Камянець-Подільський » Туризм » Звіт про міжнародну діяльність у 2008 році

Звіт про міжнародну діяльність у 2008 році

 • 2 938
 • 0 0
  (Оцінок: 0)

На 1.12.2008 року Кам’янець-Подільський має міжнародні зв’язки з: 19 містами, 1 повітом і 1 гміною з 12 країн Світу

Підписано 17 угод щодо спільної діяльності та 4 протоколи про наміри співпраці:

1. Польща: міста Каліш, Краків, Перемишль, Глогув, Заверче, Санок, Ченстохова, Саноцький повіт, дільниця Варшава-Таргувек, гміна Горжице (протокол намірів)

2. Чехія: м. Кутна Гора

3. Литва: м.Укмерге

4. Білорусь: м.Полоцьк

5. Молдавія: м.Єдинець

6. Румунія: м.Залеу (протокол намірів)

7. Словаччина: Дольни Кубін

8. Італія: м. Понте Ламбро

9. Іспанія: м. Теруель (протокол намірів)

10. Швеція: м. Херрльюнга

11. Китай: м.Сучжоу (протокол намірів)

12. США: м.Атенс з яким співпраця здійснювалась в рамках українсько-американської програми «Партнерство громад».

Першим містом з яким Кам’янець-Подільський уклав міжнародну угоду про співробітництво було місто Укмерге (Литва) – 1991 рік.

 Протягом 17 років наші міста активно співпрацюють в напрямках:

 • - культури - це участь в міжнародних мистецьких заходах: фольклорні фестивалі, художні та скульптурні пленери;
 • - науки і освіти - участь в наукових семінарах, конференціях, освітніх програмах;
 • - спорту і туризму - участь в міжнародних спортивних заходах, міжнародних молодіжних таборах;
 • - соціального захисту населення – розробка та реалізація спільного українсько-шведсько-литовського проекту з питань захисту дітей та жінок від насилля в сім’ї;
 • - в господарчій сфері міст (участь в інвестиційних форумах, обмін досвідом між бізнесовими структурами міст);
 • - муніципального управління – обмін досвідом роботи, розробка спільних програм та проектів.

Останнім містом, з яким Кам’янець-Подільський уклав угоду про співпрацю стало місто Ченстохова з Польщі.

В рамках Міжнародних угод про співпрацю передбачається розвиток та підтримування співробітництво в різноманітних напрямках соціально-культурного та економічного життя побратимських міст, це:

 • Молодіжні програми
 • Спорт
 • Культура
 • Фольклор
 • Комерційна діяльність
 • Наука та освіта
 • Стажування спеціалістів різних напрямків
 • Розвиток туризму
 • Охорона здоров’я та соціальна сфера
 • Місцеве самоврядування

Охорона навколишнього середовища та в інших сферах, які будуть цікавими для обох сторін.

Активною є міжнародна співпраця Кам’янця-Подільського з польськими містами-партнерами в реалізації спільних освітніх, молодіжні, соціальних проектів.

Завдяки участі в міжнародних фольклорних фестивалях та інших мистецьких заходах Кам’янець-Подільський відомий в Іспанії, Італії, Франції.

Молодь Кам’янця-Подільського неодноразово приймала участь в міжнародних літніх таборах, спортивних змаганнях та фольклорно-мистецьких заходах, організованих побратимським містом Укмерге (Литва).

Розробка та реалізація спільних проектів з питань реставрації та відбудови пам’яток архітектури, покращення якості обслуговування та підготовка кадрів для туристичної інфраструктури – в цьому напрямку Кам’янець працює з італійським містом Понте Ламбро та провінцією Комо.

Так, у 2008 році:

З метою промоції туристичного потенціалу Кам’янця-Подільського в країнах Європи та вивчення європейського досвіду з питань просування територій, для участі в заходах по «Відкриттю туристичного сезону в Камянці-Подільському-2008» були запрошені представники туристичного бізнесу, журналісти, учасники семінару та конференції з:

Польщі - Перемишль, Заверче, Гнєв та Грюнвальд;

Швеції - Херрльюнга;

Італії - Понте Ламбро;

Литви - Укмерге.

Продовжувалась діяльність в рамках міжнародного проекту «Українсько-польська молодіжна співпраця». Спільно з управлінням освіти та науки в травні організовано обмін делегаціями школярів та викладачів між Кам’янцем-Подільським і Заверче (Польща). В результаті реалізації даного проекту було налагоджено співпрацю між гімназію №1 з м.Заверче (профільне вивчення української мови) та Кам’янець-Подільськими ЗОШ №13 і міським ліцеєм.

Цілями проекту є обмін досвідом в системі освіти, пошук взаєморозуміння проблем молоді, створення дружніх стосунків в групі ровесників та пізнання історії і культури наших регіонів, а мовна практика для учнів та викладачів.

Продовжується співпраця Кам’янець-Подільського національного університету та Вищої школи заводової з міста міста-побратима Санока (створення кабінету полоністики, надання наукової та методичної літератури, двостороннє стажування студентів та викладачів).

В рамках співпраці з поліцією Каліша та міжнародною організацією IPA делегація від Кам’янця-Подільського МВ УМВСУ прийняли участь в міжнародній конференції з питань профілактики та боротьби з наркоманією в м.Каліш (Польща). Діяльність кам’янчан з даного питання була високо оцінена учасниками конференції.

Кам’янець-Подільський МВ УМВСУ також було запропоновано співпрацю з відділенням організації IPA з Заверче та поліцією міста Санока.

В червні делегація від Кам’янця-Подільського була запрошена до Каліша (Польща) з метою участі в міжнародному Економічному форумі з питань залучення інвестицій та вивчення системи діяльності представництв Торгово-промислової плати Польщі.

З польським містом Глогув в 2008 році опрацьовувались:

- питання розробки спільних проектів з питань туризму, реставрації та використання пам’яток архітектури;

- питання участі художніх колективів Глогува в мистецьких фестивалях, що проводяться в кам’янці-Подільському та навпаки;

- питання створення в Кам’янці-Подільському експозиції або встановлення пам’ятної дошки Юрію Володієвському за підтримки Глогівського музею археології;

- розробка спільного проекту по реабілітації дітей з порушеннями опорно-рухового апарату у реабілітаційному центрі Глогува.

З італійським містом-партнером Понте Ламбро було розроблено напрямки подальших дій між містами на 2008-2010 роки та проведено переговори про розробку спільних проектів:

- Програму молодіжного обміну (міжшкільний проект)

- Проекту для викладачів та студентів професійних навчальних закладів за спеціальностями: кухар, офіціант та бармен. В рамках проекту передбачається стажування кам’янецьких студентів в Італії та проведення майстер-класів італійськими спеціалістами в Кам’янці-Подільському.

- Проведення спільного міжнародного фольклорного фестивалю

- Реконструкції та реставрація пам’яток архітектури: експертна оцінка італійськими фахівцями можливостей подальшої реставрації, реконструкції, консервації та моніторинг системи подальшого використання пам’яток архітектури Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

- Розвиток економічного напрямку співпраці: інвестиційні пропозиції, вивчення ринку та можливість створення спільних підприємств.

В 2008 році до міст-побратимів Кам’янця-Подільського приєдналось ще 3 міста, це:

місто Херрльюнга (Швеція),

місто Кутна Гора (Чехія) та

місто Ченстохова (Польща).

З метою розширення співробітництва з країнами ЄС, в березні 2008 року було узгоджено напрямки співпраці з шведським містом Херрльюнга та розпочато роботу над спільним українсько-шведського проектом підтримки місцевого самоуправління та місцевої демократії за підтримки Агенства міжнародного розвитку Асоціації шведських муніципалітетів та Шведської асоціації обласних рад sala ida.

30 червня відбулося підписання Угоди про співпрацю та реалізацію спільних проектів між містом Кам’янець-Подільський та містом Херрльюнга (Швеція), узгоджено основні цілі та завдання на 2008-2009 роки.

Місто Херрльюнга має значний досвід в реалізації соціальних проектів – це питання захисту дітей від насилля, профілактика негативних явищ серед дітей та молоді, питання доступності та адаптації людей з фізичними вадами та інші. Тому наша співпраця розпочалася з питань соціальної сфери.

Було визначено основні цілі та завдання проекту, який буде направлений на вирішення питань соціального захисту дітей та жінок від насилля в сім’ї. Проект був поданий на розгляд Агентства міжнародного розвитку sala ida. Реалізацію заходів за проектом заплановано розпочати з березня 2009 року.

На звернення Старости Кутна Гора (Чехія) та Президента міста Ченстохова (Польща) про налагодження побратимських зв’язків з Кам’янцем-Подільським, було узгоджено напрямки спільної діяльності та підготовлено проекти угод між Кам’янцем-Подільським та містом Кутна Гора (Чехія) і містом Ченстохова (Польща).

Співпраця з чеським містом Кутна Гора та польським містом Ченстохова передбачає спільну діяльність в напрямку розвитку міжнародного туризму та популяризації міст, обмін досвідом в питаннях реставрації та збереження пам’яток архітектури, в сфері науки та освіти.

Підписання угоди з м.Кутна Гора відбулося 4 жовтня під час проведення в Кам’янці-Подільському міжнародного військово-історично фестивалю «Terra heroica-2008», а з містом Ченстохова - 20 листопада в рамках ІІ Міжнародної конференції «Законодавчі, адміністративні, соціальні і просвітні заходи щодо захисту дітей від жорстокого поводження з ними».

Для погодження напрямків подальшої співпраці та узгодження проекту договору про побратимство, в вересні Кам’янець-Подільський відвідала делегація з гміни Горжице.

В 2008 році налагоджувати міжнародні відносини та співпрацювати з Кам’янцем-П.одільським в різноманітних напрямках соціальної, культурної та економічної сфер, виявили бажання дільниця Варшава-Охота та гміна Тарнов з Польщі; місто Ечміадзин з Вірменії.

Під час відвідування багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру Кам’янця-Подільського представниками організації допомоги неповносправним дітям «Крок за кроком» з м.Замостя (Польща), було домовлено опрацювати питання налагодження співпраці між містами Кам’янець-Подільский та м.Замостя (Польща) з метою розширення напрямків спільної діяльності.

В рамках проекту «Партнери для партнерів», нашим містом-побратимом Кутна Гора з Чехії запропоновано налагодити співпрацю між Кам’янцем-Подільським та їхнім побратимським містом з Франції Реймзом.

Також, пропозиція про співпрацю та діяльність над спільними проектами в напрямках туризму, культури, збереження та використання історичної спадщини з французьким містом Безансон надійшла від експертів проекту Сталий територіальний розвиток в Україні».

Відповідно до звернення Асоціації міст та громад України щодо налагоджекння співпраці з містами Королівства Нідерландів, в 2009 році планується вивчити дотичні сфери інтересів та налагодити співпрацю з містом Делфт або Маастріхт.

З метою розбудови міжрегіонального українсько-американського співробітництва, Президентом ВГО «Клуб мерів», членом постійного комітету Конгресу місцевих та регіональних влад Європи В.Удовиченко запропоновано Кам’янцю-Подільському відновити співпрацю з американським містом Атенс або налагодити співпрацю з іншим містом з США.

В 2008 році рамках двох українсько-латвійських проектів з обміну досвідом в сфері охорони навколишнього середовища вивчався латвійський досвід роботи з європейськими фондами в напрямку залучення інвестицій в комунальну сферу міста. Наступним етапом реалізації проекту має бути розробка проекту для фінансування заходів направлених на моніторинг проблем в системі водопостачання Кам’янця-Подільського та розробку техніко-економічного обгрунтування проведення реконструкції та модернізації міської системи каналізації та водопостачання.

Протягом року, спільно з управлінням охорони здоров’я здійснювалась робота по отриманню гуманітраної допомоги з Нідерландів, а саме генератора безперебійного живлення для міської лікарні. На початку 2009 року (січень-березень) планується завершити оформлення документів та доставити вантаж в Кам’янець-Подільський.

В рамках українсько-німецького проекту підвищення кваліфікації кадрів для туристичної сфери в жовтні, на запрошення керівництва громадської організації Інтернаціональний союз Німеччини, делегація від Кам’янця-Подільського (викладачі харчового коледжу) відвідала Берлін. Мета цього візиту – стажування викладацького складу та створення в нашому місті при сприянні Інтернаціонального союзу навчального центру з підготовки та підвищення кваліфікації фахівців для готельного та ресторанного бізнесу. Також в рамках співпраці з Інтернаціональним союзом опрацьовується питання створення проекту стажування для студентів харчового коледжу в Німеччині.

 

Заступник начальника управління міжнародних зв’язків та туризму О.Ладоренко

------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини