2008 РІК. ПІДВОДИМО ПІДСУМКИ!

  • 1 794
  • 0 0
    (Оцінок: 0)
Журналісти "Ділового міста" вирішили підсумувати, чим же відзначився цей рік у житті Кам`янця-Подільського? Безперечно, рік видався не простий, навіть важкий, особливо «високосної» напруженості додали йому останні декілька місяців, коли, наче сніг на голову, нам звалилися економічна, фінансова та політична кризи. Багатьом здається, що саме цим цей рік нам і запам`ятається, проте це не так. У 2008 році відбулося чимало яскравих подій у політичному, культурному, спортивному житті міста. Але про все по порядку.

Політика

Безперечно, 2008 рік розпочався доволі яскравою подією у політичному житті міста - Олександр Мазурчак, який 10 років поспіль займав посаду мера Кам`янця-Подільського, оголосив про те, що збирається змінити місце роботи і перейти до Києва. Олександра Володимировича призначили

заступником міністра Міністерства житлово-комунального господарства. Інтрига про можливий перехід Мазурчака у вищі ешелони влади тривала досить довго і такі чутки розповсюджувалися більше року. Диму без вогню не буває, тому ця подія таки сталася. Кам`янець доволі гучно та помпезно проводжав екс-мера, такого не пам`ятає жодне місто України.

Проте святе місце пустим довго не буває, тому одразу після проводів одного мера заговорили про зустріч іншого. Охочі до сенсацій очікували, що передвиборча гонка буде напруженою та по-скандальному цікавою. Та поціновувачі політичної гостроти були розчаровані - позачергові вибори міського голови у Кам`янці-Подільському пройшли тихо та майже непомітно. Практично всі політичні партії одразу ж після початку передвиборчої кампанії оголосили про свою підтримку Анатолію Нестеруку, за якого, за результатами виборів, проголосувало більше 86% тих, хто прийшов 1 червня на виборчі дільниці. Його опоненти, яких було всього троє, залишилися далеко`позаду. Отже, місто таки отримало нового мера! Відповідно, з приходом до влади нової людини почалися і відповідні зміни у життєдіяльності міста. Проведені напередодні виборів опитування експертів свідчать про те, що кам`янчани очікували від нового голови нововведень у комунальній сфері міста. Саме над цим і почав активно працювати Анатолій Макарович. Не дивно, що перша кадрова ротація відбулася саме тут - одразу ж після офіційного визнання повноважень міського голови був звільнений з посади начальник управління житлово-комунального господарства Анатолій Боровський, на місце якого було призначено Олега Шкільнюка. Далі відбулися й інші кадрові зміни - зокрема, залишили свої пости заступники Володимир Казачук, Ігор Білий та Сергій Бабій, начальники управлінь та відділів. Цей процес, однак, ще не завершений, і команда остаточно не сформована. Як каже наш мер: «Кожен має право себе проявити!»

Історія, археологія

Не політикою єдиною живе Кам`янець-Подільський. Наше древнє місто славне перш за все своєю історією, архітектурою, історичним надбанням. Уже майже минулого 2008 року було віднайдено цікаві факти з історії нашого міста. Під час розкопок у західній частині Старої фортеці, в районі Північного бастіону, знайдено шар Трипільської, Чорнолійської культур та давньоруський шар. Під час розкопок було відкрито схилизамчища. На материку знаходилося поселення Трипільської культури, що датується IV-III тисячоліттям до н.е. На дні знайдено поселення епохи бронзи, давньоруські матеріали, матеріали XIV-XIX ст.ст., зокрема кам`яні знаряддя, амулети, болти, понад 20 ящиків кераміки. Такі знахідки є дуже цінними, оскільки дозволяють стверджувати, що поселення на місці сучасного Кам`янця з`явилося набагато раніше, ніж стверджують деякі офіційні джерела.

Також 2008 рік запам`ятається зміною вигляду міської Ратуші. За кошти субвенцій з державного бюджету проводиться реконструкція однієї з головних будівель Старого міста. У цьому році Ратуша стала на 10 метрів вищою й отримала новий купол та знак з позолотою. До Нового року всі роботи обіцяють завершити. Залишаться лише налагодити годинники, які у 2009 році обов`язково працюватимуть!

Фестивалі

Фестивалі стали певною візитівкою нашого міста. Кам`янчани вже навіть не уявляють, як можна жити без подібних дійств. У 2008 році фестивалів, мистецьких заходів тощо було чимало. Проте відзначити ми хочемо 4: «Технопарк кам`яного періоду», «Травневі дні», «Аквадром» та «Терра героїка». Лише «Аквадром» проводився цього року вперше, інші три вже стали традиційними. Наступного року організатори обіцяють, що кількість фестів зросте. Про фестивалі писалося вже багато, тому переповідати історію не варто. Безперечно, вони потрібні, адже ми проголосили себе центром туризму, то мусимо якось приваблювати до себе гостей. При цьому організатори обіцяють врахувати всі прорахунки та дуже сподіваються, що економічна криза залишить нашу., державу, і спонсори знову повернуться до фінансування розваг. А ще дуже великі сподівання на дощ - на те, що він більше не буде псувати кам`янецькі фестивалі. Бо без перебільшення можна сказати, що ця природна стихія була однією з головних дійових осіб більшості цьогорічних фестивалів Кам`янця-Подільського. Будьмо оптимістами!

Туризм

Найяскравішою подією минулого року, на наш погляд, що вплинула на популяризацію міста та регіону зокрема, стала перемога Національного заповідника «Подільські Товтри» у конкурсі «7 природних чудес України». За результатами опитування експертів, першість було віддано «Асканії Новій», але голосування в Інтернеті розставило все на свої місця і «Подільські Товтри» стали переможцями. Результат цієї акції видний: вище згадані заповідники номіновані на звання 7 природних чудес світу. Якраз зараз проходить1 голосування. Сподіваємося, що нам вдасться увійти до сімки призерів та заявити про себе на весь світ!

Спорт

Незважаючи на численну критику спортивної бази Кам`янця-Подільського, 2008 рік став надуспішним для наших спортсменів. Першими порадували нас наші олімпійці, які в

Пекіні показали непогані результати. Всього шість кам`янчан стали учасниками найпочесніших змагань. Як наслідок.наступні сходинки: Стаднік Андрій (вільна боротьба) - срібна медаль; Мерлені Іріні - див. фото (вільна боротьба) - бронзова медаль; Білодід Геннадій (дзюдо) - 7-ме місце; Матвійчук Василь (легка атлетика) - 27-ме місце, єдиний з українських спортсменів, хто фінішував на марафонській дистанції; Філінюк Тетяна (легка атлетика) - 31-ше місце з 80-ти.

Найбільше порадували параолімпійці. Футбольна збірна України виборола золоті медалі. До її складу входило і двоє кам`янчан - Віталій Трушев та Олександр Девлиш. За вагомі здобутки у спорті та відповідно і за популяризацію нашого міста влада нагородила переможців почесними відзнаками -Віталія Трушева званням «Почесний громадянин міста», а Олександра Девлиша відзнакою «Честь і шана».

Досягли успіхів цього року і мотоболісти. Подія, про яку довго говорили, таки відбулася - у Кам`янці-Подільському таки відродили цей вид спорту, що довгі роки примножував нашу славу. Спортсмени не дали собі можливості поступово повертатися до гри, а одразу ж повернули собі статус Чемпіона України!

Медицина

Цій галузі цього року була приділена особлива увага. Основний акцент ставився на оснащення медичних закладів новим обладнанням. Розробляється проект створення у Кам`янці-Подільському південного центру, що обслуговуватиме не лише місто, а й прилеглі райони. На черговій сесії облради це питання буде детально обговорюватися. Проте вже певні результати є. Відкрито філію Центру екстракорпоральної детоксикації Хмельницької обласної клінічної лікарні, придбано новий ендоскопічний комплекс, встановлено магнітно-резонансний томограф.

Комунальне господарство

Зрушення у комунальній сфері, безперечно, пов`язують з діяльністю міського голови Анатолія Нестерука. Одним із перших його досягнень у цій галузі стало відновлення роботи міського фонтану у сквері «Гунські криниці». Довгий час кам`янчани не мали змоги відпочивати біля чистої штучної водойми, а останнім часом на місці фонтану була утворилася калюжа. Проте цей недолік було усунуто і всього за декілька тижнів після виборів фонтан запрацював. Запам`ятається 2008 рік і розширенням відрізку вулиці Князів Коріатовичів та встановленням нових автобусних зупинок навіть у тих місцях, де їх вже дуже давно не було (читаємо про зупинки).

Інвестиції

Початок року видався доволі сприятливим у плані інвестицій. За офіційними показниками, їх рівень постійно зростав, і були сподівання на подальше приваблення іноземних та українських коштів на" розвиток Кам`янця-Подільського. З метою покращення цієї ситуації 22-23 травня було проведено V Регіональний інвестиційний форум «Туристично-рекреаційний потенціал Дністровського регіону», де було об`єднано сили Хмельницької та Чернівецької області щодо залучення інвесторів у розбудову берегів Дністра. На жаль, подальші плани щодо інвестиційної діяльності були скореговані економічної кризою, але сподіваємося, що це не надовго.

Отже, певні зрушення таки є, тому не варто впадати у песимізм та недооцінювати рік, що минає. Є здобутки, є що згадати і ще більше є над чим працювати, а це також не маловажливо, адже людині просто необхідно весь час чогось досягати. Можливо, для цього і придумали кризи, щоб життя не здавалося нудним. Посміхніться! Крім того, є ще один чудовий привід для оптимізму - у Кам`янці знову проживає більше 100 тис. мешканців і демографічні показники йдуть угору.

Вероніка Власюк

------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини