Камянець-Подільський » Історія » Легенди Кам`янця » Легенди про виникнення Кам'янця-Подільського

Легенди про виникнення Кам'янця-Подільського

  • 22 232
  • (Оцінок: 4)
Легенди про виникнення Кам'янця-Подільського
Легенди про виникнення Кам'янця-Подільського

В кожному українському місті, селищі або селі є свої «візитні картки» - історичні або легендарні місця, пов`язані з подіями сивої давнини. Про них складаються легенди та перекази, пісні та казки. У такий спосіб людська пам`ять зберігає нетлінні сліди історії, оповіді про героїзм предків.

Давня історія Кам`янця-Подільського дійшла до нас у вигляді легенд, вміщених в працях краєзнавців, етнографів і письменників, перелік яких досить невеликий.

Як і коли виник Кам`янець Подільський? Хто його заснував?

 

Про Кам`янець-Подільський існує 4 основних легенди-версії походження міста.

Кам`янець-Римське місто.

Кам039;янець - римське місто

1800 років тому на терені Старого міста лежало римське місто Петридава: місто-камінь на воді.

На поч. II ст. н.е. імператор Марк Траян захопив Дакію (територію Румунії), отримавши контроль і над Подністров`ям.

Римські когорти розташувалися біля Кам`янця, а на острові розміщувалася канаба - поселення, де мешкали родини воїнів, торгівці та ремісники, що поставляли легіонерам необхідні товари.

Місто так багато важило для Імперії, що з материка на острів був перекинутий міст, верхня частина якого складалась з дерев`яних аркових форм, а на мисі зведено замок-фортецю. З занепадом Риму не стало і Петридави. Залишилися фрагменти її найдавніших оборонних систем і Замковий міст, який протягом століть пережив 14 ремонтів та реконструкцій.

 

Кам`янець-Подільський - Місто злодіїв.

Кам039;янець-Подільський - Місто злодіїв

Дехто ототожнює Кам`янець-Подільський з римським містом Клепідавою, позначеним на карті давньогрецького географа Птолемея. Місто причаїлося на острові серед одвічних лісів, боліт і мочарів. Його мешканці грабували торгові каравани, які з незапам`ятних часів проходили краєм. Тому і назвали місто Клепідава, що означає «місто злодіїв».

Можливо інше: в Клепідаву відправляли на заслання злодіїв та вільнодумців з Риму.

 

Про оленів.

Легенда про оленів

Історик-краєзнавець Юхим Сіцінський в книзі «Кам`янець-Подільський» пов`язував заснування міста з литовськими князями Коріатовичами.

1362 р. Великий князь литовський Ольгерд розгромив татарські орди, передавши завойовані землі племінникам Коріатовичам, які утворили Подільське князівство з центром в місті Смотрич. Ніби це були землі їх матері, рід якої володів ними до монголів.

...Заблукали якось князі Коріатовичі на полюванні, і круторогий олень вивів їх на острів «чудної краси». Вирішили Коріатовичі «осадити» тут місто - майбутню столицю Подільського князівства. Острівне розташування, багаторівневий захист робили місто непереможним для загарбників.

Легенда дуже давня. Олень, як символ сонця і надії, зустрічається в багатьох легендах світу.

Саме олень пройшов через мілке озеро Сиваш, а за ним кочові гуни під час їх переселення в Європу.

Грузинські мисливці, полюючи на оленя, натрапили на прегарну долину, де була збудована друга столиця країни - Тбілісі.

Детальніше про цю легенду


Легенда про удову та її синів, засновників Кам`янця.

Легенда про удову та її синів

(Легенда для діток в дитсадок laughing

Мала удова двох синів. Вже й оженила їх, а ті й досі не збудувалися - скрізь їх гнали. Пішли якось брати шукати вільних земель, навіть хліба не взяли. Заблукали, зголодніли. Раптом побачили острів, який кишів дичиною, а ріка - рибою і перлами.

Очистили ділянку від чагарнику, поставили хатину і поїхали за сім`ями. А мати їм вдома прорікає: «Буде ваше місто голодним і холодним, бо не взяли ви хліба в дорогу». З тих пір і з`явилось прислів`я: «Кам`янець - вінець, кругом вода, посередині біда».

 

Легенди висвітлюють різні етапи історії міста, починаючи з його заснування.

 


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини