Пожежа в монастирі Домініканок

  • 2 398
  • 0 0
    (Оцінок: 0)

Пожежа чи знову замітали сліди, так саме як в 2003 році коли згорів Міський архів? В Кам’янці-Подільському, у суботу, 23 травня 2009 р. в Старому місті, загорівся комплекс колишнього монастиря Домініканок з костьолом св. Михайла (1750-ті рр.)

Факт пожежі було помічено за зовнішніми ознаками, коли вже густий дим заволік старе місто, найдавнішу частину Кам’янця-Подільського. Вогонь було видно віддалік.

Пожежники кинулись тушити вогонь, але ось біда, перд Пожежним депо - розклався Атракціон.

Дивитись відео Пожежа в монастирі Домініканок:У всіх напрямках лазять пяні гості та мешканці, посилаючи пожежників, які з переляку забулись набрати води  :wacko:
- Тому перша машина чомусь приїхала без води!


«Пам’ятка архітектури згоріла, та вогонь обминув три метри квадратних покрівлі, де хрест встановлено». — вгадують якийсь добрий знак у Кам’янці-Подільському міськвиконкомі.

 

За неофіційними даними після пожежі був знайдений обгорілий труп молодого чоловіка.

 

Історична довідка:

Монастир Домініканок був заснований Єлизаветою Ціпловською в 1615 р. Перший дерев`яний храм св. Катерини Сієнської і монастирські приміщення знаходились біля Руської брами. Коли в 1672 році Кам`янець переходить під владу турків, сестри залишають місто, а церква і монастир розбираються під укріплення. Повертаються сестри в 1702 році. Для їх нового монастиря і костелу Катерина Фредрова разом з братами Гороздовскими купує землю біля церкви отців францисканців, на якій повстає барокова церква св. Архангела Михаїла і монастир.

В 1750 році церква і монастир згоріли, а на їх місці збудовани інші, які частково зберіглися до сьогодні. В 1825 і 1856 роках проводились ремонти. В 1864 році монастир скасовано, храм перетворено на військовий клуб, а в 1906 році - на православну церкву. В 30-х роках ХХ ст., у монастирі була в’язниця. Пізніше завод, а потім він пустував. В 90-х роках будівлю храму повернуто Католицькій Церкві з того часу тривала її реставрація.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини