Історія міста Кам`янець-Подільський
Кам'янець-Подільський » Історія » Універмаг "Смотрич" - історія будівлі

Універмаг "Смотрич" - історія будівлі

Універмаг "Смотрич" - історія будівлі
блог автора
0 990
Оцінок: 0

У минулому це був великий універмаг "Смотрич", в якому продавалися промтовари. З якихось невідомих причин асортимент тут був набагато багатше, ніж в "Ювілейному" і в інших універмагах і магазинах міста.

Тут працювали відділи галантерея, тканини, одяг, взуття, світильники, холодильники, телевізори тощо.

Забудова на східній стороні Зарванській вулиці Троїцької площі була зруйнована під час бойових дій 1941 -1944 років. Від неї частково збереглися лише 2 будинки, перебудованих у повоєнний час в універмаг, що відкрився 23 жовтня 1959 року.

18 червня 1962 року в універмазі відкрили нові відділи готового одягу і взуття. Згодом торговому закладу присвоїли назву "Смотрич".

Під час бойових дій 1939 -1944 років ця забудова була зруйнована. Від неї частково збереглись лише декілька будинків. Вигляд будівлі після війниУ 1960-х роках новий корпус вже збудовано. Також в той самий період його продовжують розширювати вглиб кварталу. Згідно проектного плану 1952 року, приміщення універмагу планувалося розширити на всю ширину кварталу і продовжити вздовж вул. Рози Люксембург з подальшою зміною трасування цієї вулиці (зараз вул. Довга). 

 Один з будинків перебудували в універмаг, який відкрився 23 жовтня 1959 року. 18 червня 1962 року в універмазі відкрили нові відділи готового одягу та взуття. Згодом торговому закладу присвоїли назву «Смотрич». Інтер’єри універмагу. 

 А ось так Універмаг виглядав у 1980-х роках.

 

З 1996 року приміщення були продані на приватизаційному аукціоні: його власником стала спілка з обмеженою відповідальністю «Аргос». Новим власником універмагу стала фірма «Фуршет». У 2005 році власником будівлі універмагу «Смотрич» стало київське ТОВ «Ріелті Сіті».

Вигляд центрального універмагу в 1990-х.

Вигляд центрального універмагу в 1990-х. 

Після реконструкції будівлю планували використовувати як готельно-розважальний комплекс.


2008 року ТОВ «Ріелті Сіті» отримало в оренду ще додатково ділянку землі для реконструкції та обслуговування купленого приміщення терміном на 5 років. Загалом у користуванні ТОВ знаходилось 6 630 квадратних метрів землі. Про це повідомляло місцеве видання «Подолянин». За оренду землі власники платили справно, а от реконструкцію втраченої забудови так і не довели до кінця: лише розібрали дах будівлі, що й призвело до подальшого руйнування.

Після закриття в кінці 1990 Після закриття в кінці 1990

Весною 2016 року, в місцевій пресі був заявлений ось такий проект нового вигляду універмагу, с жилими приміщеннями, кафе і магазинами. З проекту бачимо, що будинок № 1 взагалі не схожий на той, що стояв на цьому місці колись, на будинку №2 планується відновити автентичний купол і архітектуру модерну. Будинок № 3 зараз відбудовується за новим проектом (проект змінювався мінімум три рази), хоча "відновленням втраченої забудови" це назвати дуже важко.

Проект відбудови Також викликають великі сумніви мансардні вікна на всіх будинках і мансарда, як така. Згідно указу Міської думи від 1901 року по будівничій частині у пункті 2 говориться, що: "Воспрещается вновь устраивать жилые помещенія непосредственно под крышами (т.е. на чердаке)". З цього слідує, що мансарди не є такими, що використовували в місті на початку ХХ століття. Як наслідок, не можуть бути присутніми на будівлях, які позиціонуються, як "відновлення втраченої забудови".

Добудували без слів no


--

Джерела:
1. kamienec.livejournal.com

2. dmytro-babyuk.livejournal.com

3. podolyanin.com.ua------

Коментарі (0)

Залишити свій коментар:
Вітаю! Гадаю Ви знайдете тут необхідну для себе інформацію. Успіхів.
Свічки оптом Гіди та екскурсії місто Кам’янець-Подільський Створення та СЕО просування сайтів
Організація весілля в Кам'янці-Подільському Сувеніри з кераміки
Ціни на продукти: Станом на 27 січня 2018р.
110 грн. 38 грн. 14 грн. 35 грн. 80 грн. 45 грн. 20 грн. ➥ усі ціни
Державні свята:
Українські анекдоти:
RSS in offline mode
***

RSS in offline mode

Українські анекдоти
[/not-smartphone]