Перший портал / Кам'янецькі депутати продовжуть порушувати процедуру розгляду клопотаннь

Кам'янецькі депутати продовжуть порушувати процедуру розгляду клопотаннь

Хочу повідомити вам про бездіяльність наших міських депутатів (практично всіх, всіх партій і різних каденцій).
А саме про неприйняття рішень, коли особа пише клопотання відповідно до ч.ч. 6,7 ст.118 Земельного кодексу України, для одержання безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності - через, що сотні кам'янчан розчаровуються в новій владі.


🌎 Текст адміна групи тати Кам'янця - дивитись


Майже у 100 % таких клопотань, якщо вони звичайно йдуть без «договірняку», люди отримують відповіді наступного змісту:


«За вашою заявою від ______2021 року на розгляд пленарного засідання сесії Кам’янець-Подільської міської ради був винесений проект рішення «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою (згідно графічних матеріалів), м.Кам’янець-Подільський» Однак , на пленарному засіданні такої то сесії Кам’янець-Подільської міської ради такого то скликання, депутати міської ради розглянули зазначений проект рішення та при голосуванні не набрали необхідної кількості голосів для його прийняття».


request Хоча закон чітко говорить, що сесія має задовільнити прохання або відминити, вказавши причину!

Законний алгоритм дій повинен бути наступним:

Тобто, у любому випадку повинно бути рішення.

 

А от коли вже буде оскарження рішення і воно виявиться незаконним, тут вже інші можуть настати правові наслідки для міської ради, а саме передбаченні ст 78 ЗУ "Про місцеве самоврядування" і депутатам потрібно буде думати, перед прийняттям такого рішення.
Коли ти, починаєш копати глибше, тобі у руки попадає протокол поіменного голосування, де депутати голосують проти, утримуються від голосування або не голосують. Що є порушенням при розгляді земельних питань.


Причини таких дій депутатів мені невідомі, чи вони просто необізнані (хоча є цілий юридичний відділ), чи не хочуть бути обізнаними, або просто не мають цікавості і не заінтересовані в отриманні якоюсь сторонньою для них особою земельної ділянки.


Хоча офіційно, міська рада такі дії пояснює наступним чином: що рада діє на підставі регламенту, затвердженого рішенням сесії від 11 грудня 2020 року і що не передбачено випадків, коли депутат зобов’язаний здійснювати голосування за те чи інше питання.
Однак, з такою позицією міської ради я не згідний і звернувся з позовом до суду про визнання протиправною бездіяльність Кам’янець-Подільської міської ради щодо порушення процедури розгляду клопотання та зобов'язати Кам’янець-Подільську міську раду, винести та розглянути його у відповідності та в строки, встановлені чинним законодавством України, на засіданні чергової сесії Кам’янець-Подільської міської ради.


Свою позицію я будував на наступних доводах, а саме, що повноваження щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою чи надання мотивовано відмови у його наданні, регламентовано частиною 6 статті 118 ЗК України. Умови, за яких орган відмовляє у наданні дозволу, визначені законом. Якщо такі умови відсутні, орган повинен надати дозвіл. Ці повноваження та порядок їх реалізації передбачають лише один вид правомірної поведінки відповідного органу - надати дозвіл або не надати (відмовити). За законом у цього органу немає вибору між декількома можливими правомірними рішеннями. Тому зазначені повноваження не є дискреційними.
Мої доводи 17.06.2021 року підтримав Хмельницький окружний адміністративний суд і задоволив позов до міської ради.
Моя мета цього всього, зобов’язувати в подальшому надавати громадянам правомірні рішення стосовно земельних питань, а не примітивні відписки. Надалі, якщо будуть видаватися рішення про відмову в наданні земельної ділянки, його можна буде оскаржити у суді із зовсім іншими правовими наслідками для депутатів, для міської ради та громадян.


Номер справи, для пошуку в реєстрі судових рішень 560/4158/21, буде доступним у середу.

2021-06-23
Вернуться назад