Освіта в Кам`янці
Артем Ясінський - кам'янчанин, який здобув перемогу в конкурсі найкращих екопроєктів "Енергоефективність та екологія для школярів".
Юний науковець розробив інноваційну модель вертикального вітряка, яка розв'язує ключові проблеми традиційних вітрогенераторів. Його установка здатна вловлювати вітер будь-якого напрямку, має меншу пускову силу (працює вже за швидкості вітру 1,3 м/с, порівняно з 3–4 м/с у горизонтальних аналогів), є мобільною та безшумною. Він не лише створив модель, але й провів детальні обчислення залежності напруги від швидкості вітру, продемонструвавши максимальну ефективність установки за відносно малих швидкостей вітру. Це відкриває нові можливості для використання вітроенергетики в міських умовах та на дахах будинків.
12 листопада 2022 року у Кам’янці-Подільському стартував ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад. Участь у ІІ етапі бере 26 навчальних заклади загальної середньої освіти Кам’янець-Подільської міської територіальної громади місцевого та обласного підпорядкування, а також приватні заклади освіти.
Кам’янець-Подільська бібліотека-філія №2 одна з найстаріших бібліотек міста. Офіційно бібліотека почала діяти 1 жовтня 1954 року згідно рішення міськвиконкому в східній частині міста в районі Руських фільварок, можливо тому, що ще в 1920 році в цьому районі була створена хата-читальня.
Школи Кам`янця-Подільського у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання, отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО, та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи.
Зустрічайте в нашому місті унікальну Школу Соробан!
Ми пропонуємо японську методику розвитку дітей, яка вже 25 років дає яскраві плоди в Японії. Ми вдосконалили її і сьогодні нашим діткам доступна унікальна програма розвитку лівої і правої півкуль дитячого мозку.
Понад 100 держав у світі відзначають День учителя. Він покликаний привернути увагу до становища вчителів у суспільстві, їхньої ролі в освіті та розвитку держави. Напередодні професійного свята наших шанованих педагогів ми хочемо представити читачам декілька фактів про кам’янецьку освіту, які, можливо, вам невідомі.
Кам`янець-Подільська дитяча школа мистецтв – спеціалізований навчальний заклад, в якому діти здобувають початкову мистецьку освіту. Школа надає державні гарантії естетичного виховання, готує підґрунтя для занять творчості, до вибору мистецької професії. Навчально-виховний процес побудований згідно державних програм. По закінченні навчання учні отримують свідоцтво відповідного зразка.
Кам’янець-Подільська міська дитяча хорова школа (Раніше лікарня для бідних) заснована рішенням виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради народних депутатів № 438-А від 09.07.92 року.
Центр дитячої та юнацької творчості в м. Кам’янець-Подільський входить в склад управління освіти і науки України розміщений в старому маєтку Дембіцьких де в 20-х роках була польська школа, в 30-ті педагогічний технікум, в 40-ві дитячий санаторій, а з 1947 року міський Палац піонерів, який в 1991 році перейменовано у Центр дитячої творчості. 1 вересня 2014 було об’єднано науково-технічний та естетичний відділ в один навчально-виховний заклад.
Кам’янець-Подільський аграрно-технічний університет.
Закон про відкриття сільськогосподарського факультету Кам`янець-Подільського державного українського університету уряд Української Народної Республіки видав1 квітня 1919 p., а 9 квітня цього ж року його затвердила Директорія. Урочисте відкриття факультету відбулося 22 жовтня 1919 р. Кам`янець-Подільський став шостим містом в Україні, де готували спеціалістів з вищою сільськогосподарською освітою. На факультеті в перший рік виявили бажання навчатися 235 юнаків і дівчат. Навчання повинно було тривати три роки. Після закінчення випускники отримували диплом агронома.