Ярослава Ткачук - Мамаєві сни

  • 5 701
  • (Оцінок: 0)

Ярослава Ткачук

Виставка "Мамаєві сни"

т. 380675986330

e-mail:  yaroslava_tex@yahoo.com

11 квітня, Казематна башта (за будинком райдержадміністрації)

Відкриття о 19:00 Ви можете купити гобелени, вартість від 1000 доларів!

rullan - мав змогу поспілкуватись з українською зіркою гобеленного мистецтва Ярославою Ткачук. Вашій увазі пропоную інформацію про чарівну жінку та талановитого художника та її виставку "Мамаєві сни".

Участь у виставках:

2001р. Міжнародне Бієнале «Скіфія» м. Херсон

2004 – 2005р.р. « Schmide wainahten » м. Ібзіц Австрія

2006р. «La Myestra de Teryel» м. Теруель Іспанія

2006р. Міжнародний Молодіжний Симпозіум Художнього Текстилю «АрхеНиткаНово» м. Львів ( перша премія від Украіни)

2006р. «Український Великдень» м. Мюнхен Німеччина

2006 – 2008р.р. Міжнародна виставка «Орнаментальне ковальство» м. Івано-Франківськ

2007р. Друге Всеукраїнське Трієнале Художнього Текстилю м. Киів

2009р. «Гра в чотири руки» м. Івано-Франківськ

 
 

Хто знає сни Мамая, що він снив, ким був, як жив? Постать козака Мамая – непересічна в українській міфології, мистецтві. Він герой народного портрету, – Мамай біля дерева, люлька, кінь, сидить і гадає, а також він характерник, цікавий чоловік, козак.

Чи то сни-думи, чи сни-образи – побаченого, пережитого… Якими бачить сни козака-Мамая художниця по текстилю Ярослава Ткачук?

Виставка текстилю Ярослави це – експозиція з елементами інсталяції в просторі, а також мандрівка у сни, у образи минулого, нашої історії, легенд. Тут ви побачите твори, з парафразами історії, «козацького бароко», народної картини, пісень, милуванням безмежною красою рідного краю.

Цікавим є задум, за яким художниця організовує виставковий простір, де експозиційним центром є дерево, як невід’ємний символ образу козака Мамая. А також - могутнє дерево під яким сидить козак-Мамай, безсумнівно дуб, священне дерево, яке за народним уявленням , перебуває в центрі світу, тобто у священному просторі. Особлива роль світового дерева для людської свідомості визначається тим, що воно виступає ланкою між всесвітом (макрокосмосом) і людиною (мікрокосмосом) і є місцем їхнього перетину.

Дерево у композиції народної картини «Козак Мамай», а також у інсталяції Ярослави Ткачук може бути і деревом виконання бажань. Людина під цим деревом бачить особливі сни, справжні, дістає своє бажання, сказане вголос чи подумки – здійснюється .

За задумом авторки дерево і є основою експозиції, його стовбур застелений об’ємними медальйонами-портетами (виконані авторською технікою), - чи це лиця козаків, яких Мамай бачить у своїх снах, побратимів, живих чи з того світу? На вершечку, здійнявши свій погляд до гілок (об’ємних і текстильних), там старці-сліпці, ідуть кудись, не бачать, але знають багато, про те і співають…

Ярослава ТкачукВ круглій залі, навколо центральної композиції – твори Ярослави – чи сни Мамая, інші його сни, тут образи, фрагменти з життя, свого та інших, наприклад як у творі «Приховане». Чи «Ніч» - надзвичайно красивий образ жінки, таємниці і ночі. Чи сам «Мамай» - бандура, вуса, люлька, багаті шати, наскільки текстильно та з тонким відчуттям матеріалу передані елементи стилю українського «козацького» бароко…

Твори Ярослави – сильні, як за виконанням так і за змістом. В них вона вкладає багато праці, серця і душі. Її композиції настільки влагоджені, настільки позбавлені показної експресії, а за тонкощами ліричного вислову практично межують із мистецтвом сакральним. Кожна із представлених робіт зацікавлює та притягує погляд красою образів, плетенням та поєднанням тканини і металу. Ярослава експериментує з текстилем вона вводить в нього метал, чи навпаки, робить об’ємним, ліпить його.

Улюбленим художнім засобом та індивідуальною манерою художниці є метал в тканині, вона сама обробляє металеві елементи, і «тче» в нитку, метал настільки органічно вплітається, що важко уявити той чи інший образ без нього, які ж тоді «Птахи» без металевого пір’я, гілки і яблука в «Достатку».

Ярослава ТкачукЗа допомогою власної авторської техніки Ярослава творить об’ємні форми в тканині, виліплює нитками – скульптуру, чи рельєф… У своїй творчості мисткиня не відходить від традицій ткацтва, використовує натуральні нитки, а композиціями тонко передає красу волокна, добивається цікавих фактурних ефектів та нюансів кольору. Її тканина прозора, та об’ємна, м’яка, багатофактурна, вона моделює, ліпить текстиль, експериментує.

Молода художниця Ярослава Ткачук – навдивовижу активна й енергійна людина, а ще вона розумна і надзвичайно тактовна, дуже моральна, гарно вихована і тонка. І це її єство простежується й у творчості.

 

Невідємна частина життя… та що дає свободу.

Біографія:

Ярослава ТкачукНародилась в місті Коломиї (бо саме там найкращі дівчата ). В 1996 році в Косові вперше побачила як сонце виграє на нитках основи що простягаються в просторі загадкових механізмів. І так захопилась що 2007 закінчила Львівську Академію Мистецтв (звичайно художній текстиль). Про Львів окремо і не тут. А між тим бієнале «Скіфія» 2001 року, Міжнародний молодіжний симпозіум «АреНиткаНово» 2006р.(диплом найкращого учасника від України) , Друге всеукраїнське трієнале художнього текстилю 2007р.(диплом за перше місце у Молодіжній трієнале ).

З того всього так люблю ковальство що використовую метал (мідь, сталь, срібло) майже в кожній роботі і не уявляю як раніше ткацтво обходилось без цього. Мабуть через це найбільше відзнак з виставок Орнаментальне Ковальство що проходять в рамках Міжнародного ковальського фестивалю в Івано-Франківську 2006, 2007, 2008 роки. Дуже натхненна атмосфера на цих ковальських святах, якось дуже по-справжньому, щиро.

Ярослава ТкачукТак само в Австрії а ще й перед різдвом – казка ``Schmide vainahten``2004, 2005 років де презентують свої роботи не лише ковалі а й склярі, керамісти, ткачі – така собі середньовічна ярмарка. А вже коли згадали про Європу то як тут без діаспори виставка 2006 р. ``Український Великдень `` в Мюнхені, і феєричний тижневий фестиваль в Теруелі Іспанія.

Про бажання:

Простір, природа – природа простору ; національне, ідентичне – етнодотичне.

Рисунок, мистецтво текстилю, карбування, декоративні техніки ткацтва. Це те над чим працюю. Гармонія - це те чого шукаю.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини