Нарешті "Остання столиця" повернулася до повного формату. Не лише лекції і виставки фотографій, а й битва, а й табір реконструкторів у фортеці, а й концерти.
На хвилі російської жовтневої революції 7 листопада 1917 р. в Києві було створено Українську Народну Республіку. Державний переворот 29 квітня 1918 р. змішав всі карти: в Київ вступили німецькі війська, Павла Скоропадського обрали Гетьманом України. Чергова рокіровка влади мала місце 14 грудня 1918 р.: на зміну Гетьманату прийшла Директорія відродженої УНР. Їй судилося протриматися до 10 листопада 1920 р.
На початку червня столицю переносять в Кам’янець-Подільський. Місто безперервно пробуло в цьому статусі понад п’ять місяців. Тут розмістилися Директорія УНР на чолі із Головним Отаманом Симоном Петлюрою (1919–1920) та Диктатором ЗУНР Євгеном Петрушевичем (1919), командування Дієвої армії. Кам’янець став пристанищем для державних установ та української інтелігенції. 10 червня до міста прибуває Голова Директорії Симон Петлюра. 25 червня всі міністерства УНР розпочали роботу у Кам’янці. 5 липня в Кам’янці пройшли перемовини С.Петлюри та диктатора ЗОУНР Є.Петрушевича. Стосунки між наддніпрянським та галицьким проводами були досить напруженими, але 15 липня вдалося досягти домовленності про злиття УГА та армії УНР (саме цей період і був відтворений у фестивалі).
Бульше фото - тут