Камянець-Подільський » Довідка » Про місто » Ансамбль "Диво калинове"

Ансамбль "Диво калинове"

  • 4 898
  • (Оцінок: 0)
Ансамбль "Диво калинове"
Ансамбль "Диво калинове"

У самодіяльному ансамблі "Диво калинове" займаються звичайні діти - учні школи № 15 Кам`янця-Подільського.

З 26 березня до 8 травня цього року ансамбль "Диво калинове" перебував у Сполучених Штатах Америки на фестивалі у відомому дитячому центрі "Dolly Wood", що в штаті Теннессі. - За цей час наші юні артисти дали 93 концерти, які мали неабиякий успіх у гостей фестивалю, - розповідає художній керівник ансамблю Юрій ГРАБЧУК.

 - Це щодня по три концерти і повний аншлаг. До нашого театру шикувались черги, щоб потрапити на концерт школярів. На такий успіх ми й не сподівались. Тільки у вівторок ми мали один день вихідний, то діти змогли багато див побачити в містечку "DOLLY WOOD"...

У фестивалі, що відбувся у знаменитому парку атракціонів "Dolly Wood", який не поступається знаменитому "Діснейленду", взяло участь багато ансамблів з різних країн. - Найбільше мені сподобались виступи артистів з Еквадору, Росії, Перу, Замбії, - розповідає Юрій КУШНІРОВ. - Ансамблі з Еквадору і Тринідаду, зокрема, виконували різні музичні твори, замбійці співали. Вихідці з Перу та Ірландії, як і ми, танцювали. Усі виступали в народних традиціях...

- А мені найбільше сподобались американські гірки, - не приховує вражень Євген ДРЕЗНАЛЬ. - Там так класно... Вертикальні спуски, мертва петля, а ще є гірка "Голова грому". Вона зроблена з дерева і на ній дуже трясе... Є ще гірка "тенісі торнадо , хоч вона і не така страшна... А справді страшно мені стало у підвалі - саме там, де нас сфотографували... - Мене у Сполучених Штатах вразила висока культура людей, - доповнює розповідь друга по ансамблю Дмитро МОСІИЧУК. - Люди ввічливі, дороги гарно заасфальтовані, на вулицях чистота і порядок...

 

- Так, там люди справді дуже ввічливі і гостинно приймають іноземців, тобто таких, як і ми, що прибули до Америки погостювати, - ділиться враженнями Владислав ГУБИЧ. - І атракціони дуже незвичайні, просто вражаючі... - Жили ми в розкішному готелі. У кожній кімнаті кольоровий телевізор, велике ліжко, стіл, ванна кімната, туалет і багато тумбочок, - розповідає про побут Богдан ШЕЛЕВЕИ. - Особливо мені сподобався похід у ресторан "Мандарин-хауз", де нас годували стравами китайської кухні. Все було дуже смачним і оригінальним... - Мені також запам`ятались походи в китайський ресторан та в китайський цирк, - підтримує розмову третьокласник Олександр ДУДКО. - І в цирку гарно виступали акробати, які виконували дуже складні номери... - А в останній вихідний день ми ходили в комуніті-центр, де великий басейн, - доповнює розповідь молодшого брата Сергій ДУДКО. - І на міні-гольфі було цікаво та захоплююче, і відвідини великого акваріуму залишили неповторні враження... - Так, ми в тому акваріумі ходили під самим скляним дном, а над нами плавали акули, великі скати, риба-молот та інші мешканці морів і океанів, - говорить Богдан БІДЮК.

 

- Та найбільше враження на мене справило шоу з ковбоями та биками під назвою Dixie Stampede... - Дитячі враження справді неперевершені, хоч почались вони, щойно школярі зайняли місця в літаку. Це був перший їх такий далекий політ, на щастя, він залишив у дитячій пам`яті неповторні спогади, - розповідає керівник ансамблю Юрій грабчук.

- Варто сказати, що наш ансамбль не вперше виступає перед широкою аудиторією, але такого шаленого успіху, як в Америці, наші юні артисти ще не знали. Нас буквально ніколи не хотіли відпускати зі сцени. І варто віддати належне школярам, які цілком виправдали довір`я глядачів. Ми мали свій театр для виступів. Тільки чотири країни мали свої театри на час фестивалю: Росія, Україна, Ірландія та Перу. Гадаю, вже це про щось говорить. По-друге, якщо така вдячна публіка, то артист, якого б він не був віку, втоми не відчуває. Зізнаюсь відверто, що після шаленого успіху в Америці всі учні стали краще ставитись до навчання, бо побачили, що таки потрібно знати англійську мову. Та й на репетиції стали приходити охочіше, ретельніше працювати.

 

Одним словом, я вихованцями задоволений і щиро вдячний і їм, і їхнім батькам, що повірили у своїх дітей. До сказаного варто додати про оркестровий супровід. Скрипач Ліля ВІНЦЕРСЬКА, бас-гітарист Сергій КОГУНЬ, майстер ударних інструментів Василь ВОЛОШИН, сопілкар Михайло БУДНИЙ додали національного колориту до виступу кам`янецьких школярів. Танцювальний колектив "Диво калинове" заснований Юрієм Грабчуком 1991 року на базі загальноосвітньої школи № 15 міста Кам`янця-Подільського. У ньому займається 25 танцюристів та 9 музикантів. Репертуар колективу складають подільські танці, танці центрального регіону України, гуцульські, молдавські та російські танці, а також жартівливі композиції. колектив бере активну участь у всіх фестивалях, які відбуваються в Кам`янці-Подільському, неодноразовий переможець обласного фестивалю подільського танцю, лауреат першого всеукраїнського фестивалю "Діти - дітям", що відбувся в Одесі. 2005 року колектив став лауреатом першого міжнародного конкурсу-фестивалю кримська" феєрія", а торік здобув гран-прі на цьому ж конкурсі.

 

Ансамбль має досвід участі у фестивалях в Туреччині, Іспанії, Угорщині. Склад ансамблю постійно оновлюється. Нині в ньому займаються хлопчики віком 8-11 років. Ансамбль підтримує творчі контакти з танцювальним колективом міста і. До речі, на прохання своїх колег до поїздки в Америку також були включені юні танцівниці з і Юлія ТКАЧ, Ганна МАТ ЛАКОВА та Каріна КАСЬЯНОВА, які також вдало виступили на фестивалі.

Діти - цвіт нації, її майбутнє, і дуже добре, що діти України зростають талановитими і працьовитими, допомагають їм у цьому батьки, педагоги. Втім, навіть якщо дитина й не займається в танцювальному гуртку і вчиться поки що нижче своїх можливостей. Це ж - дитина! А отже і їй має перепасти подаруночок і ще одна краща краплинка нашої уваги з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Зі святом, батьки і ДІТИ!

 

Офіційний сайт гурту - https://dyvo-kalynove.at.ua

 

(Микола ГОРДИНЧУК,К-П Вісниик, №22, 1 червня 2007р.)

------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини