Нестеруку - 4, Нечаю - 3

  • 3 337
  • 6
  • (Оцінок: 0)

5 липня 2011р рішенням суду обох підсудних визнали винними та засудили.

- Анатолія Нестерука – на 4 роки,

- Миколу Нечая – на 3 роки умовно.

Хроніка: 20 вересня 2010 року  керуючий справами виконкому міськради пан НЕЧАЙ М.А. , у своєму службовому кабінеті отримавши від підприємців останню частину хабара – 60 тисяч гривень, був затриманий співробітниками Служби безпеки України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу стосовно міського голови, який нині перебуває у лікарні. 

 

  Детально про те як все почалось

 


Вирок такий, дослівно: - Підсудні НЕСТЕРУК і НЕЧАЙ, звинувачені у злочинах, передбачених частиною 2 статті 364 та частиною 2 368-Г статті Кримінального кодексу України. Суд встановив, що НЕСТЕРУК, перебуваючи на посаді Кам`янець-Подільського міського голови, будучи посадовою особою, як самостійно, так і за попереднім зговором з НЕЧАЄМ, який працював керуючим справами міської ради, був посадовою особою, всупереч інтересам служби і в особистих інтересах, та інтересах третіх осіб наприкінці вересня 2009 року поставив співвласникам ПП «Вест-2002» ГЕСЕПЄВУ та КОСТІНСЬКОМУ вимогу: перерахувати на потреби міста, зокрема на об`єкти комунальної власності, виконкому міської ради 300 тисяч гривень, як умову для вирішення питань, пов`язаних із передачею земельної ділянки на розі вулиці Жукова та провулка Чапаєва у місті Кам`янці-Подільському, зі встановленням пільгової орендної плати та наданням послуг із будівництва гаражів... Виконуючи вимоги, які висунув НЕСТЕРУК, В.КОСТІНСЬКИЙ упродовж листопада - грудня 2009 року перераховував на розрахункові рахунки суб`єктів підприємницької діяльності, виконкому міської ради 136 тисяч 302 гривні...

Протягом липня - серпня 2010 року НЕСТЕРУК примушував ГЕСЕЛЄВА та КОСТІНСЬКОГО виконувати взяті на себе зобов`язання. (Загалом йшлося про 300 тис.грн.).

Допитаний у судовому засіданні підсудний НЕСТЕРУК вини не визнав. Покази ГЕСЕЛЄВА та КОСТІНСЬКОГО про дачу НЕСТЕРУКУ хабара в розмірі 50 тисяч гривень відхиляються, адже загальна сума наведених ними розрахунків про перерахування коштів склала 323 тисячі гривень, що явно виходить за межі домовленостей.

Суд також не визнає, що передача ГЕСЕЛЄВИМ через НЕЧАЯ для НЕСТЕРУКА 60 тисяч гривень є хабарем, оскільки ретельний аналіз абсолютно всіх роздруківок з диктофона розмов ГЕСЕЛЄВА та КОСТІНСЬКОГО і, в тому числі за участю НЕЧАЯ, дають підстави вважати, що всі гроші, які перераховувалися на рахунки суб`єктів господарювання чи передавалися готівкою, в тому числі і в день затримання НЕЧАЯ, мали цільове призначення, а саме - на підтримку фінансового становища суб`єктів комунальної власності або на представницькі чи загальноміські заходи.

Суд також відхиляє докази НЕЧАЯ та НЕСТЕРУКА про те, що вони не зловживали своїм службовим становищем, а діяли в інтересах громади міста...

Щодо благодійництва, то суддя зазначив:
- Відповідно до Закону України «Про благодійництво та благодійні внески», благодійництво - це добровільна безкорислива пожертва фізичних чи юридичних осіб у наданні фінансової чи інших видів допомоги, яка здійснюється за власним волевиявленням без будь-якого примусу чи втручання сторонніх осіб. Таким чином підсудні діяли поза встановленим порядком і всупереч Закону України, внаслідок таких дій НЕСТЕРУКОМ заподіяні матеріальні збитки на суму 152 тисячі 302 гривні та разом із НЕЧАЄМ - на суму 119 тисяч 800 гривень. А тому доводи підсудних, що перерахування коштів на зазначені цілі не утворюють складу злочину, передбаченого статтею 364 (зловживання службовим становищем - ПРИМ. РЕД.), є безпідставними. Тому суд розцінює їх як намагання ухилитися від відповідальності за скоєне. Отримання посадовими особами міської ради у непередбачений законом спосіб коштів на вказані цілі не тільки підірвало авторитет і престиж органів місцевого самоврядування, але й заподіяло матеріальні збитки, які у 250 разів і більше перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а тому їх дії за частиною другою статті 364 ККУ доведені вірно. ...Підсудні, будучи посадовими особами, умисно з корисливих мотивів і з особистих інтересів в інтересах третіх осіб використовували посадове становище всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки.

У зв`язку з наведеними обставинами, підсудних за частиною 2 статті 368 ККУ (хабарництво )слід виправдати, бо в їхніх діях відсутній склад злочину, передбачений цим законом. При призначенні видута міри покарання підсудним, суд враховує ступінь тяжкості скоєного і те, що вони вперше вчинили злочин, мають позитивний послужний список...
Отже, суд вирішив НЕСТЕРУКА позбавити волі на 4 роки. НЕЧАЯ позбавити волі на 3 роки, але врахувати статтю 75 ККУ (звільнення від відбування покарання з випробуванням). Ще підсудним призначили покарання у вигляді позбавлення права займати посади в органах місцевого самоврядування 3 роки. До того ж, суд вирішив стягнути з НЕСТЕРУКА 11 тис. 561 грн. 15 коп. судових витрат (за проведення експертиз)...

А щодо відшкодування 186 тис. 102 грн., які були перераховані підприємцями на різні рахунки, то потерпіла сторона може звернутися до суду в цивільному порядку...


Адвокати обох засуджених заявили, що оскаржать рішення суду. Для цього у них є час, поки вирок не вступив у законну силу.


------

Останні коментарі:

vira
vira
Хлопче, забери долари з Нестерукового портрета: він не взяв собі ні копійки!
Це, до речі, сьогодні й прозвучало на суді. Суд не здобув доказів про отримання ним хабара. Тобі б варто було відвідати бодай одне засідання.
Будь людиною, якщо живеш у громаді!
Цитувати Скарга
admin
admin
Бабуся Віра! - фото ще з першої новини про Нестерука. А навіщо мені відвідувати засідання пузатиків - їм всім одне місце, може разом з Тимошенко та Луценко буде сидіти!
Ось коли будуть коментарі двох сторін тоді і напишу, що і до чого.
:c_emot4: І ще цікаво, за що його доня купила собі шикарне авто, а Макарович літав кілька разів за кордон на відпочинок - невже на зарплату?
Цитувати Скарга
vira
vira
за гроші двічі судимого геселєва він собі нічого не купив. Про інші "хабарі" зхаяв не було. Може, це ви йому дали? Для вас я не бабуся. Навіть колегою не можу називатися, бо ви поширюєте брудні наклепи, а не факти. Мені соромно за вас, адже претендуєте на звання українця. У нас оббріхувати людей. а ще тих, які вам відповісти в силу обставин не можуть - великий гріх.
От якби ви потрапили на справжню Січ - вам би не минути різок.
Цитувати Скарга
admin
admin
за гроші двічі судимого геселєва він собі нічого не купив.


:c_emot4: Хведорович за наші гроші теж нічого собі не купляє... Але Межигірря придбав за щось ?...
Цитувати Скарга
Колян
Колян
А те що у Нестерука вертоліт на голоскові стоїть - ви це знаете?
Цитувати Скарга
Діма
Діма
у місті всі знають за всіх і про все Макарович хороша і порядна людина, його підставили - як ми бачим, швидше всього, ще і нечая підкупили бо без нього незмоглиб заарештувати Нестерука...
Цитувати Скарга

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини