Боже невже я дочекаюсь коли раби відмовляться працювати за подачку?... І почнуть вимагати від Політиків тільки одне - ГРОШІ!!!
Гроші гідні людини! - Амінь...
- Уявіть: наше 100-тисячне місто залишилося без чергового педіатра, - завітавши до редакції, не приховує обурення мати двох дітей - 40-річна Галина. - Син занедужав, на вечір різко підвищилася температура і погіршився стан здоров’я. Я негайно викликала таксі та приїхала на Жовтневе до перинатального центру. А тут, як з’ясувалося, оглянути дитину нікому, бо чергового педіатра та й взагалі приймального відділення немає. Довелося просити дитячих реаніматологів допомогти. Добре, що вони не відмовили та оглянули сина. Інакше навіть не знала б, куди звернутися.
Медпрацівники, з якими вдалося поспілкуватися, підтвердили цю проблему. З
їхніх слів, функції чергового педіатра повністю лягли на плечі дитячих реаніматологів, які змушені виконувати додаткову роботу задарма та ще й без офіційного наказу. Адже в перинатальному центрі черговий педіатр працює лише до 14:45.
- Якщо до лікарні звернулися батьки з дитиною, яка при свідомості, не має порушення життєво важливих функцій, то її має оглянути лікар приймального відділення. Якщо він бачить, що дитя потребує реанімації, аж тоді викликають реаніматологів, - кажуть медпрацівники перинатального центру.
Із тим, що дитяче відділення працює не на повну, погоджується і головний лікар перинатального центру Олександр ГУРСЬКИЙ. Він теж обурений ситуацією, яка тягнеться вже 16-й рік.
- 2001 року відбулася реорганізація, внаслідок якої дитячу міську лікарню приєднали до МЦ «Охматдит». Сумнозвісний 33-й наказ МОЗу «Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я» не передбачав дитячого приймального відділення та чергових педіатрів, - коментує Олександр Станіславович. - Тоді вирішили, що неофіційно цю роботу виконуватимуть дитячі реаніматологи, як власне відбувається і донині. Ці лікарі змушені не лише відповідати за діток, які лежать у реанімації, а ще й бігати на виклики в педіатричне відділення та патологію новонароджених. І часто через заклопотаність вони не в змозі оглянути тих, хто звернувся по допомогу не в критичному стані. Щоб якісно запрацювало дитяче приймальне відділення, потрібно 3,75 посади, тобто 4 медики, та фонд заробітної плати близько 250 000 гривень на рік.
Це приблизно, з вирахуванням податків, = 3200 грн на руки в місяць! Який спеціаліст буде працювати на цей мізер?
----
Повний текст - тут