Камянець-Подільський » Довідка » Організації та спілки » Ораганізація "Пласт" в Кам'янці-Подільському

Ораганізація "Пласт" в Кам'янці-Подільському

  • 10 636
  • (Оцінок: 0)

Протягом року Пласт в Україні проводить понад 100 виховних таборів різної спеціалізації: спортивні, морські, з повітроплавання, мистецькі, лижні, альпіністичні, археологічні, кінні, екологічні тощо. У таборах пластуни практично закріплюють знання і уміння, здобуті впродовж року на щотижневих заняттях.

«Пласт» — скаутська організація України, мета якої: сприяти, як і всебічному патріотичному вихованню, так і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі — виховувати українську молодь, і на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства. Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 року. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 року, незважаючи на те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 році, який об`єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію.
Але й кожен старший може долучитись до діяльності організації.
Для цього існують певні вікові критерії та їх відповідні назви:

  • 6-11,12 років - новаки
  • 12-17 років - юнаки
  • 17-30 років - старшопластуни
  • старше 30 років - пластуний сеніори

Контакти:
Якщо є бажаючі долучитись до організації, або ж привести друзів, дітей, родичів чи знайомих - звертайтесь за телефонами:

 

097 747 73 84 - керівник організації - Віктор Годний
067 673 63 86 - юнаки, хлопці - Юрій Полевий
097 878 99 88 - старшопластуни - Павло Білоус
097 967 52 89 - дівчата - Ольга Красовська
097 198 29 95 - новаки - Неля Красовська

В Кам`янецький-Подільський пласт наразі потрібні люди з бажанням працювати для власного розвитку та власне розвитку молоді і дітей.
Для того в місті, або поза ним організовуються певні ігри, тренінги, навчання, табори.

Єдине що організація є неприбутковою та неполітичною - але кожен із представників окремо може займатися політичною роботою чи бізнесом.

Гербом, або емблемою Пласту є український тризуб і біла трилиста лілея, символ скаутського руху, сплетені в одну гармонійну цілісність. Цей герб став символом ідейної єдності цілого пластового руху — на рідних землях та поза їх межами.


герб ПластуОфіційний сайт пласту

Пластуни відзначилися тим, що брали активну участь у розбудові та захисті своєї держави, були активними учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР та ЗУНР. Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу та об`єднує пластунів України й української діаспори.
------

Прокоментуй Цей Пост:

Схожі Новини