Камянець-Подільський » Історія » Церкви та храми » Костел монастиря домініканок

Костел монастиря домініканок

  • 1 646
  • (Оцінок: 0)
Костел монастиря домініканок
Костел монастиря домініканок

КОСТЕЛ МОНАСТИРЯ ДОМІНІКАНОК З КЕЛІЯМИ (складові комплексу: костел св. Михаїла, келії) XVIIIст. (уточнене датування 1715р.- XVIIIст.),
охоронний № 1642, адреса: вул.Францисканська, 12

За історико-літературними джерелами в XVII ст. в Кам’янці існував жіночій домініканський монастир, будівлі якого були пошкоджені в 1672-1699 рр. під час турецької навали. На поч. XVIII ст. за ініціативою кам’янецького єпископа А. Прухницького монастир був відновлений: в 1710 – 1715 рр. домініканки збудували у західній частині Старого міста кам’яні келії, а між 1713-1721 рр. мурований костел Св. Михаїла. На поч. 1750-х років келії та костел згоріли. Упродовж 1750-х років костел і келії були відновлені на пожертви жителів міста і старости теребовлянського Михаїла Потоцького. Перебудови зафіксовано на плані Кам’янця 1761 р. Споруда келій отримала складну конфігурацію: північне крило келій розміщене перпендикулярно до західного, а східний його торець замикав двоповерховий будинок настоятельки, що сполучався з костелом. Костел Св. Михаїла примикав до західного крила келій, вхід в костел був влаштований на східному фасаді.

Після перебудови, попри лаконізм і простоту архітектурних форм, комплекс набув барокового характеру. При монастирі до 1833 р. існувала школа для дівчат. У 1864 р. монастир домініканок був скасований в числі інших католицьких монастирів. Корпуси келій були пристосовані під Кримінальну палату , 2-гу Поліцейську частину, та казарми губернського батальйону.

У 1906р. костел пристосований під православну церкву. У 1917 - 1941 рр. монастирські споруди і костел використовувались під тюремні приміщення, в повоєнний час – під заводські. Нині комплекс переданий Кам’янець-Подільській дієцезії римо-католицької церкви. В червні 2009 р. пошкоджений пожежею. Наразі - відбувається реставрація.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини