Камянець-Подільський » Фото » Старе місто » Запуск кулі ЯннаДе Вітте

Запуск кулі ЯннаДе Вітте

  • 1 587
  • (Оцінок: 0)
Запуск кулі ЯннаДе Вітте
Запуск кулі ЯннаДе Вітте

22 вересня 2019 року під час повітроплавчої фієсти: силами повітроплавців та реконструкторів було відтворено перший політ монгольф'єра ЯнадеВітте на теренах України. Нагадаємо, сталося це у травні 1784 р. тут, на Новому замку (Валах).

Вітворення запуску першої повітряної кулі в Кам'янці-Подільському. Запуск відбувся у вересні 1784 року,
У Кам’янець-Подільському за наказом коменданта фортеці Яна де Вітте було сконструювано перший аеростат, а в 1784 році відбувся перший політ аеростата. Повітряна куля виготовлялася з паперу та наповнювалася гарячим повітрям.

Правда, піднявшись на висоту 240 метрів, вона вибухнула і впала у річку Смотрич. Але ця спроба безпілотного польоту відбулася через рік після запуску братів Монгольф’є у Парижі, і наша куля таки літала.

21 листопада 1783 року у небо над Парижем піднялась перша пілотована людиною повітряна куля — фізик Жан Франсуа де Розьє і маркіз Франсуа Лоран д'Арланд здійснили 25-хвилинний політ над містом на кулі братів Монгольф'є, подолавши близько 9 кілометрів і досягувши висоти 91 метр. Цей політ відбувся менш, ніж через півроку після першого непілотованого польоту.
На обкладинці: Етьєн і Жозеф Монгольф'є
 
:tongue: Першим вдалим пристроєм для здійснення польотів був "орнітоптер" — літальний пристрій німецького архітектора Карла Фрідріха Меєрвайна, на котрому він у 1781 році зумів відірватись від землі. Але із-за особливості конструкції (птахоподібна машина з крилами, що приводились у рух за допомогою мускульної сили пілота) цей літальний апарат так і не зміг стати придатним для справжніх польотів.
Брати Жозеф і Етьєн Монгольф'є мали на півдні Франції в місті Відалон фабрику з виготовлення паперу, і бізнес приносив достатньо прибутків для фінансування їх різноманітних наукових захоплень. Перший успішний запуск кулі, котра отримала назву "монгольф'єр", брати здійснили в червні 1783 року в місті Анноне — на Ринковій площі міста вони запустили повітряну кулю без екіпажу. Монгольф'єр, діаметром 30 метрів, представляв собою льняний мішок, покритий шаром паперу і наповнений гарячим димом; він зміг піднятись на висоту близько 1800 метрів.
19 вересня 1783 року на запрошення Французької Академії наук у Версалі у присутності французького короля Людовика XVI і його дружини Марії Антуанетти брати Монгольф'є здійснили запуск повітряної кулі, в гондолі якої знаходились вівця, півень і качка. Куля приземлилась через вісім хвилин із-за охолодження диму, пролетівши 2 кілометри з місця старту.
Політ 21 листопада відбувся у присутності великої кількості глядачів — фізик Пілатр де Розьє, палкий прихильник експериментів Монгольф'є, і маркіз Франсуа д'Арланд піднялись у повітря на кулі діаметром 15,5 метрів та висотою 24 метри з території Булонського лісу і успішно приземлились на відстані 9 кілометрів від місця старту.
Французька Академія наук відзначила це досягнення братів Монгольф'є, котрі згодом написали серію книг з аеронавтики.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини