Камянець-Подільський » Блогери » Вікторія Кохановська » Що варто знати, коли для воєнних потреб вилучають ваш автомобіль, або квартиру?

Що варто знати, коли для воєнних потреб вилучають ваш автомобіль, або квартиру?

  • 5 303
  • (Оцінок: 1)
Що варто знати, коли для воєнних потреб вилучають ваш автомобіль, або квартиру?
Що варто знати, коли для воєнних потреб вилучають ваш автомобіль, або квартиру?

Шановні ПОЛІТИКИ - не залякуйте людей, а дійте виключно в ЗАКОНОДАВЧОМУ ПОЛІ і відповідно з дотриманням чинних норм Законодавства УКРАЇНИ.
24 лютого 2022 року указом Президента № 64/2022 в Україні на 30 діб введено воєнний стан.У цей період серед населення шириться острах щодо появи у службовців необмежених прав на відчуження майна громадян.

Приклад на АВТОМОБІЛІ.

Мешканці стурбовані, що пересування у приватному транспорті в будь-який момент може завершитися вилученням авто для оборонних потреб держави, або як зараз наголошують, що відбирають в пияків. Які не звільняються від адміністративної відповідальності.
Про Приватне житло, ще більше захищених прав громадян України на МИРНІЙ території.
В умовах воєнного стану військове командування може здійснювати, зокрема, примусове відчуження (реквізицію) майна, що перебуває у приватній власності мешканців, відповідно до ст. 41 Конституції України, ст. 353 ЦК України, ст. 8 ЗУ «Про правовий режим воєнного стану» та ст. 3 ЗУ «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану».


По-перше, відчуження майна приватних осіб може здійснюватися виключно на оплатній основі, з попереднім або наступним відшкодуванням його вартості. Безоплатне вилучення стосується лише майна державної власності (ст.1 та 9 Закону № 4765).

По-друге, рішення може ухвалювати виключно вище командування Збройних Сил України або окремо визначених їхніх підрозділів (ст. 3 Закону № 389) та за погодженням з державною адміністрацією.


Без погодження допускається ухвалення рішення лише у місцях бойового зіткнення (ст.4 Закону 4765). Начальник патруля, старший вартовий, командир загону територіальної оборони тощо не наділені таким правом.

По-третє, реквізиція здійснюється з чітким документальним оформленням. Момент вилучення засвідчується підписанням акта встановленого зразка, із зазначенням підстав, ознак майна, розміру виплаченої компенсації тощо (ст. 7 Закону 4765).

По-четверте, перед відчуженням здійснюється оцінювання ринкової вартості майна, оригінал висновку про яке надається власнику. Розмір оцінки може бути оскаржено в суді (ст. 8 Закону 4765).
Влада не ставить за мету тотальне позбавлення майна мешканців, подібне можливе лише у виняткових випадках. Наміри осіб з вилучення авто з порушенням однієї з чотирьох умов є незаконними. Такі дії не відповідають політичному курсу держави та з боку її службовців вчинятися не можуть.


Якщо вказана ситуація все ж виникла, рекомендується простежити за дотриманням чотирьох описаних умов. Зокрема, ретельну увагу слід приділити оформленню акта про примусове відчуження майна.
Примірник акта та висновку про оцінювання варто зберігати у себе для отримання компенсації, або повернення майна у майбутньому. Після припинення дії воєнного стану питання вирішується через військовий комісаріат.

Без дотримання зазначених правил примусове вилучення транспорту (нерухомого майна) тягне за собою кримінальну відповідальність. Законне ж вилучення авто для воєнних потреб безпосередньо на дорозі під час переміщення приватних осіб технічно неможливе».

ТЕРИТОРІЯ де ВІДБУВАЮТЬСЯ ВІЙСЬКОВІ ДІЇ, можуть порушуватися права на приватну власність.

Закону України № 4765«Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану»зі змінами та доповненнями.

Стаття 3. Пункт 2.«Вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану здійснюється без відшкодування вартості такого майна».

Стаття 3. Пункт 5.«У разі відсутності особи, у якої відчужується або вилучається майно, або її законного представника під час складання акта про примусове відчуження або вилучення майна такий акт складається без її участі».
Може навіть стосуватися осіб, які залишили транспорт в невстановленому місці і на довготривалий термін, як зараз в нас біля границь.

Стаття 4, пункт 2.«У місцевостях, де ведуться бойові дії, примусове відчуження або вилучення майна здійснюється за рішенням військового командування без погодження з іншими владними органами, зазначеними у пункті 1 цієї статті».
Згідно із законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», діє поняття військово-транспортного обов’язку.

«У статті 6 визначено, що військо-транспортний обов’язок вводять із метою забезпечення потреб Збройних сил України транспортними засобами від підприємств, установ, організацій та фізичних осіб»


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини