Камянець-Подільський » Туризм » Кам'янець - що ти за місто?

Кам'янець - що ти за місто?

  • 4 039
  • (Оцінок: 0)
Кам'янець - що ти за місто?
Кам'янець - що ти за місто?

Хмельницька область багата на історико-архітектурну спадщину і по значимості памяток архітектури та містобудування займає визначне місце в регіоні. До реєстру Національного культурного надбання включено 230 пам`яток архітектури національного значення і 111 – місцевого значення. Збережено значну кількість унікальних фортифікаційних комплексів в м. Кам`янці-Подільському, смт. Меджи-біж, м.Сатанові, с.Панівці, с. Чорнокозинці, (всього 16 замків). Цікавим Зразком культової споруди оборонного типу є церкви-фортеці 15-16 ст. в с. Сутківці і Шарівці, синагога 16 ст. в смт.Сатанів.

Подільська народна школа дерев`яної архітектури представлена Хрестовоздвиженською церквою 18 ст. в м.Кам`янці-Подільському, Михайлівською церквою 18 ст. в с.Зінькові.

Особливістю архітектурної спадщини області є збереження зразків культур та конфесій багатьох народів, а саме:

  • Турецький мінарет 17 ст.,
  • турецький та вірменський бастіони 17 ст.,
  • Миколаївська Вірменська церква 14 ст.
  • комплекси Домініканського, Францисканського, Тринітарського монастирів 15-18 ст. в м. Кам"янці-Подільському,
  • синагога в м.Сатанів,
  • місцем паломництва християн є скельний монастир 12-19 ст. в с.Бакота, поховання засновника хасидизму Бешта в смт.Меджибіж.

 

Кам`янець-Подільський – місто обласного значення (населення 100 тис. чол.) розташоване в південно-західній частині України, має багату історико-архітектурну спадщину. Його Старе місто функціонує як унікальний комплекс площею 121 га, відокремлений від міста глибоким каньйоном р.Смотрич. Постановою Ради Міністрів УРСР від 18.05.1977 р. № 298 територію Старого міста було оголошено Державним історико-архітектурним заповідником, а Указом Президента України від 30.04.98 р. №396 надано статус Національного з назвою НІАЗ "Кам`янець". Його територія є міським мікрорайоном з населенням біля 4 тис. мешканців на якій одночасно функціонує Державний історичний музей-заповідник і знаходиться на території найбільшого в Європі Національного природничого парку "Подільські товтри".

Архітектура Старого міста-заповідника зберегла зразки культур різних народів (українців, поляків, вірмен, турків і росіян) та релігій (православної, католицької, іудейської, мусульманської), а саме: Турецький мінарет 17 ст.; турецький та вірменський бастіони 17 ст.; одна з найдавніших, Миколаївська (вірменська) церква 14 ст.; одна з небагатьох на Хмельниччині, дерев`яна Хрестовоздвиженська церква 18 ст.; монастирські комплекси 15-18 ст. орденів Домініканів, Францисканів, Тринітаріїв.

Однією з унікальних інженерних споруд заповідника є Замковий міст, що з`єднує місто та Замковий комплекс. В 2000 році міст було внесено Світовим Фондом в Нь`ю-Йорку до списку 100 пам`яток світу, що знаходяться під загрозою руйнації. За попередніми дослідженнями науковців Київського науково-дослідного інституту теорії, історії архітектури та містобудування і Варшавського науково-дослідного інституту доріг та мостів датування спорудження мосту визначено 2-3 ст. нашої ери.

Збережені фрагменти оборонних укріплень Старого міста фортеці органічно вписані в рельєф ландшафту каньйону, особливо комплекси Замку та Замкового мосту з міською брамою, унікальні та єдині в Україні гідротехнічні оборонні споруди Руської брами, Нижньої Польської брами. Сам замок зберіг фрагменти оборонних укріплень різних періодів 12-18 ст. і є своєрідним полігоном історії фортифікації Поділля.

Комплекс Старого Замку використовується та обслуговується державним історичним музеєм-заповідником. На його території в окремих спорудах знаходиться етнографічно-історична експозиція. Приміщення міської Ратуші використовується для тематичних виставок, а будинок духовної семінарії – як картинна галерея, а вірменський торговий будинок – відділ археології історичного музею.

 

За останні роки Кам`янець-Подільський щороку відвідує біля 150 тис. туристів, з них біля 20 тис. зарубіжних, серед яких значний процент туристів з Польщі.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини