене просто взяло в тіски враження, що вона говорила про когось іншого ,але не про того хто був моїм другом.Різниця в спогадах була просто колосальна.....
Такий ефект (що до субьєктивності) ми можемо бачити в промовах ,в зверненях,в біографіях та всему тому, що стосується характеристики людини та її дій.
Тобто:Дмитру Сергійовичу може самому ніяково коли він чує подібну(льстиву) характеристику.
P.S. В своэму коментарії від 03-10-2011 фамілію Васі(и)льянов взяв вибірково в якості приклада, хоча це могла бути люба інша фамілія,відстоюючих компромісне рішення : КАМ"ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА
Цитувати Скарга
admin
admin
Наше життя - у вчинках, шановний аноніме!

Щоб вчиняти - потрібно мати приклад! Хороший та поганий.
Зек, лис-литвин, прищавий, закосичена - це приклад для Ваших дітей? [b]Ви кого ставите за приклад дітям? [/b]
Зрада, грабунок, підлабузництво, брехня - це Ваші орієнтири?
[b]Чи може Кость Солуха?[/b]
компромісне рішення : КАМ"ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА БІБЛІОТЕКА

:prapor: Не можна бути трішки вагітним! Або ми маємо своїх героїв, або в нас їх не має!
:a_smex6: Я пишаюсь українськими героями, розповідаю про них дітям, називаю їхніми іменами, пишу про них, я пам`ятаю про їхні дії та спадщину. [b]Я намагаюсь бути схожими на них![/b] Слава героям!
Цитувати Скарга
Кам`янчанин
Кам`янчанин
Справа дійсно не в іменах (Затонський Чи Солуха) - справа в ідеї ...
Я особисто, на жаль, про Кость Солуху не знаю нічого. Якщо знавці дійсно вважають , що ця людина достойна - треба до них прислухатись. А щодо Д.С. - ця ситуація його повністю характеризує - ні вашим ні нашим. Якщо він дійсно хоче висловити думку - нехай відстоює певну позицію, а не обирає серединку-наполовинку. Може запропонує назвати бібліотеку імені полковника Смірнова (похованого біля 8-ї школи), або імені Петра Великого чи Катерини Другої (вони багато для України зробили "добра"), а може - імені Бацька Лукашенка. А ще краще - імені такого "українолюба" як пана Д.Табачника. Вот це б була дійсно позиція пана Д.С. А в даній ситуація - це не позиція, а його життєве кредо, кредо людини зовсім без позиції.
Цитувати Скарга
admin
admin
Видалив взаємні образи Вікоторії та того хто живе на заході міста! - вони не по суті. :c_emot2:

[b]Від душі: [/b] Для раба не важливо, хто був його предком і що він зробив, йому пофіг на своє ім`я та речі які навколо нього, йому на все пофіг! бо головне поїсти і сухенько поспати...
І ще: Хто рабом народився - вільним навряд чи стане!
Цитувати Скарга
Олекса (Київ)
Олекса (Київ)
Пан "Гетьман" пише:

"Вірменська площа, вірменські бастіони - та навіть вірмени платили бабло щоб на їхню честь називали.

А ми на своїй землі цураємось - своїх великих предків."


Я відповідаю:

Шановний "Гетьмане"!
Це не перший Ваш пост, якого я читаю, і мушу визнати, в багатьох думках (зокрема й у цьому пості висловлених) я Вас підтримую, як мовиться, обома руками.
Та тільки не тут!
Наявність імен іноземців у власних назвах зовсім не означає відсутності українських. Чому не припустити мирне сусідство? Правда, співвідношення "наших" та "іноземних" назв - вже інша справа: воно, звісно, мусить бути лише на користь перших. Звісно, Російські імена можна "чистити" загалом сміливо - бо це не просто "рідноцентризм", а одна з вельми важливих ланок дерусифікації Краю. Але й серед Росіян є особистості, про яких забувати не слід (пам*ятаючи аткож, що "Росіяни" на кшталт Чехова, Репина, Миклухи-Маклая є, взагалі-то Українцями)
Вірмени (а також Греки, Болгари, Білоруси та інші) тим від Росіян і відрізняються, що були не зайдами-паразитами, - а, скажімо так, чесними громадянами унітарної держави, що долучилися до розвитку нашої культури і мають перед нею неабиякі заслуги. За це (а також при відсутності хамства, нажаль дуже властивого російським громадам) вони цілком заслуговують (у свою чергу) на шанобливе з нашого боку ставлення до їх ідентичності й культурі - звісно, поти, поки вони зберігають вірність Українській державі, так би мовити, політично.
Кам*янець значною мірою завдячує своїм унікальним пам*яткам архітектури саме Вірменам (це ж вони тут розвинули традиції кам*яного будівництва - це один із "коників" їхньої національної культури - так само, як, скажімо, у нас - дерев*яна архітектура). Так що Вірмени, на мою думку, цілком заслужили на увіковічнення свого імени бодай у назві бастіону.
Не уподібнюймося тим самим Росіянам, у яких ксенофобія і острах щодо "інародцев" має більш, як тисячолітні традиції.))
Люди, й нації, які не шанують інших націй і культур самі хіба можуть шануватися?
Патріотизм має виявлятися у ШАНІ до СВОГО і його пропагуванні, а НЕ ПРИДУШЕННЯ ЧУЖОГО (я маю на увазі, звісно, конструктивні елементи культури, а не такі бузувірські акції, як-от встановлення пам*ятників окупантам - чи то Катрі ІІ-й в Одесі чи то відомому нам горезвісному "таваріщу" в Запоріжжі).

Поза цим не смію, звісно, заперечити, що ЗАГАЛОМ войовничий підхід (але з дотриманням етики, звісно) є ажніяк не зайвим! Нам багато кого ще слід виховати (гляньте, хоч би й сайт журналу "Тиждень". Повірте, там нас з Вами більше потребують. Хами там так і пруть у різні обговорення - і, підозрюю, навіть, на замовлення. Так що, пропоную Вам, за компанію, радше навести там порядок. Бо тут, повірте - справи стоять зовсім не так страшно, як там!..)

А всім учасникам обговорення - :

1. Моє шанування за щирий патріотизм (хай і з різними точками зору - то десяте діло) і послідовність

2. Вибачення за предовгий пост.

3. Побажання все ж спільними зусиллями навести лад на всій нашій суверенній території (ну і в Кам*янці зокрема, звісно))).
Цитувати Скарга
admin
admin
пане Олекса - поки Ви будете гратись в в єтику та лібералізм - українців просто знищать як націю (добавитесь як Ющенко). Наші великі предки зробили все щоб розвалити Москалію - і тепер потрібно гризти зубами, кулаками та розумом шлях до своєї держави - бо нажаль сьогодні вона не належить українцям! В тому числі і в Кам`янці.
Цитувати Скарга

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини