Туристичний смердюх - Ганьба!

  • 3 116
  • 2
  • 0 0
    (Оцінок: 0)

Разом із сезоном дощів для нашого міста і навколишніх сіл, особливо Довжка та Колибаївки, вкотре розпочався сезон неприємних запахів. Ця тема вже настільки затерта, що навіть на наші звернення деякі представники органів влади просто сміються, запитуючи: «А що тут дивного?».

 

Газета Подолянин провела власне розслідування і з`ясувала, що смердить через:

1) Спирт-завот

2) М`ясокомбінат

3) Птахокомбінат

   і наш варіант:

4) Смердить біле кодло пузатиків!

 

Дійсно, корінним кам`янчанам до відвертого смороду не звикати. Але, з іншого боку, чому нам сміятися, коли хочеться плакати? Чому ми маємо жити в такому смороді, причиною якого є декілька підприємств, що на цьому сміху крізь сльози заробляють гроші? Врешті, чи можна з таким запахом позиціонувати наше місто як перлину Поділля, Меку туризму? Та й що можуть побачити туристи, коли очі виїдає смердюче кам`янецьке повітря? Але, головне, - чому та заради чого 100 тисяч кам`янчан мають жити та дихати цими «ароматами»?

Майже два роки запах із бардових полів, який зазвичай найбільше дошкуляв кам`янчанам, був практично відсутній. Місто та навколишні села втратили своєрідний безкоштовний барометр: буде сьогодні дощ чи ні?

Схоже, як і вулкани, так і бардополя мають здатність то затихати, то спалахувати з новою силою. Так і сталося цього року з приходом весни та дощів. Запах барди знову нагадав про себе.

 

довжоцький Спиртзавод
Довжоцьке нещастя

 

Проте в розмові з директором ДП «Довжоцький спиртозавод» Володимиром МИХАЙЛОВИМ з`ясували його бажання наступного тижня скликати прес-конференцію для місцевих ЗМІ, аби роз`яснити причини запаху з бардових полів. Нам же в телефонному режимі Володимир Іванович зазначив, що відновлення запахів барди спричинене затяжними дощами.

На цьому можна було ставити крапку, якби не 1 червня. У вівторок, після обіду, місто ніби провалилось у велику вигрібну яму. На людей, які були на вулиці, як сніг на голову, звалився різкий сморід. Він дещо відрізнявся від уже звичного для ка-м`янчан запаху барди. Перехожі затуляли носи хустинками, натягували на обличчя одяг. Картина буда схожою на повернення «свинячого» грипу. Щоправда, до марлевих пов`язок справа так і не дійшла. Різкий нестерпний запах протримався близько години, після чого в місті залишилися лише його локальні відголоски.

Про те, що це викиди не зі звичного джерела - Довжоцького спиртозаводу -свідчили не лише запевнення самого директора цього підприємства, а й південно-східний вітер, який був того дня. В той час, як бардові поля знаходяться з протилежного боку. Виявлення епіцентру запаху, або ж конкурента довжоцькій барді, вилилося для нас у справжнє детективне розслідування. Зрештою, воно довело, що 100-тисячне місто не захищене жодною владною структурою і його`легко отруїти чим завгодно за лічені хвилини - чи то місцеве підприємство чи навіть терористичний акт...

На наше запитання «Що за нестерпний сморід у місті?» жодна зі структур влади, що покликана, в першу чергу, реагувати на такі випадки, конкретної відповіді не дала. Чому?!

Склавши список ймовірних підозрюваних, які можуть бути причетними до неприємних викидів у повітря, ми отримали три підприємства: ДП «Довжоцький спиртозавод», ВАТ «Кам`янець-Подільський м`ясоконсервний комбінат» і ТОВ «Птахокомбінат». Якщо перший одразу випав як за запевняннями директора та напрямком вітру, так і за нехарактерним запахом, то на останні два впала наша основна підозра. Зрештою, сморід, який висів над містом, багатьом нагадував запах, який колись ширився від м`ясокомбінату, коли той робив кісткове борошно.

Аби викинути чи, навпаки, підтвердити причетність підозрюваного, нам вдалося зв`язатися із головним інженером підприємства, який повідомив, що такого не може бути, оскільки м`ясокомбінат не працює вже два тижні. Таке ж запевняння ми отримали і від представника ТОВ «Птахокомбінат». Тож наш список підозрюваних було вичерпано.

Той, хто шукає, обов`язково знаходить. Хоч відповіді на запитання про джерело нестерпного смороду ми так і не отримали, зате з`явилася співпраця: головний лікар міської санепідемстанції Борис ШЕВЧУК направив нам на допомогу з пошуку джерела забруднення повітря двох працівників. Об`їхавши вищезгадані підприємства, характерного смороду не виявили. Зрештою, і сам сморід до того часу вже розсіявся.

Крім того, головний лікар районної СЕС Олег КЕРНИЧНИЙ зазначив, що вже п`ять днів за дорученням обласного керівництва в селах Довжок і Колибаївка проводиться дослідження повітря.

Паралельно з нами пошуками джерела неприємного запаху в місті займався і начальник міського управління надзвичайних ситуацій Юрій КРИЛОВ. Як згодом повідомив нам Юрій Володимирович, стовідсоткового підтвердження причини саме такого запаху все ж таки не виявилося. Водночас, за його словами, відсотків на дев`яносто таким джерелом могли стати очисні споруди КП «Міськтепловоденергія», мовляв, саме в той період на підприємстві відбувалося відкачування так званої «чорної води».

Коли ми зв`язалися із заступником директора КП «Міськтепловоденергія» Сергієм БОДНАРЕМ, він навідріз заперечив звинувачення на адресу підприємства. «Такого не могло і не може бути!» - категорично заявив Сергій Леонтійович.

...На жаль, остаточної крапки в цій історії так і не було поставлено. Виникають у нас великі сумніви і з приводу того, чи буде вона поставлена взагалі. Як і сумніви щодо того, що подібного більше не повториться.

 

Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ, Наталія ЯЦЕМІРСЬКА.

Що на Вашу думку є джерелом смороду??


------

Останні коментарі:

Галина, Львів
Галина, Львів
Нічого собі... :wacko:
Цитувати Скарга
admin
admin
А Ви як думали! Замість того щоб відкрити вікна під час чи після дощику, щоб подихати свіжи повітр`ям кам`янчани змушені забивати свої вікна. :russian_:
Цитувати Скарга

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини