Камянець-Подільський » Туризм » Фестивалі » ТЕХНОПАРК КАМ'ЯНОГО ПЕРІОДУ - 2009

ТЕХНОПАРК КАМ'ЯНОГО ПЕРІОДУ - 2009

  • 2 392
  • (Оцінок: 0)

Науково-технічний прогрес настільки увійшов у наше життя, що вже важко уявити якусь його сторону без наших залізних «помічників» Не залишився осторонь і спорт,» в галузі якого практично за півстоліття утворилася низка нових технічних видів. У Кам`янці-Подільському три роки тому вирішили об`єднати декілька змагань у один фестиваль «Технопарк кам`яного періоду».

24-26 квітня наше прадавнє місто знову повнилося гулом моторів, пилом та масою адреналіну - ми приймали у себе третій фестиваль. На жаль, доводиться констатувати, що у порівнянні з минулим роком, він видався менш видовищним.

Перше розчарування чекало на нас ще задовго до початку фестивалю, коли стало відомо, що Кам`янець залишається без авторалі «Стара фортеця».

Ці змагання перенесено у Білгород-Дністровський Одеської області. Чому сталося саме так і досі невідомо. Це стало великою втратою для фестивалю, так як ралі проводилися у Кам`янці впродовж десяти років і вже встигли стати однією з його візиток. Без перебільшення можна сказати, що заснування фестивалю «Технопарк кам`яного періоду» стало можливим завдяки успіху саме автоперегонів.

Цього року, як компенсацію за ралі, організатори запропонували проведення Кубку України з автокросу з однойменною назвою «Стара фортеця». Для цього в межах міста було побудовано спеціальну трасу - технодром. Влада обіцяє, що за два роки тут буде траса, на якій проводитимуться Чемпіонати Європи, а то й світу. Поки ця ідея у зародку. Теперішня дорога дозволила провести змагання, проте доволі некомфортно почували себе глядачі - через густий пил вони мало що бачили. Як повідомив міський голова Анатолій Нестерук, причина у тому, що раніше тут були відстійники ТЕЦ, яка працювала на вугіллі. Під час змагань весь цей пил підняли у повітря. До наступного року обіцяють висипати трасу свіжим ґрунтом.

Змагання проходили у двох класах автомобілів: багі, кузова. Серед наймолодших учасників призові місця розподілились наступним чином: III позиція

- Козмуляк Іван, II місце Толмачов Вадим та переможне І місце здобув Райлянов Іван. Свої заслужені нагороди у класі багі отримали: III позиція

- Скрипніков Олександр, II позиція

- Петриш Павло та І місце посів Липовий Володимир. У третьому класі III місце зайняла Сікорська Ірина, II щабель - Кастанюк Віталій та І місце - Драчук Павло. Всі учасники представляли чернівецький автомобільний клуб.


Після перегонів нам вдалося поспілкуватися з Павлом Петрашем, який зазначив, що спортсменам сподобалися змагання у Кам`янці-Подільському. Траса досить складна, але після того, як будуть дороблені деякі моменти, вона зможе претендувати на звання однієї з кращих в Україні. Гості з Чернівців побажали, щоб Кам`янцю цього року вдалося вибороти право на проведення другого етапу Кубку Європи.

На подібних змаганнях особливо цікаво спілкуватися і з юними спортсменами. Семирічний Вадим Толмачев, який також виборов 2 місце у своєму класі, розповів, що вже 1,5 року займається автоспортом і їздить на багі. У майбутньому планує продовжити цю справу і мріє про кар`єру справжнього гонщика. Ми запитали, чи не заважає спорт навчанню, адже Вадим ще є і першокласником, на що той запевнив нас у протилежному. Улюбленим його предметом є математика.

Також менш цікавим, ніж минулого року було відкриття фестивалю. Через брак коштів не вдалося запросити спортсменів з Києва Юрія та Іллю Михальчиків. Кам`янчанам запам`яталися їхні трюки на мотоциклах, а також стрибки через вогняні кільця. Цього року відкриття складалося з офіційної частини - виступу заступника міського голови Олега Демчука та начальника відділу фізкультури і спорту Степана Павловського та показових виступів вихованців секції мотокросу Станції юних техніків під керівництвом Анатолія Панчука, а також чемпіонів України з атослалому, членів Прикарпатського автомобільного клубу Ігоря Фальчука та Володимира Власенка. Особливо глядачів вразили останні, оскільки показові виступи їхньої команди не обмежились лише індивідуальними трюками, було також залучено «добровольців» з трибун, які виявили неабияку мужність, беручи участь у небезпечних «автомобільних фігурах».

Ще однією відмінністю «Технопарку» 2008 та 2009 стало те, що цього року не проводився Чемпіонат України з мотоболу, на який також очікували вболівальники. Щоб

компенсувати цю втрату, 24 квітня було проведено товариську зустріч між командами «Механік» (Кам`янець-Подільський) та «Схід» (Вознесенськ).

Гра була захоплюючою та цікавою. Відразу можна було б передбачити хід матчу, непрофесійним оком було видно, що підготовка нашої команди на вищому рівні, ніж у гостей. Потрібно зазначити, що «Механік» грав без надмірних зусиль, і в результаті, зустріч завершилася з рахунком 3:1 на користь команди з Кам`янця-Подільського.

Як і минулого року в рамках фестивалю було проведено змагання з мотокросу та картингу. Організація була на доволі високому рівні, спортсмени та глядачі залишилися задоволеними.

Серед цьогорічних нововведень - конкурс «Юний web -дизайнер», клубна вечірка «Мандрівка англійським автобусом», що проводилася у стек-хаусі «Лондон», музичне лазерно-світлове шоу та Чемпіонат України з автослалому. Декілька слів про ці заходи

На базі Кам`янець-Подільської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. №5 з поглибленим вивченням інформатики відбувся конкурс «Юний web-дизайнер - 2009».

Конкурс проводився у два етапи: заочний (роботи заочного туру виконувались за темами: "Проблема СНІДу в Україні", "Використання альтернативних джерел енергії та енергозберігаючих технологій", "Моя майбутня професія", "Добро починається з тебе", "Народні промисли України", "10 подій XX ст., які змінили світ", "Книга скарг Природи") та власне конкурс.


Метою конкурсу є пошук та розповсюдження успішного досвіду формування в школах власного телекомунікаційного середовища; залучення учнів до Інтернет-технологій; оволодіння учнями навичками створення web-сторінок, які поєднують індивідуальний зміст та графічне оформлення; удосконалення навичок володіння графічними та html-редакторами, інструментарієм для створення web-сторінок; формування в учнів інформаційної компетентності та їх професійного самовизначення.

Отже, у наймолодшій віковій категорії «Ластів`ята» - учні 6-7 класів, призові місця визначились так: III місце - Савєцкій Дмитро, II місце - Микитюк Владислав, І - Бурдейна Тетяна - наймолодша учасниця. Переможці цієї вікової категорії ввечері відвідали Стейк-хаус «Лондон» з показовими виступами на клубній вечірці «Мандрівка англійським автобусом». У секцій «Юніори» - учні 8-9 класів: III місце

- Бец Олена, II - Мандинський Віктор, І

- Мулик Анастасія. Найстарші учасники конкурсу «Профі» - учні 10-11 класів розділили таким чином призові місця: III -Капущак Іванна, II - Цикалюк Богдана, І

- Танська Світлана. Переможці отримали грошові картки у боулінг-клуб, web-камери та різні аксесуари.

Лазерне шоу для обраних

Чому для обраних? Тут є два пояснення. З одного боку, віднайти сюжетну лінію низки візуальних образів, що проектувались на стіні фортеці, для кам`янчан виявилось завданням не з легких. Ще складнішим виявилось завдання взагалі щось побачити, адже більшість (наголошую: БІЛЬШІСТЬ!), прочекавши більше години під мурами фортеці, так і залишились ні з чим.

Проведена львівським майстром світло-лазерного шоу Ігорем Скальським паралель між історією людства та історією військових дій виявилась насправді захоплюючим видовищем. Полювання наших пращурів на кабана, звуки дощу та кулеметної черги, перші прояви творчості нашого народу, петрогліфи, коло Сварога

- все це мало б скластись в уяві глядачів у цілісну картину розвитку українського народу. Але для багатьох присутніх побачене так і залишилось низкою гарних, але незрозумілих картинок.

А от неймовірна акустика обраного для показу місцяє мабутьє диним виправдання для такого собі VIP- проведення лазерного шоу. Адже про те, де відбудеться звуко-світлове дійство знали насправді одиниці. А люди з факелами, які мали б вказувати напрямок до місця подій, виявились не надто красномовними дороговказами (кумедно, що після показу ці живі ліхтарі десь безслідно зникли, і вихід глядачам довелось шукати вже навпомацки).

Насправді на шоу продавались квитки по 10 гривень, але де і як їх можна було придбати, так і залишилось загадкою.!!!!!!!!

Взагалі організатори свята досить оригінально підійшли до свого ж таки заклику «Знайди свій скарб у Кам`янці!» «Скарб» у вигляді лазерного шоу їм вдалось добряче заховати. От тільки заховати від кого? Відверто кажучи, ті, кому його знайти таки пощастило, замість піднесеного настрою, почувались досить ніяково. Адже коли дійство вже скінчилось, біля фортеці люди і досі чекали на шоу. Більшість з них, черговий раз відчули себе ошуканими... Клубна вечірка

Стейк-хаус «Лондон» започаткував гарну традицію

- під час проведення фестивалів проводити у себе тематичні клубні вечірки. Перша відбулася під час відкриття туристичного сезону. Особливістю цих вечірок є те, що гості закладу у невимушеній остановці можуть насолодитися хітами різних років у виконанні молодих кам`янецьких гуртів, а також поспілкуватися на задану тему. Відомий у Кам`янці шоумен Борис Шликов вдало організовує подібні вечірки та вміє організовувати публіку. 2:3 або футбольні пристрасті по-кам`янецьки

Товариський матч з футболу між командами зірок української естради та працівниками міськвиконкому обіцяв стати родзинкою "Технопарку - 2009". Задум насправді виявися досить вдалим. Відомі виконавці, артисти та шоу-мени, які попри вдалу кар`єру в шоу-бізнесі , аж ніяк не збайдужіли до футбольних пристрастей, об`єднались у справжнісінький футбольний клуб-ФК «Маестро».

Є у команди і свій тренер - Василь Кардаш, заслужений майстер спорту, гравець легендарного «Динамо» часів Валерія Лобановського. Зірки регулярно відвідують тренування під його керівництвом, тож мають досить непогану спортивну форму. На їх користь красномовно свідчила перемога «Маестро» в Хмельницькому, першому місті футбольного турне зірок.

Але наших чиновників так просто не налякаєш! Про перебіг тренувань команди міськвиконкому ми вже розповідали в минулому номері. Тож в неділю, попри всі наші побоювання, таки вдалось побачити гарний, насичений небезпечними моментами футбол. Про гостру боротьбу на полі засвідчив і рахунок 2:3 на користь ФК «Маестро». Два гола команди зірок на свій рахунок записав Іван Леньо (гурт «Гайдамаки»), третій - майстерно забив Олександр Воєвуцький. З нашої команди двічі відзначився депутат міської ради Андрій Заікін. Останній гол було забито майже одночасно з фінальним свистком, тож як бачите, завзяття та наполегливості нашій владі не бракує.

Не обійшлось цього разу і без травм. Від зіткнення з нашим голкіпером постраждав улюбленець публіки Фоззі

(гурт «ТНМК»). Але вже в другому таймі він рішуче кинувся у бій. А от Влад Яма відверто беріг сили для вечірнього концерту, тому на полі часто вимагав собі заміну. Можливо, відчувши весь азарт та натиск нашої команди, а також побачивши на траві скрученого від болю Фоззі, Яма просто вирішив не ризикувати своїми ногами. Адже який то танцюрист без ніг!

Попри велику кількість зірок та відомих особистостей міста на полі, перший тайм змусив глядачів дещо «надутись» коментатор, відверто кажучи, недотягував до необхідного рівня та настрою. Справу врятував Олександр Педан (Comedy club): він заводив вболівальників та підігрівав атмосферу дотепними жартами.

Проте навіть гарний настрій не зміг заховати недоліки організації.

Відсутність достовірної інформації можна вважати найбільшим гаком цьогорічного проведення «Технопарку» . Так трапилось і з футбольним матчем: стадіон мав всі шанси бути заповненим на всі 100%, якби вчасно стало відомо, що квитки для відвідування цього заходу не потрібні. Також можна говорити про швидкість реагування карети «ШВИДКОЇ» допомоги, та футболістів, які змушені були бігати за м`ячем, що виходив далеко за межі поля.

Концерт «Його величність, Авто!»


У першу чергу, слід відмітити гарний настрій артистів. А якщо це так, то будь-який концерт в усі часи проходить на УРА! Під час прес-конференції зірки відзначила позитивне налаштування Кам`янець-Подільської влади, її відкритість до нових культурно-масових проектів, наявність чималих планів та вже конкретних перспектив на майбутнє.

Чимало артистів у Кам`янці побували вперше, тож для наших гостей була організована повноцінна екскурсія містом. Ініціатором огляду кам`янецьких принад став Влад Яма, його з радістю підтримали і решта зірок, навіть попри те, що попереду був досить складний та відповідальний матч. А от Віктор Павлік, Валерій Харчишин, хлопці з гурту «Гайдамаки» та Фоззі бували у Кам`янці вже неодноразово.

Я Кам`янець дуже люблю. Часто тут буваю, а останнього разу навіть святкував тут своє День народження, - зізнається «ДМ» учасник гурту «ТНМК» Фоззі.

Отож перемога в футбольному матчі та позитивні враження від екскурсії містом, у нашому випадку дорівнювали шаленому драйву під час концерту. Хтось співав під фонограму, хтось наживо, але всі робили це від душі.

Особливо сподобався майстер-клас від Влада Ями. Тепер кам`янчани, ми в впевнені, рухи самби засвоїли дуже добре.

 

Вероніка Власюк, Євгенія Жндачеевська


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини