Вхід для зареєстрованих

Надає змогу переглядати непрочитані новини, обмінюватись приватними повідомленнями, отримувати розсилку, легко залишати коментарі, ОТРИМАТИ СТАТУС та іконку.

Зареєструватись

Стандартний метод реєстрації передбачає заповнення форми та підтвердження по e-mail.

Зареєструватись

Зареєструватись за допомогою акаунта в соцмережах. ⇓ АТОМАТИЧНО!

Екскурсії Камянець-Подільський
» » Нічні квести в Камянці

Нічні квести в Камянці

admin
1-08-2017  63 
Нічні квести в Камянці

Коли Камянець-Подільський поглинає ніч, все наче змінюється. З’являється дивне містичне відчуття нереальності того, що відбувається. Ми занурюємося в мерехтливе світло дискотек та мережу нічних розваг, де всім бажаючим пропонується асортимент на будь-який смак і гаманець - "Нічні квести".

Попит означає пропозицію, навіть на заборонені речі. Такі, наприклад, як алкогольні напої особам ще не до кінця повнолітнім. Зробимо кілька ковтків найулюбленішого мартіні замість них, і, водночас, визначимось з переліком видів діяльності, які можна додати до уже розпочатого влітку реєстру Михайла Юрчишина. То що ж відбувається під пеленою ночі у рідному нам місті?

Я Десята на годиннику. Ви навіть й гадки не маєте, де зараз ваші діти. Скоріше за все, напевно, або й не знаю, але вони можуть бути у одному з Кам’янецьких приміщень, в яких оселився присмерк і найгучніша музика. Звичайно, це дискотеки міста, що одразу потрапляють під мій суб’єктивний, системно-інтеграційний аналіз дискотечного руху, і виявляється, що:

В більшості дискотек крім присмерку оселилась ще й елементарна музична бідність, що зазнає свого вираження у торжестві не Музики, а «ритмівок».

-----------

Замовити квест і Кам'янці-Подільському - можна тут

----

Відсутність вокальної, жанрової, етнічної та часової різноманітності. Візуальний ряд, не зважаючи на величезну кількість світлотехнічного обладнання,майже не реалізований або ж застосовується некоректно.

Не рідко не беруться до уваги вікові, психологічні та психофізіологічні особливості аудиторії, що призводить до стану втрати «атмосфери свята».

Все це свідчить про майже повну відсутність грамотно організованих дискотек, і лише в окремих випадках можемо говорити про професіоналізм. Відповідно ж, проблема організації і проведення «якісних» дискотек, як складової частини нічного життя Кам’янця-Подільського, на сьогодні залишається актуальною. Слід лише зазначити, що незабаром очікуємо відкриття дискотеки «на юності» і сподіваємось на те, що дана дискотека буде «якісним» осередком нічного існування молоді. До речі, не завадили б на запрошеннях та дверях вже майже звичні слова англомовного походження СЯЕБЗССЮЕ та ЕАСЕС(ЖРОІ_, що попереджають потенційних відпочиваючих про те, що якщо охороні не сподобається ваш одяг чи обличчя, то вони мають повне право не впустити всередину. Але не слід поспішати з ще одним доволі дивакуватим написом - ЕАТСОІ\ІТРОІ_. Здається, це вже дискримінація.

шшш Нічна ігроманія (її офіційна назва - «лудоманія», від «лудос» - гра)... Наразі все більше українців «підсідає» на азартні ігри: лотерею, ігрові автомати, казино та комп’ютерні ігри. Маємо визнати, що нехімічні залежності (ігроманія, комп’ютерна залежність) вразили кам’янецьку молодь. А що ж ми можемо зробити з таким фактом: нещодавно одна з російських

компаній інвестувала понад 20 мільйонів доларів у виробництво ігрових автоматів в Україні. За оцінками експертів, наразі український ігровий ринок нараховує понад 100 тисяч ігрових автоматів, левова доля яких припадає і на Кам’янець-Подільський. Тривожним є і той факт, що 5% міської молоді, зокрема, підлітки 14-17 років, щодня і щоночі весь свій вільний час проводять за ігровими автоматами.

Останнім часом поширюється вислів «діти-ентер», тобто ті, які вміють краще спілкуватися з комп’ютером, аніж з однолітком. Адже погодьтеся, що «нічні» комп’ютерні ігри не сприяють духовному розвитку особистості, не дають можливості налагодити соціальні зв’язки. Нехімічні залежності дуже збіднюють емоційну палітру відчуттів, у дітей відбувається знецінення моральних орієнтирів. У чому тут криється небезпека? По-перше, ігрова залежність провокує у дітей агресивне поводження, бо програвати та ще й вночі, розвага не з приємних. По-друге, ігроманія впливає не тільки на психіку людини, а й на її фізичне здоров’я: сколіози, погіршення зору.

Найбільший і найсмачніший. Квест - гра нового покоління для молоді і не лише...

Коли вночі більшість кам’янчан сплять або ж розважаються в кінотеатрі, більярдних чи просто клацають пультом від телевізора, певна кількість молодих людей азартно вирішують задачки й ганяють у пошуках кодів, що можемо порівняти лише з подіями майже забутого бестселера «Код да Вінчі». Називається це «квест».

Сьогодні даний вид активності можна назвати головним конкурентом комп’ютерних ігор у боротьбі за час життя молоді нашої країни.

Еволюція ігор допровадила нас до того, що час, коли вся країна сиділа біля екранів телевізорів разом зі знавцями «Що? Де? Коли?» минув, поступившись reality-і грам, в яких героями виступаєте ви, власною персоною. Еволюція інтелектуальних ігор сягнула такого рівня, коли ви вже не обійдетеся без таких елементів гри як екстрім, швидкість і використання останніх технологій. Усе спрямоване на те, щоб максимально імітувати умови нереальної ситуації для вас у повсякденні - чи то війна, ралі чи детективне розслідування.

Сьогодні кам’янецький ринок розваг пропонує різноманіття ігор: paintball (метання кульками з фарби), strike ball (імітація війни). З’являється на цій арені і квест (від англ. quest - пошук) -екстремально-інтелектуальна гра з елементами ігор «Що? Де? Коли?», авторалі й «Острів скарбів».

Квест прийшов в Україну з Білорусі завдяки Михайлові Клімашевському, який організував у Києві перший квест. Саме його гра й започаткувала бурхливий розвиток квест-руху в усій Україні. Наймасштабніші проекти на сьогодні - Автоквест (проект національного масштабу, який першим провів чемпіонат України серед команд Києва, Львова, Донецька і Миколаєва), Ажіотаж, NRG Квест. На сьогодні до квест-руху приєдналося понад
п’ять тисяч людей у більш як п'ятнадцяти містах України, одним з яких є і наше місто. І це тільки початок.

Явище квесту і як у нього гратись?

Квест - це командна гра, для якої потрібна сильна координація дій усіх гравців. Кожну команду можна умовно поділити на дві частини: так звані штаб і екіпаж. Штаб - це аналітичний центр команди, основні уми команди. їхнє завдання - розгадати підступні запитання від організаторів і послати свій екіпаж у правильне місце на пошук коду. Для успішної роботи штабові достатньо мати комп’ютер з електронною картою міста, підключений до Інтернету. Запитання побудовані таким чином, що за одну ніч штабісти проводять колосальний пошук у світовій павутині, тренують кмітливість, а також перевіряють свою логіку. Всім любителям ребусів, задач Сканаві, анаграм і різноманітних кросвордів -прямий шлях у штаб.

Завдання для членів екіпажу не менш відповідальне - саме їм потрібно якнайшвидше дістатись місця, вказаного штабом, і знайти код, який і є перепусткою для команди у наступний етап. Організатор гри зазвичай наносить код у таких антуражних для квестерів місцях, як занедбані й недобудовані будинки, у дренажних системах міста, віддалених його районах.

Екіпажні завдання також досить різноманітні, і тут уже все залежить від рівня креативу організаторів. Судіть самі: привезти живого їжака (кішку, собаку); прочитати код в агента на лобі з допомогою ультрафіолетового приладу. Стандартний набір квестера-пошуковика організатори описують зазвичай так: автомобіль, ліхтарик і мобільний телефон.

Оскільки гра на час (виграє команда, котра першою виконає всі завдання організаторів), то в результаті вирішальним чинником виявляється «колективна швидкість». Квестер завжди на ти з новими технологіями - Інтернетом, мобільним телефоном, GPS. Він знає, де знайти потрібну інформацію: улюблені google, yandex, rambler; усілякі карти (зокрема й супутникові), атласи та різноманітні бази даних. Ну, а за потреби скористатися популярним методом -дзвінок о другій годині ночі другові, або бабусі в село, щоб сфотографуватися на світанку з її коровою. Якщо запитаєте квестера: «Заради чого граєте?», ви напевно почуєте у відповідь, що найкраща компенсація - хороший заряд адреналіну та нових відчуттів від нічної гри.

Молоде покоління прагне пізнати все нове, використовуючи нові способи отримання знань. Ігровий метод, на якому побудовано квест, поєднує в собі використання новинок таких ринків, як комп’ютерний, інформаційних технологій, автомобільний, телекомунікаційний. Саме тому нові різновиди розваг, що базуються на інтелектуальній складовій, і розвиваються найдинамічніше, захоплюючи нічний часопростір у містах, зокрема і в Кам’янці-Подільському.

 

Нічне життя у три ковтки. Per Aspera Ad Astra. Мисліть та відпочивайте.


------


Залишити свій коментар: