Камянець-Подільський » Фото » Старе місто » «Історичні плани Кам’янця-Подільського»

«Історичні плани Кам’янця-Подільського»

  • 91
  • 0 0
    (Оцінок: 0)
«Історичні плани Кам’янця-Подільського»
«Історичні плани Кам’янця-Подільського»

Кам’янець-Подільський називають фортифікаційною столицею України. Місто неодноразово привертало увагу інженерів, картографів, митців і мандрівників. Визначально, що у другій половині XVII ст. найпопулярнішим серед українських міст в середовищі європейських картографів став Кам’янець. Вже до середини XVIII ст. було опубліковано близько 20-ти гравійованих зображень міста авторства Йоганна Якуба де Рубейса, Йогана Георга Старке, Сієра де Дарсі, П'єра ван дер Аа, Зігмунда Капрала та ін. Плани Кам’янця-Подільського друкувалися в кращих атласах світу, зокрема вміщені в багатотомній «Прекрасній галереї світу». Сьогодні оригінали цих зображень зберігаються в архівах Республіки Польщі, Литви, Швеції, Німеччини, Великобританії, Франції, Італії.

Електронне видання «Історичні плани Кам’янця-Подільського»

Українській спільноті невідома більша частина зображень та військово-топографічних планів Кам’янця-Подільського. Зображення міста цінні тим, що вони мають історичну, джерелознавчу та художню цінність. Навіть сучасний споглядач, в руки якого потрапило зображення міста XVII ст., відчує колорит архітектури стародавнього Кам’янця, палітру та неповторність стилю гравера. Тому Національним історико-архітектурним заповідником «Кам’янець» підготовлено каталог «Історичні плани Кам’янця-Подільського». В нього ввійшли художні, військово-топографічні, фіксаційні та проектні плани другої половини XVII – початку ХХ ст.


- А також дивіться Старі мапи міста


Електронне видання підготовлено згідно ДСТУ 7157:2010. В нього ввійшло 26 планів міста, які подано в хронологічному порядку. Каталог зручний для перегляду на електронних носіях інформації: планшетах, електронних книгах, смартфонах.

laughing Завантажити


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини