Хочу повідомити вам про бездіяльність наших міських депутатів (практично всіх, всіх партій і різних каденцій).
А саме про неприйняття рішень, коли особа пише клопотання відповідно до ч.ч. 6,7 ст.118 Земельного кодексу України, для одержання безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності - через, що сотні кам'янчан розчаровуються в новій владі.
? Текст адміна групи тати Кам'янця - дивитись
Майже у 100 % таких клопотань, якщо вони звичайно йдуть без «договірняку», люди отримують відповіді наступного змісту:
:request: Хоча закон чітко говорить, що сесія має задовільнити прохання або відминити, вказавши причину!
Законний алгоритм дій повинен бути наступним:
- є клопотання від особи про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, якщо є підстави про відмову в такому клопотанні, повинно бути "рішення про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою",
- немає підстав для відмови, повинно бути "рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою".
- Третього не дано.
Тобто, у любому випадку повинно бути рішення.
А от коли вже буде оскарження рішення і воно виявиться незаконним, тут вже інші можуть настати правові наслідки для міської ради, а саме передбаченні ст 78 ЗУ "Про місцеве самоврядування" і депутатам потрібно буде думати, перед прийняттям такого рішення.
Коли ти, починаєш копати глибше, тобі у руки попадає протокол поіменного голосування, де депутати голосують проти, утримуються від голосування або не голосують. Що є порушенням при розгляді земельних питань.
Причини таких дій депутатів мені невідомі, чи вони просто необізнані (хоча є цілий юридичний відділ), чи не хочуть бути обізнаними, або просто не мають цікавості і не заінтересовані в отриманні якоюсь сторонньою для них особою земельної ділянки.
Хоча офіційно, міська рада такі дії пояснює наступним чином: що рада діє на підставі регламенту, затвердженого рішенням сесії від 11 грудня 2020 року і що не передбачено випадків, коли депутат зобов’язаний здійснювати голосування за те чи інше питання.
Однак, з такою позицією міської ради я не згідний і звернувся з позовом до суду про визнання протиправною бездіяльність Кам’янець-Подільської міської ради щодо порушення процедури розгляду клопотання та зобов'язати Кам’янець-Подільську міську раду, винести та розглянути його у відповідності та в строки, встановлені чинним законодавством України, на засіданні чергової сесії Кам’янець-Подільської міської ради.
Свою позицію я будував на наступних доводах, а саме, що повноваження щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою чи надання мотивовано відмови у його наданні, регламентовано частиною 6 статті 118 ЗК України. Умови, за яких орган відмовляє у наданні дозволу, визначені законом. Якщо такі умови відсутні, орган повинен надати дозвіл. Ці повноваження та порядок їх реалізації передбачають лише один вид правомірної поведінки відповідного органу - надати дозвіл або не надати (відмовити). За законом у цього органу немає вибору між декількома можливими правомірними рішеннями. Тому зазначені повноваження не є дискреційними.
Мої доводи 17.06.2021 року підтримав Хмельницький окружний адміністративний суд і задоволив позов до міської ради.
Моя мета цього всього, зобов’язувати в подальшому надавати громадянам правомірні рішення стосовно земельних питань, а не примітивні відписки. Надалі, якщо будуть видаватися рішення про відмову в наданні земельної ділянки, його можна буде оскаржити у суді із зовсім іншими правовими наслідками для депутатів, для міської ради та громадян.