Фотоальбом Кам`янця-Подільського
» » » Запуск кулі ЯннаДе Вітте
2019-09-24 bleka 0 70 блог автора

Запуск кулі ЯннаДе Вітте

22 вересня 2019 року під час повітроплавчої фієсти: силами повітроплавців та реконструкторів було відтворено перший політ монгольф'єра ЯнадеВітте на теренах України. Нагадаємо, сталося це у травні 1784 р. тут, на Новому замку (Валах).


* Сайт про місто Кам'янець-Подільський для найкращих його мешканців про найкращі фотографії з життя Поділля.

 

Вітворення запуску першої повітряної кулі в Кам'янці-Подільському. Запуск відбувся у вересні 1784 року,
У Кам’янець-Подільському за наказом коменданта фортеці Яна де Вітте було сконструювано перший аеростат, а в 1784 році відбувся перший політ аеростата. Повітряна куля виготовлялася з паперу та наповнювалася гарячим повітрям.

Правда, піднявшись на висоту 240 метрів, вона вибухнула і впала у річку Смотрич. Але ця спроба безпілотного польоту відбулася через рік після запуску братів Монгольф’є у Парижі, і наша куля таки літала.

21 листопада 1783 року у небо над Парижем піднялась перша пілотована людиною повітряна куля — фізик Жан Франсуа де Розьє і маркіз Франсуа Лоран д'Арланд здійснили 25-хвилинний політ над містом на кулі братів Монгольф'є, подолавши близько 9 кілометрів і досягувши висоти 91 метр. Цей політ відбувся менш, ніж через півроку після першого непілотованого польоту.
На обкладинці: Етьєн і Жозеф Монгольф'є
 
tongue Першим вдалим пристроєм для здійснення польотів був "орнітоптер" — літальний пристрій німецького архітектора Карла Фрідріха Меєрвайна, на котрому він у 1781 році зумів відірватись від землі. Але із-за особливості конструкції (птахоподібна машина з крилами, що приводились у рух за допомогою мускульної сили пілота) цей літальний апарат так і не зміг стати придатним для справжніх польотів.
Брати Жозеф і Етьєн Монгольф'є мали на півдні Франції в місті Відалон фабрику з виготовлення паперу, і бізнес приносив достатньо прибутків для фінансування їх різноманітних наукових захоплень. Перший успішний запуск кулі, котра отримала назву "монгольф'єр", брати здійснили в червні 1783 року в місті Анноне — на Ринковій площі міста вони запустили повітряну кулю без екіпажу. Монгольф'єр, діаметром 30 метрів, представляв собою льняний мішок, покритий шаром паперу і наповнений гарячим димом; він зміг піднятись на висоту близько 1800 метрів.
19 вересня 1783 року на запрошення Французької Академії наук у Версалі у присутності французького короля Людовика XVI і його дружини Марії Антуанетти брати Монгольф'є здійснили запуск повітряної кулі, в гондолі якої знаходились вівця, півень і качка. Куля приземлилась через вісім хвилин із-за охолодження диму, пролетівши 2 кілометри з місця старту.
Політ 21 листопада відбувся у присутності великої кількості глядачів — фізик Пілатр де Розьє, палкий прихильник експериментів Монгольф'є, і маркіз Франсуа д'Арланд піднялись у повітря на кулі діаметром 15,5 метрів та висотою 24 метри з території Булонського лісу і успішно приземлились на відстані 9 кілометрів від місця старту.
Французька Академія наук відзначила це досягнення братів Монгольф'є, котрі згодом написали серію книг з аеронавтики.


------

Коментарі (0)

Залишити свій коментар:
Вітаю! Гадаю Ви знайдете тут необхідну для себе інформацію. Успіхів.
Свічки оптом Гіди та екскурсії місто Кам’янець-Подільський Створення та СЕО просування сайтів
Організація весілля в Кам'янці-Подільському Сувеніри з кераміки
Ціни на продукти: Станом на 27 січня 2018р.
110 грн. 38 грн. 14 грн. 35 грн. 80 грн. 45 грн. 20 грн. ➥ усі ціни
Державні свята:
4жовтня
День залізничника України
9жовтня
День української писемності
15жовтня
День працівників сільського господарства
16жовтня
День працівників радіо, телев. та радіо
19жовтня
День гідрометеорологічної служби
28жовтня
День пам'яті жертв голодоморів
Українські анекдоти:
Обвітрилась губа!
***

У мене обвітрилась і тріснула по середині губа. Я не цілувалась і не сміялась, змащувала її кремом, але читаючи ваш пост - засміялась! І губа порвалась.... - Пішли ви на х*й зі своїм гумором

Роздуми прибиральниці
***

Прибиральниця миє підлогу у туалеті Верховної ради: -Бл@ді країною вони правлять... А з х@єм справитись не можуть!

Українські анекдоти