Камянець-Подільський » Довідка » Освіта в Кам`янці » Корекційна освіта у світі допомоги людству

Корекційна освіта у світі допомоги людству

  • 10 551
  • 2
  • (Оцінок: 0)
Корекційна освіта у світі допомоги людству
Корекційна освіта у світі допомоги людству

Кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедрою дефектології факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету Олена Миколаївна Вержиховська.

 

Сайт факультету- дивитись


У складному комплексі проблем суспільного розвитку України як незалежної держави стержневим напрямком виступає демократизація і гуманізація всіх сфер життєдіяльності. Якщо демократичні перетворення поступово набувають стійкий незворотній характер, то стан гуманізації, правового і соціального захисту, всебічного та гармонійного розвитку дітей відстає.

Найбільш помітно відставання виявляється у системі соціального захисту дітей-інвалідів та дітей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями.

Для дітей, які проживають у виключно складних соціальних умовах (діти-інваліди, сироти, діти з обмеженими фізичними або розумовими можливостями розвитку, хворі та ін.) створена система спеціальних (корекційних) навчально-виховних закладів: дитячі садки, дитячі будинки, школи-інтернати, школи продовжено дня, навчально-реабілітаційні та медико-реабілітаційні центри.

За даними статистики, у спеціальних навчально-виховних та корекційно-реабілітаційних закладах навчаються та отримують комплексну лікувально-корекційну допомогу понад 153, 6 тисяч осіб (із розумовою відсталістю, з порушеннями зору, слуху, мовлення, опорно-рухового апарату, з комплексними порушеннями), що складає 75% від їхньої популяції.

За проведеними спільними дослідженнями Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров`я, Міністерства соціального захисту визначено, що вступаючи до школи, більше 80% дітей мають відхилення у стані свого здоров`я,а понад 10% - затримку психічного розвитку.

Достатньо гострою і необхідною залишається проблема підготовки кадрів, які б ефективно працювали з відповідною категорією дітей не лише у спеціальних дошкільних та шкільних установах, але й у навчально-реабілітаційних та медико-реабілітаційних центрах, у школах інтенсивної педагогічної корекції, у класах інтенсивної педагогічної корекції при загальноосвітніх школах.

Підготовкою педагогічних кадрів, які покликані працювати з дітьми з обмеженими фізичними та розумовими можливостями займається Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, зокрема факультет корекційної та соціальної педагогіки і психології. Наголосимо на тому, що таких факультетів на Україні всього три: у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, Слов`янському державному педагогічному університеті, Київському національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова

На сьогоднішній день на факультеті здійснюється підготовка та перепідготовка фахівців за напрямками «Корекційна освіта» та «Соціальна педагогіка».

Кафедра дефектології, яку я очолюю, виступає випускною для спеціальності «Корекційна освіта». Напрямом підготовки та перепідготовки даної спеціальності та спеціалізації здійснюється за освітньо-кваліфікаційним рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр: 6.0101005 «Корекційна освіта. Олігофренопедагогіка. Корекційна освіта. Логопедія. Спеціальна психологія»; 7.010106 «Дефектологія. Олігофренопедагогіка і логопедія. Дефектологія. Корекційна педагогіка. Дефектологія. Логопедія. Дефектологія і практична психологія»; 8.010106 Дефектологія.

Після отримання відповідної освіти випускники можуть займати наступні посади, зокрема:

1)Спеціальність "Олігофренопедагогіка. Логопедія.":

♦ Вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку.

♦ Вчитель дітей з вадами розумового розвитку.

♦ Вчитель дошкільної та початкової освіти в спеціальних закладах для дітей з порушеннями мовлення.

♦ Дефектолог.

♦ Олігофренопедагог.

♦ Логопед.

♦ Консультант психолого-медико-педагогічних консультацій.

2) Спеціальність "Олігофренопедагогіка. Спеціальна психологія.":

♦ Вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку.

♦ Вчитель дітей з вадами розумового розвитку.

♦ Дефектолог.

♦ Олігофренопедагог.

♦ Спеціальний психолог.

♦ Консультант психолого-медико-педагогічних консультацій.

3)Спеціальність "Логопедія. Спеціальна психологія.":

♦ Вихователь дітей з вадами психофізичного розвитку.

♦Вчитель дошкільної та початкової освіти в спеціальних закладах для дітей з порушеннями мовлення.

♦ Дефектолог.

♦ Логопед.

♦ Консультант психолого-медико-педагогічних консультацій.

♦ Спеціальний психолог дошкільних та шкільних закладів.

Викладачі факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології беруть участь у курсах підвищення кваліфікації педагогічного персоналу закладів освіти Хмельницької, Чернівецької, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей України.

Відповідно до державної стратегії інтеграції у Європу факультет корекційної та соціальної педагогіки і психології успішно працює за кредитно-модульною системою, покращуючи навчально-методичне та наукове забезпечення дисциплін. Працівники факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології систематично беруть участь у міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях, виступають їх організаторами.

Факультет корекційної та соціальної педагогіки і психології відзначається динамічним розвитком, успішно співпрацює з іншими вищими навчальними закладами, школами, громадськими організаціями, медичними установами. Присвоєння університету статусу національного відкриває но­вий креативний оптимістичний етап розвитку факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології та кафедри дефектології у напрямку оптимізації вітчизняної дефектологічної та соціально-педагогічної науки в Україні.

----

Місто Кам'янець-Подільський


------

Останні коментарі:

Оксана
Оксана
Шановна п. Вержиховська!Мене дуже цікавить логопедія та дефектологія і як людину, яка вболіває і хотіла б допомагати дітям з особливими потребами, і як спеціаліста (медичний психолог). Яким чином можна дізнатися ппро умови вступу до університету та вимоги для отримання відповідної освіти (заочна форма навчання). Буду вдячна за надану інформацію. З повагою, Оксана.
Цитувати Скарга
admin
admin
Я думаю Вам сюди
Цитувати Скарга

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини