Камянець-Подільський » Історія » Видатні постаті » Симеон Учта - архітектор

Симеон Учта - архітектор

  • 3 574
  • 1
  • (Оцінок: 0)
без картинки
Симеон Учта - архітектор

Архітектурне обличчя Кам`янця-Подільського складалося протягом багатьох століть. Будівництво в місті здійснювалось під керівництвом місцевих та іноземних фахівців. Якщо будівельна спадщина іноземців в деякій і мірі вивчена і висвітлена в - дореволюційній літературі про Кам`янець, ю цього, на жаль, не можна сказати про місцевих будівничих, творчість яких потребує особливо докладного вивчення.

Зовсім небагато нам відомо про міського архітектора Симеона Учта, ім`я якого часто зустрічається на кресленнях першої половини XIX ст., котрі зберігаються в Хмельницькому обласному державному архіві. Тепер нами досліджено, що Симеон Учта був уродженцем нашого міста.

Уже в XVIII ст. його дід Домінік Учта жив у Кам`янці, мав будинок на Довгій вулиці.

Займаючи посаду міського архітектора, Симеон Учта виконував різноманітну роботу: складав проекти споруд, оцінював будівлі, узгоджував, давав дозвіл на різні перебудови на міських садибах.

За проектом Учти була значно перебудована архієрейська церква (колишній Францисканський костьол). У 1835 р. над нею збудовано новий купол, а весь інтер`єр об`єднано однією ордерного системою. Тоді ж на західному фасаді монастирських келій з`явився шестиколонний портик, За проектом Учти також переробляються інтер`єри Кармелітського та Домініканського костьолів.

У 1823 р. Учта винайшов спосіб закріпити статую мадонни, яка нахилилась після бурі і могла впасти на кафедральний костьол, Архітектором також було створено багато проектів приватних будівель.

Творчість С. Учти припадає на І половину XIX ст., в архітектурі Росії в той час панував стиль, що одержав назву російського класицизму. Йому притаманні чіткість форм, ясність та, врівноваженість композицій, стримане декоративне оздоблення. Характерні риси цього стилю ми знаходимо у спорудах, що зводи-лись або перебудовувались за проектами Симеона Учти.

 

Г. Осетрова, старший науковий працівник історико - архітектурного заповідника.


------

Останні коментарі:

gk-tgs
gk-tgs
Приобрели на днях блочную котельную изготовленную ООО ГК "Теплогазоснабжение", очень довольны приобретением, советем всем заказывать через сайт компании https://gk-tgs.ru. Заявку обработали быстрее чем мы думали, консультанты на сайте вежливые и отзывчивые, со знанием дела ответили на все вопросы и оформили заказ. Вот адрес на сайт, кому надо https://gk-tgs.ru
Цитувати Скарга

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини