Піч 18 століття

  • 2 108
  • (Оцінок: 0)
без картинки
Піч 18 століття

25 серпня, близько 11:00 на площі Польський ринок, в м. Кам`янець-Подільський, розкопана піч 18 століття.

Після знахідки в сусідньому розколі трипільської ливарні археологи були налаштовані на нові трипільські знахідки, адже загальновідомо, що в центральній частині Польського ринку ніколи не було будинків. Перший сюрприз спіткав учасників архітектурно-археологічної експедиції буквально з перших помахів лопати - давнє мощення площі, виконане великими квадратними кам’яними плитками. Вивчення історичних джерел дало змогу досить точно його датувати - 1760-ті роки. Більше того, з’ясувалося, що це -найдавніше мощення в Україні!

ЩЕ ОДНА ПІЧ - ЩЕ ОДНА СЕНСАЦІЯ!

Чергову сенсацію розкопали минулого тижня кам’янецькі археологи на Польському ринку - добре збережену піч першої половини XVIII ст. Різного роду й давності печі стали справжнім «хітом» археологічного сезону-2016.

  • Дім XVIII ст. 2. Мощення площі Ринок 1760 рр.
  • Скупчення обмазки від споруди трипільської культури
  • Частина підземного приміщення з піччю XVIII ст.

- У Чернівцях найдавніше знайдене мощення датується першою половиною XIX століття, - відзначає керівник експедиції, кандидат історичних наук Павло НЕЧИТАЙЛО. - У Львові всі середньовічні мощення, які розкривали наші колеги, були дерев`яними, а перша писемна згадка про кам’яне мощення їхньої площі Ринок - це 1842 р. У Кам’янці ж маємо мощення, яке датується на 100 років раніше ніж львівське.

 

В одному місці мощення перетнула господарська яма, з якої археологи витягнули величезну кількість досить добре збережених керамічних люльок, типових для Кам’янця першої половини XVIII ст. Несподіванка чекала на дні цієї ями -25 серпня там було виявлено гарно збережену піч, у якій знову ж таки знаходились старовинні люльки, а також декілька ще більш давніх монет. Зокрема, це динар періоду правління польського короля Владислава III Варненчика - 1434-1444 рр. Ще одна монета - це півгрош із низькопробного срібла XVI ст.

- Ця піч, що датується першою половиною XVIII ст., - без перебільшення, сенсаційна знахідка, що змінює наше уявлення про забудову площі, - підкреслює Павло Нечитайло. - Раніше вважалося, що жодних масивних кам’яних споруд на цій території Польського ринку не було, лише торгові ряди. Тут же ми бачимо споруду з піччю. Кому належав цей будинок, і для яких цілей він використовувався - сподіваюсь, невдовзі з’ясуємо.

 

А цими днями дослідники виявили розсип бісеру, що також відноситься до XVIII ст.

- Ми знайшли велику кількість намистинок. Частина з них - скляні, схожі на ті, що сьогодні використовують для бісеро-плетіння. Є також кістяні та бронзові намистинки, - розповідає старший науковий співробітник Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Ігор СТАРЕНЬКИЙ. - Бісеру не так багато, щоб можна було припустити якесь виробництво. Швидше за все, це могла бути прикраса чи оздоблена бісером річ, а може, набір якоїсь панночки для рукоділля. Також знайдено декілька фрагментів ювелірних прикрас.

Сліди трипільського житла в цьому розколі теж виявлені, але воно наразі чекає, доки археологи закінчать дослідження насиченого цікавими знахідками шару XVIII ст.


------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини