Фотоальбом Кам`янця-Подільського
» » 20 КАНЬЙОНІВ ПОДІЛЛЯ
2016-10-10 bleka 3 7 307 блог автора

20 КАНЬЙОНІВ ПОДІЛЛЯ

Особливо ефектно ландшафти виглядають восени.

Поділля пронизане грандіознми каньйонами, які обов`язково потрібно побачити!

Навіть маленька річечка на Поділлі може утворити грандіозний каньйон висотою кілька десятків метрів. Особливо ефектно такі ландшафти виглядають восени.

Фото з квадрокоптера Іринни Пустиннікової

1. Каньйон Смотрича, Цвіклівці

Каньйон Смотрича, Цвіклівці

Річка Смотрич, як ніж масло, ділить колись єдине село Цвіклівці на дві половини — власне сільську та дачне селище. Напевно, це найкрасивіше місце в околицях Кам`янця-Подільського: свої останні кілометри перед впадінням в Дністер річка Смотрич проходить максимально красиво.

 

2. Каньйон Смотрича, Цибулівка

Каньйон Смотрича, Цибулівка

Від Кам`янця Смотрич тече в глибокому каньйоні практично до свого впадіння в Дністер. На фото — меандри річки між Кам`янцем-Подільським і селами Цибулівка і Зубрівка.


3. Каньйон Смотрича, Кам`янець-Подільський

Каньйон Смотрича, Кам'янець-Подільський

Мабуть, найвідоміший місто, повністю оперезаний крутим каньйоном — Кам`янець-Подільський. Смотрич затягнув навколо острова Старого міста тугу петлю. З неба ця петля схожа на букву омега, не то на сердечко. Один з головних туристичних магнітів України, Кам`янець славиться своєю Старою фортецею, найдавнішою зі збережених ратуш в Україні, кафедральним Петропавлівським костелом і кварталами старих вірменських будинків. Побачити всю красу каньйону найлегше з кошика повітряної кулі: Кам`янець вважається столицею українського повітроплавання, і політати тут можна в будь-який день, була б погода.


4. Каньйон Тернавки, Врублівці

Каньйон Тернавки, Врублівці

Каньйон річки Тернавки між селами Китайгород і Врублівці Кам`янець-Подільського району можна добре розглянути хіба що з повітря: береги річки вкриті лісами.


5.  Каньйон Джурина, Червоноград

Каньйон Джурина, Червоноград

Одне з найкрасивіших місць України — руїни замку Понінських в неіснуючому місті вже Червоногруде (звична українському вуху транскрипція «Червоноград» вносить плутанину через схожість назви з шахтарським містом на Львівщині). Пагорб, на якому стоять руїни палацу домініканського костелу, опоясує річка Джурин. Але більшість туристів приїжджають сюди не стільки архітектурою, скільки за природою: неподалік від замку Джурин провалюється в свій же каньйон масштабним 16-метровим водоспадом.


6. Каньйон річок Сурша і Сара-Лунга

Каньйон річок Сурша і Сара-Лунга

Дністровський каньйон не самотній у своїй красі: більшість його приток на цій ділянці теж мають нехай не дуже довгі, зате дуже красиві каньйони. Дві крихітні річки Сара-Лунга і Сурша об`єднуються в одну всього за сотню метрів від впадіння в Дністер. Знаходиться це диво у Кельменецькому районі Чернівецької обл., і цивілізованих під`їздів до нього просто немає. Правда, красу можна на кілька секунд побачити з вікна дизель-поїзда Гречани – Ларга.


7. Каньйони Збруча і Дністра, Окопи

 Каньйони Збруча і Дністра, Окопи

Невелике село Окопи (коли-то Окопи Гори Святої Трійці) на кордоні Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей лежить на вузькому перешийку між двома ярами — Дністровським і Збручанским зберігся скромний костел XVII ст. і залишки кріпосних воріт.

 

8. Каньйон Збруча, Кудринці

 Каньйон Збруча, Кудринці

На високих берегах Збруча збереглися замкові руїни. Твердиня в селі Кудринці Борщівського району Тернопільської обл. виглядає дуже романтично, але туристи добираються до замку нечасто: винувато звичне провінційне бездоріжжя.

 

9. Каньйон Збруча, Чорнокозинці

 Каньйон Збруча, Кудринці

З замкової гори в селі Чорнокозинці Кам`янець-Подільського району Хмельницької обл. відкривається приголомшливий вид.


10. Каньйон Збруча, Скала-Подільська

 Каньйон Збруча, Кудринці

Містечко Скала-Подільська в Тернопільській області колись називався Скала-на-Збручі. До наших днів у Скелі зберігся познеготический костел, залишки маєтку намісників Галичини Голуховських і руїни середньовічного замку. Колись форпост в Скелі був під стать фортеці в Кам`янці-Подільському, але довга низка негараздів – нападу, облоги, пожежі і навіть удар блискавки – поклали кінець колишню славу ще в XVIII столітті. Руїни, тим не менш, виглядають дуже цікаво і сьогодні.


11. Каньйон Жванчика, Жванець

 Каньйон Жванчика, Жванець

Замками багатий не лише Збруч. Неподалік від впадіння Жванчика в Дністер, в селі Жванець Кам`янець-Подільського району височіють руїни середньовічних укріплень.


12. Каньйон Дністра, Заліщики

 Каньйон Дністра, Заліщики

Одне з найбільш знакових, знаменитих місць Дністровського каньйону — петля річки навколо райцентру Заліщики на Тернопільщині, томатної столиці України. Завдяки надзвичайно м`якому клімату місто був популярним кліматичним курортом в період між Першою і Другою світовими війнами. Тут відпочивав весь бомонд Речі Посполитої, а на облаштованих пляжах навіть хотіли висадити пальми. У ті роки В Заліщиках культивували лозу, зараз же у всіх сусідніх селах землі не видно за теплицями: тут масово вирощують ранні овочі.


13. Каньйон Дністра, Дзвенигород

 Каньйон Дністра, Дзвенигород

Колись Дзвенигород був могутнім градом, а сьогодні це крихітне село, куди не ходять рейсові автобуси. Тим не менш, з боку Дністра тутешній пейзаж прекрасний: дзвенигородское відслонення силуру – геологічний пам`ятник природи. Крім того, в селі збереглися стара церква і милий палац (перша третина ХХ століття).


14. Каньйон Мукші

 Каньйон Мукші

Ще одна непримітна річечка, яка неподалік від впадіння в Дністер перетворюється на писану красуню. Про Горішні Плавні дізналася вся країна, а між тим вони у своїх стражданнях за комуністичної топографії не самотні. Селища Жовтневе, передмістя Кам`янця-Подільського, було повернуто історичну назву Мукша Китайгородська — і тепер мешканці просять назвати їх на честь місцевої православної церкви Троїцькому і взагалі всіляко відмовляються від простої подільської річечки.


15. Китайгородська стінка

 Китайгородська стінка

Еталонний розріз силуру, відомий геологам і географам всього світу. Тільки біля села Китайгород Кам`янець-Подільського району силурійські відклади спостерігаються в повному розрізі. А ще в селі є костел XVIII століття і вмираюче дворянський маєток.


16. Каньйон Студениці

 Каньйон Студениці

Невелика річка Студениця, ліва притока Дністра, в`ється змією серед подільських пагорбів. Тут дуже красиво – шкода тільки, що дістатися в каньйон Студениці через бездоріжжя наважиться не кожен.


17. Каньйон Ушиці, Отроків

Каньйон Ушиці, Отроків

У зеленому каньйоні річки Ушиці колись знімали радянський фільм «Циганка Аза». Палац у селі Отроків (Хмельницька обл.) в останні роки відновлює з руїн львівський меценат і бізнесмен Ігор Скальський. У треті вихідні серпня в селі проходить фестиваль, одна з родзинок якого — круті міжнародні лазерні шоу.


18. Каньйон Нічлави, Висічка

 Каньйон Нічлави, Висічка

Над неймовірно красивим каньйоном річки Нічлави у Висічці Тернопільської обл. на замковій горі збереглися залишки двох веж.

 

19. Каньйон Стрипи, Бучач

 

Каньйон Стрипи, Бучач

У каньйоні річки Стрипи лежить старовинне місто Бучач, багатий архітектурними пам`ятниками. Тут є замок, Василіанський монастир і Успенський костел з прекрасним вівтарем роботи видатного скульптора Йогана Георга Пінзеля.

 

20. Касперівське водосховище на Сереті

 Касперівське водосховище на Сереті

Місце відпочинку жителів півдня Тернопільської області. Тут катаються на човнах і катамаранах, рибалять та купаються.


------

Коментарі (3)

ірина коберник ірина коберник 11 10 2016 at 20:05
Відредагуйте матеріал
Цитувати Відповісти Скарга
admin admin 11 10 2016 at 20:17
І так з російської ледве переклалося... На більше сил не вистачило
Цитувати Відповісти Скарга
Георгий Георгий 23 07 2017 at 19:02
Люблю Смотричский каньон на всём его протяжении до Днестра!Жаль только что от Цвикловцов до Усти правый берег загрязнён пластиком,корягами и всякой дрянью. Спасибо за фото
Цитувати Відповісти Скарга
Залишити свій коментар:
Вітаю! Гадаю Ви знайдете тут необхідну для себе інформацію. Успіхів.
Свічки оптом Гіди та екскурсії місто Кам’янець-Подільський Створення та СЕО просування сайтів
Організація весілля в Кам'янці-Подільському Сувеніри з кераміки
Ціни на продукти: Станом на 27 січня 2018р.
110 грн. 38 грн. 14 грн. 35 грн. 80 грн. 45 грн. 20 грн. ➥ усі ціни
Державні свята:
4листоп.
День залізничника України
9листоп.
День української писемності
15листоп.
День працівників сільського господарства
16листоп.
День працівників радіо, телев. та радіо
19листоп.
День гідрометеорологічної служби
28листоп.
День пам'яті жертв голодоморів
Українські анекдоти:
Навіщо диплом?
***

Вища освіта необхідна! Раптом вам пощастить стати сторожем, як Ви без освіти будете кросворди розгадувати?

Фото москалів на паспорт
***

Влада Єгипту та Туреччини вимагає щоб москалі фотографувались на закордонний паспорт п'яними

Українські анекдоти
[/not-smartphone]