Відкрито дошку Степану Руданському

  • 1 567
  • 0 0
    (Оцінок: 0)

У Кам’янці-Подільському відкрито меморіальну дошку відомому поетові та лікарю Степану Руданському.

22 серпня 2015 року у місті Кам’янці-Подільському Всеукраїнським лікарським товариством за сприяння Хмельницької обласної організації ВО "Свобода", Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України, Хмельницького окремого куріня ім. Д. Нечая Українського козацтва на стіні приміщення картинної галереї (колишня будівля духовної семінарії) було відкрито меморіальну дошку відомому українському поетові, лікарю Степанові Руданському, котрий навчався у цьому закладі в 1849-1855 рр.

Ведучим урочистостей був член Хмельницької міської організації ВО «Свобода», голова Хмельницького обласного осередку Всеукраїнського лікарського товариства, відомий у Хмельницькому хірург Борис Ткач. Учасниками урочистого мітингу було чимало представників творчої інтелігенції як з Кам’янця-Подільського, так і з інших куточків України, історія яких пов’язана із згаданим видатним українцем, а також просто небайдужі кам’янчани, зокрема свободівці. 

Деякі з гостей свята розкритикували присутніх на заході представників міської влади за створення бюрократичних перепон при відкритті меморіальної дошки. Та, попри це, її відкриття стало знаковою подією в культурному житті міста.

<!--MBegin:https://k-p.net.ua/uploads/posts/1440712870_ryd2.jpg|-->`Відкрито <!--MEnd-->

«В історії України було чимало видатних постатей, однак особливою заслугою Степана Руданського є те, що він належав до невеликої когорти тих, хто мав мужність відкрито пропагувати українську мову та українську національну свідомість в найчорніші часи окупаційного режиму царської Росії в ХІХ ст.»


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини